Фармацевт в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
timmon
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Сеп 19, 2004 1:55 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Фармацевт в Монреал?

Мнение от timmon »

Здравейте,

искаме да попитаме дали има някой, който е приравнявал диплома на фармацевт в Квебек/Монреал/ и/или е работил като такъв или сходна професия? Всяка информация ще е от помощ!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Още един обречен.

Обърни се към мартинов от руския форум ако никой не се обади- жена му опитва да приравнява в момента, но тя е с женевска диплома.

Познавам българка- фармацевт, но тя се чувства много щастлива работейки във фабрика.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

:D JOY винаги се депресирам като ти чета постингите :D
Недей така обезсърчава хората с този твой непоправим реализъм :wink:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

trans написа::D JOY винаги се депресирам като ти чета постингите :D
Недей така обезсърчава хората с този твой непоправим реализъм :wink:
не бе понеже на старшата й е трудно, та да е трудно на всички
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

starшата :shock:
кога я издигнахте дежурната? без мое съгласие?

и лекари, и зъболекари, и адвокати, и нотариуси, и всичко има в Мтл, само че шанса да ги намериш на места където вилнеят гърнета е изключително малък
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

В краен случай може да се наложи да доучваш, ама в това си има и плюсове. Ако наистина си решил да работиш като фармацевт и си готов на някои жертви, един ден ще стане.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Привет

Мнение от alen vid »

Пишеш - сходна професия ,
- аз съм биохимик и микробиолог по образожание и професия от БГ - магистратура.
В гр Квебек живея,приравнил съм си дипломата от БГ - признават ми я - до бакалория троазием сикал дю л'университе - биошими ет микробиоложи.
Не работя по-специалноста си по-настоящем.
Пробвам усилено да започна , но сигурно ниакаде греша, или нямам касмет, - все пак ,от една година сам тук в Квебек.

Личните ми впечатления са:
1. познавам доктор на науките в бранша ни,който работи в лаборатория - сходна с твоята професия.
2. чувал съм,за учител по-химия / от БГ / , работещ пак в лаборатория
- сходна с твоята професия.
3. чувал съм,за колеги работещи в сферата на биохимията и микробиологията , които,обаче са дошли тук,направо с готови договори и работа.

Лично за мен - в моя случай /в БГ / :
- средно образование: - национална природо мат гимназия профил биологиа и биотехнология
- университет Климент охридски: - микробиологиа и биохимия
- магистратура : - физиологиа на растенията
- трудов стаж в БГ - около 7 години в западна фирма - микробиология и токсикология
- препоръки имам , и то отлични , - от тях е видно , че фирми като Луфтханза , Бритиш еруейз Аустрин айрлаинз са доволни от труда ми .



Лично за мен - в моя случай /в Квебек сити / :
- получих си Еквиваланса
- открих /с помоща на Българите живеещи тук - Господ здраве и късмет да им дава / всички рекрюитерски фирми които се занимават в бранша . - подал съм над 30 СВ , попълнил съм интернет формулярите им , кандидаствал съм, както с/за средното си образование а то е :
- Лаборант ,
така и за/по висшето си :
- биолог , микробиолог ,биохимик и т.н.
/внимавал съм каде какво пускам , че да не станат конфузи . /

- Ходих и директно в/при/по - адресите на краиния работодател
- при рекрюитерите - също.
- молех , че и продължаван да моля - поне на интервя ,да бъда допуснат.
- комуникативен съм на френски ,четенето ми е без проблем , говоренето е по-слабо , разбирането - разбирам ги ,.... е, ако не включат на местен диалект , разбира се.
Английския ми е без проблем - на/с този език сам работил в БГ около 7 ,че и повече години, в краина сметка.

- изводите ми , и личните впечатления са:
а) има доста обяви по-интернета и вестниците за лаборанти фармацефти мед.сестри инфермиери и т.н.
б) съмнявам се че, - има обяви за места , които, съществуват ФИКТИВНО - т.е. , работодателя открива работно место - но това е с цел да прибере държавната субсидия предназначена за откриване на такова. /не съм в състояние да докажа това обаче - за това , считай че ,просто голословнича / - мога да ти обясня защто имам подобни подозрения - ако искаш питай - ще т и отговоря. / темата е дълга /.
в) аз ,не успявам да си намеря и почна работа ,свързана с професията ми - но това не МЕРОДАВНО ПРАВИЛО - казах ти познавам обратното - вярно , човека , за когото ти споделих е изключителна личност и аз едва ли мога да се меря по-компетентност с нея - НО ВСЕ ПАК ПРИМЕР Е ЧЕ УСПЯЛ/А/ЛИ - ИМА.
г) според мен - шовинизам тука има /прикрит под различна форма/
или по-скоро фаворизиране на т.н. МЕСТНИ ЛюДЕ.
д) ако откриеш , а и е хубаво да откриеш , фирма - управлявана от емигрант - шанса ти , мисля , - е в пъти по-голям да започнеш работа по-специалността си.

