Няколко въпроса свързани с Калгари?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Kogo klasificirash kato mesten rednecks????
Canadci, indianci, immigranti, Edmonton?????????
Utochni se , che neshto vzeha da mi se obarkvat ponjatijata s tova tolkova silno izkazvane za koeto njamash dumi.....
Az ot dve godini sam tuk i za rednecks samo cheta i chuvam ot tuk ot tam...Dosega ne sam rabotila s hora otgovarjashti na tova opisanie, nito njakoi me e podraznil tolkova otjavleno, che da go nareka red neck.
Mai che karirarnite rizi, kauboiski shapki i country muzika sa edinstvenoto, koeto kara mnogo hora da narichat chast ot zitelite na Alberta red necks...
Zashto nikoi ne go nareche mestni tradicii i kultura, na bazata na koito e izgradeno tova ,koeto nie konsumirame dnes???Kak vi se vizdat danteli, boneta i chorapi s panataloni do kolenete v surovija klimat na Rocky mountains predi vek naprimer?
Tezi hora sa OCELJAVALI predi vsichko i vaobshte ne im e bilo do moda i klasicheska muzika...a i tova li e ponjatieto za kultura?Ili fakta che obshtuvat pomezdu si po direktno i "svoiski" gi pravi "prostaci"?
Horata si poddarzat tradiciite , tova e.
Quebec si ima svoite tradicii i kultura i te sa ABSOLUTNO RAZLICHNI !!!!!
Zashto vaobshte gi sravnjavame????
Vsichki nie si imame prichini da badem tam, kadeto sme i nie sme tezi, koito trjabva da se prisposobim kam mestnija bit, ne mestnite kam nashia takav.
Tova, che sme platili njakakva taksa za kanadska viza ne znachi , che Canada ni e dlazna i trjabva da se saobrazjava s nashite iziskvanija i vizdanija za kultura, zakoni i socialni normi v obshtestvoto.
Tabarnaci, red necks i drugi takiva...Tova e INDIVIDUALEN pogled varhu neshtata, baziran po skoro na emocia otkolkoto na obosnovani argumenti.
Njakoi beshe kazal, che mnenieto e neshto, koeto vseki si go ima...
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Di ana :thumbsup:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

ivandi написа: Аглийският в Квебек е предимство за работа. Освен ако не си попаднал в някоя безнадеждна табарнашка фирма занимаваща се с просттии и състяща се от пет човека роднини по права линия членове на парти кебекоа.
100% съгласен за предимството, обаче ако вече знаеш френски. А идват хора с английски гимназии, колежи, и т.н. по процедурата за Квебек щото е по-ускорена. Та за тия хора става дума - при положение че си знаят английския гладко, по-добре е да идат в англофонска провинция а не да стоят тук и да се чудят кой курс по френски да запишат. То даже няма що и да кацат тук де. Освен ако наистина целта им не е Квебек или са решили да стават bilingual
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

ivandi написа: Още го ползвам сутрин за да кажа "салюююю" (не помня вече как се пише, ама внимавам с произношението, че ако се отклоня малко и звучи като мръсник, абе тоя френски е много тъп).
:rotfl:
салюююю :D / сальооо :evil:
Знам си аз че френския ще ме вкара в беля, затова не се захващам с него, льо, лйо, люльо :noz: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Western
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Юли 06, 2006 1:48 am
Местоположение: montreal

Мнение от Western »

салюююю :D / сальооо :evil:
Знам си аз че френския ще ме вкара в беля, затова не се захващам с него, льо, лйо, люльо :noz: ...
- "ima nqkoi na koito im se otdava... le le la ! " - urigvaiki se v podkrepa. :rotfl:
... razbira se ne zabravqijki da se izvini :D
vse pak sa naslednici na vseizvestnite s dobrite si manieri francuzi :rotfl: :rotfl:
pak i to e choveshtinka vse pak :lol:
Аватар
POLA
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 5:01 pm
Местоположение: Plovdiv/Calgary AB

Мнение от POLA »

http://www3.gov.ab.ca/hre/isp/
drug link

Low-Income Monthly Transit Pass

All individuals currently enrolled in the Low Income Transit Monthly Pass program must renew their application prior to purchasing a 2006 August pass.

$35/month

The Calgary Transit Low-Income Monthly Transit Pass is available to Calgarians with income lower than 75% of the Low Income Cut Off set by the Federal Government (see box below).


The Low-Income Monthly Transit Pass is valid on all regular Calgary Transit and Access Calgary Shared Ride Services and Special Services.


The program, which began in August 2005, has only received approval from Calgary City Council until December 2006. Continuation of the program beyond December 2006 depends on further Council approval.

