Insurance

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Hullboy, plashtam shtot ne namerih (dobra) zastrahovatelna kompania v Winnipeg koiato da niama waiting period.

Palshtam zashtoto sreshtu ima niama 50 kinta mesechno poluchavam 1500 za zabi, 100 za ochila, 300 (mialia) za masaji i niakoi drugi ekstri kato pegled pri ochen lekar i t.n. koito izpolzvam do dupka...V DOBAVKA znam che moga da si izvikam lineika ako mi se naloji i da ne mislia sh imam li 400 CAD da ia pokria posle, ako mi se naloji da stoia v bolnitsa shte sam v staia s dve legla i t.n. i t.n.

Vapros na lichen izbor...az lichno sam privarjenik na better safe than sorry...

Sas zdrave!
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Zastrahovka

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Hora nauchete se da smjatatae. Kolko struva zastrahovka na mesets.
Pregledi na ochite si vseki mesets li si pravite?
Kolko chesto si kupuvate ochila ?

Koga gi hvanahte tezi hronichni zaboljavanja? Za 2-5 godini li?
Nali vi gledaha predi da doidete tuk pod lupa na meditsinski prgledi i za tova vi dadoha viza.

Kogato plasta rabotodatelja tova ne znachi che e bez pari. Ako njamase takava meditsinska zastahovka nai verojatno zaplatata vi stese da bade po visoka.

Tsenata na zastrahovkata rabotodtelja ne ja plasta ot djoba si, a ot pechalbata na firmata, kojato pak vie ste izkarali s truda si. Ami ako nikoga ne se razboleete, zdravi ste, sportuvte ne e li bilo po dobre da vzemete casha?

I ako imate kolega koito pusi, pie, vodi nezdravosloven zivot ne bi li trjbvalo tova da mu struva nesto i pravilno li e vie da plastate za nego?

Vie resete koga i dali vaobste da se zastrahovate, a ne njakoi drug.

Hullboy
Последно промяна от hullboy на Сря Юни 28, 2006 2:50 pm, променено общо 1 път.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Значи, ако си физически здрав (нямаш хронични заболявания), не си чупиш често очилата, налага ти се да правиш не повече от 1 кариес на година и пиеш Тиленол за главоболие веднъж на петилетка голям смисъл от здравна застраховка няма. И си 600 долара напред на година ако си ги плащаш от джоба.
Ако работодателя ти плаща 100% застраховката - граби - авантата е 100% печалба.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ми то по тая логика не трябва да си застраховаш и жилището.

Аз лично предпочитам да имам зстраховка (за всеки случай) и на всичко отгоре се надявами никога да не ми се налага да я ползвам .

Между другото темата не е за и против застраховките. Аз лично за жалост не мога да препоръчам нещо конкретно. Мойта е служебна и не съм я избирала аз.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

DOBAVKA znam che moga da si izvikam lineika ako mi se naloji i da ne mislia sh imam li 400 CAD da ia pokria posle
А ако открия един ден че нямам 400 долара да си платя линейката мигом си събирам куфарите и се прибирам в БГто.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Моята застраховка за зъби е голяма тесла. Точно това което е най-скъпо - коронките, не го покрива. А иначе кариесчета - ами човек като си следи зъбите няма толкова много работа. Да не говорим че ако е кътник поема само за амалгама, а аз не съм очарована от тази перспектива. За здравна застраховка изобщо не виждам смисъл лично за себе си. Нито по болници лежа че да се загрижа да съм сама в болничната стая, нито за линейка много ме е грижа - аз ако стигна до линейка, тия 100-200 долара ще са ми най-малкият проблем. А знам че това което е наистина важно ми е покрито 100 процента. Аз засега стоя само на зъбна колективна застраховка, и то пак не знам - аз ако не съм застрахована зъболекарката ми взима по-малко, пък и кариесчета и без това не са скъпи - 50-ина долара. Ако някой в ролята си на клиент може да ми каже за какво му е била полезна допълнителната здравна застраховка, ще ми бъде интересно. От това което на Баба Пена й харесва бих се замислила само за масажите. Но пък те, като си помисля, хич не са лоша идея, стига да намирам и време :D
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Insurance

Мнение от speedy »

hullboy написа: Zastrahovai se malko predi ako se pochuvtvas zle.
Това ми звучи като "използвай само шестте числа, които ще се паднат при утрешното теглене на тотото."
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Re: Zastrahovka

Мнение от BabaPena »

hullboy написа: Hora nauchete se da smjatatae. Kolko struva zastrahovka na mesets.
Smiatam:

Zastrahovatelna premia 46.95/ mesets 12X46.95=563.4 CAD

Zabi - 600 CAD (ostanalite se okazaha ot rabotata mi, moia greshka)
Ochi - 100 CAD (ocila si pravia vsiaka godina)
Ochni pregledi - dva pati godishno po okolo 50chka vseki
Fizioterapia (s belajka ot milichkata mi lichna lekarka) - 450 CAD
Hodia sashto na foot care i na nutritional counceling - 900 CAD obshto

Tova sa neshtata koito AZ (niamashtata seriozni zaboliavania, da ne chue Rogatia) polzvam do dupka...Vsichko ostanalo (lineikata, bolnitsite, schupenite zabi, zastarhovkata pri patuvane, lekarstvata i prochie) sa fond 'What IF'!!!