Аз работя .от 15-я ден . откакто съм в този град - но това , го дължа на Българите ,които ми помогнаха - а не на местни организаций .

Моля, Господ , да ми даде шанс да се отблагодаря на сънародниците ми в този град - аз им дължа наистина много - за информационната помосщт, която ми оказаха и подкрепата .

На теб и на семейството ти желая - Успех Здраве и Късмет.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

timmon - ето ти 1 информация -която е 100 % истина-за това гарантирам.предполагам 4е това е сходна професия.
Преди половин -1 година сестра ми си бе6е намерла работа като помостник -аптекар(това е наи на запад в BC).
дори и за тази мижава позиция -без местна диплома -няма по4ване на работа.

единствения вариянт бе6е да се изкара някакв местен курс -около 8 месеца с цена 5-6к и 4ак тогава може да се по4не като помостник-аптекар.
А какво зна4и -помостник аптекар- иди на НОК и там има описание на вси4ки професи в Канада.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

bp_de написа:...А какво зна4и -помостник аптекар- иди на НОК и там има описание на вси4ки професи в Канада.
Po moi nabliudenia - towa e 4owek, ciale den hodi mejdu raftowete i broi hap4eta w kutiiki, sa6to raboti na kompiutar (ama bez da siada) i gowori s klientite po malko sa6to ... i wse kra4i - tam niama stolowe :wink:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
timmon
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Сеп 19, 2004 1:55 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от timmon »

Благодаря на всички за отговорите!Скоро пристигаме и започвам борбата-надявам се да не е с вятърни мелници!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Биохимия и микробиология съвсем не е същото като фармация. Въпреки, че заплащането е ниско и намиране на прилична работа по първата специалност е трудно, не е невъзможно.
Фармацевтите, обаче са сравнително добре платени, а практикуването им е регулирано от Ордер по същия начин като и за медиците. Така че...няма ордер- няма работа!

Ален вид, търси в Щатите- доколкото знам, монреалец от руския форум е със същата специалност като твоята, работи в голяма компания в Щатите и много пъти е твърдял, че за тази професия само това е спасението. Къде си се забил в Квебек ми е много интересно... :roll:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

JOY написа:Къде си се забил в Квебек ми е много интересно... :roll:
Е ти що си се забила в Квебек, за сестри в Щатите също е по-лесно, пък и вече сигурно имаш гражданство, което Ален засега няма :wink:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

miteto написа:
JOY написа:Къде си се забил в Квебек ми е много интересно... :roll:
Е ти що си се забила в Квебек, за сестри в Щатите също е по-лесно, пък и вече сигурно имаш гражданство, което Ален засега няма :wink:
Мите "по-лесното" е само привидно. :lol: Заблуда за врага.
Приравняват по същия начин както и тук- към най-ниската възможна степен и със същата заплата, че и по-малка. За повече- завършвай университет. Само че там университета не стува колкото тук.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Po vaprosa za farmatsiata ne moga da se izkaja tai kato ne poznavam farmatsefti ot blizo.

Za biohimiata i mikrobiologiata obache moga nai-otgovorno da tvardia che v anglo govoreshtite provintsii rabota za 30-50K se namira bez problem.

Alen vid...ot kolko vreme tarsish rabota? Pomoli niakoi s opit v 'zapadnia nachin' za kandidatstvane na rabota da ti pogledne CVtata i coverite...Ako si kandidatstval na poveche ot 20 mesta, a ne sa te izvikali pone na edno interview triabva da ima problem s nachina po koito se predstaviash... Mislil li si za premestvane v kauboiskitye provintsii pri nas Agriculture i Agrifood Canada ima mnogo instituti do koito ne e nevazmojno da se dobere chovek, a ot darjavnata rabota za biohimik v Kanada po-dobro niama... (izkliuchvame geniite blaskashti po kompanii 12h+ i praveshti ludi pari)...

Ne se otchaivai! STAVA!!!

Sas zdrave!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

JOY написа: Ален вид, търси в Щатите- доколкото знам, монреалец от руския форум е със същата специалност като твоята, работи в голяма компания в Щатите и много пъти е твърдял, че за тази професия само това е спасението. Къде си се забил в Квебек ми е много интересно... :roll:
Джой, ako oт руския форум имаш предвид човека с ник Монтреалец, тъй като го познавам, той първо има докторат от Русия, после направи един добър стаж на високо ниво още от Монреал, а този стаж му качи акциите за Америка, трето, първо изчака да си вземе канадския паспорт и децата му да влезат в МакГил и чак тогава започна да търси работа в Америка. Но така или иначе той влезе в системата в Монреал, а не в Америка. В Америка отиде за повече пари, като се беше подплатил с неколкогодишен опит в компании в Канада. Той е биотехнолог доколкото знам.
Заключено