Планиране на зимна ваканция към Куба, Мексико или другаде

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Ръченица
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 12:46 pm
Местоположение: Онтарио

Планиране на зимна ваканция към Куба, Мексико или другаде

Мнение от Ръченица »

От известно време ровя и проучвам за едноседмична семейна почивка All inclusive преди Коледа или в първите дни след Нова година.
Търся места, където е безплатно за децата, ние сме с едно на 4 години. Досега намерих някакви такива оферти, както и отстъпки до към 300к.д. на семейство за купуване на пакета по-рано. Не ме блазнят най-ниско тарифните оферти, защото ми изглежда мизерно. Тази година гледахме снимки на наши приятели от ваканцията им в Куба - приличаше ми на почивна станция в България от моето детство. Не търся лукс, но да давам пари за мизерия - не, мерси. Това което ми хареса е доста скъпо, но вярвам, че който търси, намира.
Има ли някъде място с бял пясък (дори и другото да не е кой знае какво, белият пясък би компенсирал), сносни условия и добри цени?
Ако сте останали доволни от личен опит или знаете нещо приемливо и добро, моля пуснете линк, цени, име на курорта и хотела конкретно.
Още един въпрос - има ли начин да вземем с нас и гостуваща баба, която ще бъде с туристическа виза тук? Ако "да" - каква е процедурата?
Забравих да уточня, че не искаме Доминка и Ямайка.

Благодаря предварително!
Щастливо лято!
:)
Не идва ли човек на този свят, за да прегърне едно дете.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Ако искаш Куба- само ВАРАДЕРО. Бегай на далече от Хавана, щото ще се врнеш 50години назад, та даже и стъкла на дупките, които служат за прозорци, няма да видиш.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Moi prijateli otidoha v Cuba s gotraveldirect.com mislja che beshe saista, 800 dolara za edna sedmica i bjaha dovolni. Hotelat e bil 4 zvezdi, koeto estestveno ne otgovarja na sashtata kategorija na Zapad, no pak e bilo ok. Kanadci sa mi kazvali che ne e dobre hotelat da e pod 4 zvezdi v Cuba. Kakvi sa tvoite kriterii - ne znam :nenam:
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Aruba....Dominikana. :beer:
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Виж на тези два острова Cayo Coco или Cayo Largo, препоръчвам ти от личен опит испанските вериги хотели, за 2 седмици ми излезе $4500 някаде за 3ма души преди коледа, за детето плащах само самолетен билет. За бабата не би трябвало да има проблем, ще и дадът виза при влизане в Куба...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Lub0 написа:Виж на тези два острова Cayo Coco или Cayo Largo, ...
ти в кой хотел беше там? аз бях в Иберостар Дайкири, не беше нешо особено, ама плажа е жесток, нали :beer:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз бях в Club Cayo Coco, хотелите не са нищо особенно, но кораловият риф е на 500 метра от плажа, това е за мен най-доброто място за почивка и шнорхелинг в Куба...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Re: Планиране на зимна ваканция към Куба, Мексико или другад

Мнение от dgovani »

Бразилия! На мен ли4но ми харесаха и плажа и пясъка и храната и хората, а за приридата да не говорим. Значи, така да се каже там по морето бях в Porto de Galinhas, а хотелът беше Galo. Ако те интересува кажи, бих могъл да ти пратя и снимки.

Поздрави,

dgovani
Ръченица
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 12:46 pm
Местоположение: Онтарио

Мнение от Ръченица »

Благодаря на всички за предложенията. :)
Любо, ти ме разбра точно какво искам. :beer: Плажът в Cayo Coco е точно това, за което си мислех. Искам да е по-добър от най-добрия в БГ. Да е с бял, бял пясък, както в "Плажът" и кристална вода.
Най-приемливата оферта за преди Коледа засега е за по 1200к.д. /с таксите/ на човек за 4 звезден, една седмица All inclusive. Като за нас ми хареса комплексът Tryp Cayo Coco. Поне това е зсега де. Дали има вероятност да намеря за това място на по-добра цена, до към 1000 на човек с всичко? Може да взема да поразпитам из агенциите, те какви оферти имат. :roll:
А за хотела, примерно за стаята, претенции имам само откъм чистота. Нали само ще се спи вътре. Друго, което се сещам е, че не си падам по пренаселените места.
Не идва ли човек на този свят, за да прегърне едно дете.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Ръченица,
абе за чистотата не се надявай много, много, срещат се хлебарки и други гадини, за комари да не говоря, а и в съчетание с ужасната влага... не забравяй да си вземеш и дребни за типс, щото много много внимание обслужващия персонал няма да ви обърне ако си ситиснат. Внимавай и с храната и най-вече водата, САМО бутилирана пий иначе те очакват неприятни изненади :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Nqkolko komentara kam mnenieto na Sasho, datide koito se glasite da otidete njama da ima tolkowa wlaga, w hotela w kojto az bjah njamashe hlebardki i t.n deto gi e opisal Sasho, chistotata si beshe na niwo, za botiliranata woda e tocho kakto go e kazal Sasho. Pjasakat e bjal - ot koarli, koeto oznachawa, che e hladen, zashtoto lipswa zheljazo, no pak ima shezlongi... Moite wpechatlenija ot Tryp Cayo Coco e che toj e malko po-ewtin i malko po kuponjujski hotel ot Club Cayo Coco primerno, kojto e po-family orinetiran...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Ръченица
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 12:46 pm
Местоположение: Онтарио

Мнение от Ръченица »

Lub0,

и сега ако ми пуснеш някакъв линк за този хотел Club Cayo Coco, ще е добре. В google ми излизат само Sol Club Cayo Coco, Tryp Club Cayo Coco ... всичките са Club...този хотел го няма..друго ще да е името. А единственият малко по-класен от Tryp Club Cayo Coco, е Blau Colonial, но ми се видя доста пренаселено място.
А за водата - ние от 10 години не пием небутилирана вода, няма начин точно там да стане. Дано да няма проблеми с храната. Точно поради тази причина не искаме Доминика, защото вече почти всеки, който се връща оттам е със стомашно разстройство, включително и брат ми преди 2 години.
Толкова ли е студен този бял пясък? Ама е много красив!
Не идва ли човек на този свят, за да прегърне едно дете.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Blau Colonial и Tryp са на един и същ плаж - 100-200 метра разстояние. Tryp е по-голям, и както казва Lub0, по-купонджийски. Blau е по-приятен като сгради, ремонтираха го наскоро, но плажът в тази част е много тесен. Tryp имa po-широк плаж и морето е плитко - идеално за деца. Лошото - на плажа има само един ред навеси с рехави дървени летви, които не хвърлят плътна сянка. Палми по плажа няма. Пясъкът е хубав.

По-хубави плажове има в Доминиканската република - Пунта Кана. Бял пясък и палми. Малко по-скъпо е от Куба, но е хотелите са по-добри
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Jeeves написа:Ако искаш Куба- само ВАРАДЕРО. Бегай на далече от Хавана, щото ще се врнеш 50години назад...
Според мен, единственото нещо заради което си струва да се ходи в Куба, е именно Хавана ... Защото те връща не 50, а 250 години назад 8)! ... Плажовете и хотелите са едни и същи навсякъде по Карибите :nenam:, но Хавана е само една :thumbsup:!
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

VanBC, мани тая работа! Хигиената в Столипиново май е по-добра. А да не говорим как ти съдират кожите по 'дискотеки' с бутилка евтино вино за 50 еуро и вход още по 20 на човек. Хавана не е за туристи... тя е за търсачи на силни усещания ;)
Заключено