ELIGIBILITY REQUIREMENTS

You must:

live in Calgary for one year or longer and have proof of mailing address
be 18 years old or older
provide photo identification
have a family1 income lower than the amount in the chart below:
INCOME ELIGIBILITY

Size of Family1
Total before tax (gross)2 income must be less than:

1 person
$15,584

2 persons
$19,400

3 persons
$23,851

4 persons
$28,958

5 persons
$32,843

6 persons
$37,042

7 or more persons
$41,240


Source: http://www.statcan.ca/english/research/ ... 006004.pdf

(1) Family Unit – It includes all occupants at one address who are related by blood, marriage or adoption. It also includes couples living together in common-law relationships.

(2) Total Before Tax (Gross) Income shown on line 150 on the Canada Customs and Revenue Agency "Notice of Assessment" form.
ACCEPTED PROOF OF LOW INCOME

The only accepted proof of income is your 2005 Canada Customs and Revenue Agency "Notice of Assessment" form provided after your annual tax return is filed. Call Revenue Canada at 1-800-959-8281 for more information.

You must provide the 2005 “Notice of Assessment” for every family member 18 years old and over that live with you and are listed on your application form.

If you have children, you must show your Alberta Health Care card.

NOTE: Tax returns will not be accepted.
Аватар
POLA
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 5:01 pm
Местоположение: Plovdiv/Calgary AB

Мнение от POLA »

Аватар
POLA
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 5:01 pm
Местоположение: Plovdiv/Calgary AB

Мнение от POLA »

survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Диана, поздравления за мнението :thumbsup:
Щом се слуша кънтри по вашите места, сигурна съм че ще ми хареса в Калгари. Във всеки от канадските градове, които съм посетила, намирам нещо, дори много неща, които ми харесват. И много прилики между другото.
Мисля че Батето си пада малко провокатор :wink: и това не е съвсем на шега. Така успешно създаде 2 лагера - на бг в Квебек и на бг в Алберта, направо да му се възхити човек. Помня какви ги пишеше за Ванкувър, а се оказа толкова хубав град. И Ню Йорк го изкара някакъв кошмар, а след като го видях ме привлича като магнит. И ви разбирам хората от Калгари защо толкова се дразните, ама помислете си струва ли си заради един човек да се настройвате срещу всички българи от Монреал. Това последното не се отнася за Диана, нея само мога още веднъж да я поздравя за мнението й :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Di ana написа:Kogo klasificirash kato mesten rednecks????
Canadci, indianci, immigranti, Edmonton?????????
rednecks не са само в Калгари и Алберта, има ги и в Квебек, предполагам навсякъде в Канада. Доколкото знам, с това име наричат ултра консервативно настроените канадци, които твърдо поддържат британската корона и добруването на доминиум Канада. А таквиз едва ли ходят с каубойски шапки и слушат кънтри :wink:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Нищо не разбирате вие от rednecks.

Ей това са представителни екземпляри:

Изображение

А изобще що се джафкате на тема Калгари срещу Монреал? Лято е...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

speedy написа: А изобще що се джафкате на тема Калгари срещу Монреал? Лято е...
Някъде из форума прочетох и за "торонтийската група" Vs. ... не разбрах, сигурно кебекарската :nut:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

survivor написа:
speedy написа: А изобще що се джафкате на тема Калгари срещу Монреал? Лято е...
Някъде из форума прочетох и за "торонтийската група" Vs. ... не разбрах, сигурно кебекарската :nut:
Ами да почваме. Някой сеща ли се за какво да се разправяме? Давайте идеи.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
kevin
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 12:06 pm

Мнение от kevin »

speedy написа:Нищо не разбирате вие от rednecks.

Ей това са представителни екземпляри:

Изображение


Right on target! :thumbsup:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Е тия двамата ми изглеждат като невинната библиотекарка сравними с екземплярите дето се мотат из каубойско. :D
Сурвайвър ,а ти защо ме РАЗКОНСПИРИРАШ ,нали уж сме от една провинция и трябва да се поддържаме . :o :o :o
Деца ,ако сте достатъчно интелигентни би трябвало отдавна да сте ми РАЗКОНСПИРИРАЛИ посланията-това табарнак,реднекс,нюфи няма никакво значение за мен и не правя разлика ,както и не поддържам и подкрепям провинциални шовинистични чувства ,още по малко да всявам раздор сред българската общност,защото съм БЪЛГАРИН и се гордея с това ,а не канатец.Целя единственно да ви посоча ,че провинцията няма никакво значение защото л...а навсякъде са едни и същи и се различават единствено по цвета и миризмата ,както и да запозная кандидат имигрантите и настоящите такива,които не искат да прогледнат,опиянени от собственното си благополучие за реалната картинка тук в бъдещата им или настояща нова родина каната и бъдещите им или настоящи сънародници канатци от по горе посочение географскопровинциални групи.
Ха да вие честита и да са ви честити. :D :D :D
Заключено