Ta prodaljavam da smiatam...i kFo izliza???
Sreshtu dadenite minalata godina 563.4 CAD sam polzvala stoki i uslugi za 2100 CAD...

Taka kato gledam smetkata mi izliza... ;-)
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Zastrahovka

Мнение от hullboy »

Zdravete kam Baba Pena

Ti naistina li vjavas v chudesa. Znaes li kolko hora misljat kato teb plstam 600 na godina i poluchavam za 3000.
Kak stavat taka tezi nesta zadavas li si go tozi vapros?

To na prikazki lesno ama nali njakoi trjbva da plati. Koi e tozi nali vsichki sa kato teb?

A kakvo ste kazes che tsenata na tezi 1500 za zabi ne e 1500 a da kazem che ako platja 300 cash pak ste polucha sastata usluga.

Poznavam zena ne e bogata, njama zastrahovka, bese malko bleda i vleze v bolnitsa.
S lineika ja zakaraha, v staja v dve legla bese i nikoi ne e iskal dopalnitelni pari.


Hullboy
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Ne viarvam v chudesa Hullboy...Viarvam v 'Dobre i navreme napravena smEtka'...

Za MEN da imam TAZI zastrahovka e izgodno (napravila sam ia IMENNO zashtoto mi e izgodna)...I chestno - pet pari ne davam KOI plashta...prosto izpolzvam sistemata...Napanite mi za blagotvoritelnost sa nasocheni v druga posoka...

Prichinata da si postna smetkite beshe che pak se nabliudava tendentsia kam obobshtavane na edro...
Последно промяна от BabaPena на Сря Юни 28, 2006 3:26 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

bgmontreal написа:Hillboy,
преди да коментираш някой, най-добре е да знаеш какво коментираш!!
Изтегли формите и ще видиш колко не си прав.

Ти говореше за нарушение на закона, като бабата на Пешо тегли 20 лева в БГ от карта дадена и от внука, а сега няма проблеми да декларираме че сме здрави, а да не сме :shock:

Приекзистън кандишънс говорили ти нещо?
Skoro ima6e predawane po TQS kak sa otkazali pla6tane, to4no za6toto ne e obiaweno pri skliu4wane na zastrahowkata, 4e 4oweka e bil bolen ...
Taka, 4e ... smiatajte ja ...

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Re: Zastrahovka

Мнение от BabaPena »

hullboy написа: A kakvo ste kazes che tsenata na tezi 1500 za zabi ne e 1500 a da kazem che ako platja 300 cash pak ste polucha sastata usluga. Hullboy
Kakvo bih kazala li?

Predstavi si che az i ti otivame pri eliten 'zabolog'...Moita zdravna kasa mu plashta 1500 CAD za sashtoto neshto za koeto ti iskash da mu dadesh 300 kesh...Kak mislish (sled kato smetnesh danaka pechalba) shte ti mine li nomera?

Druga rabota, ako si pravish zabite v Bg ili pri niakoi toku shto pristignal rabotesh nelegalno ruski zabolekar...
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

BabaPena написа:Ne viarvam v chudesa Hullboy...Viarvam v 'Dobre i navreme napravena smEtka'...

Za MEN da imam TAZI zastrahovka e izgodno (napravila sam ia IMENNO zashtoto mi e izgodna)...I chestno - pet pari ne davam KOI plashta...prosto izpolzvam sistemata...Napanite mi za blagotvoritelnost sa nasocheni v druga posoka...

Prichinata da si postna smetkite beshe che pak se nabliudava tendentsia kam obobshtavane na edro...
wsi4ko e mnogo prosto - kogato wlojenite pari sa po-malko ot pokritite za uslugi, togawa wsi4ko e sas smetka

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Zastrahovka

Мнение от Mark »

hullboy написа:...
A kakvo ste kazes che tsenata na tezi 1500 za zabi ne e 1500 a da kazem che ako platja 300 cash pak ste polucha sastata usluga.

Poznavam zena ne e bogata, njama zastrahovka, bese malko bleda i vleze v bolnitsa.
S lineika ja zakaraha, v staja v dve legla bese i nikoi ne e iskal dopalnitelni pari.
Parwo ima goliama razlika ot 1500 do 300, taka, 4e cenata i ka4estwoto sa6to sa swarzani w slu4aja i uslugata niama da e "sa6tata" :"))

A za linejkata - pokrita e w niakoj slu4aj, w drugi ne e ... taka, 4e ako ne e problem, po-dobre e da si ima6 zastrahowka

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Zastrahovka

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Baba Pena

Moita zdravna kasa mu plashta 1500 CAD za sashtoto neshto za koeto ti iskash da mu dadesh 300 kesh

Dai da utochnim ponjatjata parvo.
Ne tvojata kompanja mu plasta.
Reda e slednia. Zabarja im prasta smetka za 1500 toi gi iska. A toi iska edna tsena kato e sas zastrahovka i druga kato e cash. Zasto i kak ne me pitai. Prosto ti kazvam che e taka.

Vtoria ti vapros pak ne go razbiram

Kak mislish (sled kato smetnesh danaka pechalba) shte ti mine li nomera?

Ne zvuchi dobre na ikonomicheski ezik

Hullboy
Заключено