POMOSHT overspeeding

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: POMOSHT overspeeding

Мнение от Ivan1007 »

KolioBalkanski написа:Ivan1007
виждал съм и хора изхвръкнали през прозореца както и в флорида един удавил се както и в кензас едни изгорели в колата - двете последни благодарение на коланите.
не мисля че е работа на държавата да се меси на хората в свободното право
мразя да карам мотор с шлем, мразя да си слагам колан като отивам до магазина на 200 метра и мразя тъпи жълти полицаи да ми дават тикет в собственния ми драйвуей че не съм си бил сложил колан
Стои си в собственния гараж колкото искаш без колан или в двора на мотора бес каска. На улицата си ги слагай и продължавай да си мърмориш срещу държавата. Ако случайно решиш да намериш причина да не мърмориш порови се и виж колко са се удавили или изгорели заради колканите, колко са изхврукнали от автомобилите като не са си ги сложили и колко са спасени от коланите.
Полицаите не са тъпи, много добре правят за такива като теб или оня дето е отворил темата и при ограничение 50 е карал с 90.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: POMOSHT overspeeding

Мнение от KolioBalkanski »

Ivan1007 написа:Полицаите не са тъпи
от тук нататък няма какво повече да спорим
сигурно си и привърженик на ограниченията на тютюнопушенето, абортите, скачането с бънджи, самоубийството, огромните такси на алкохола, държавата да решава човек как да си избърше задника итн...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: POMOSHT overspeeding

Мнение от Ivan1007 »

KolioBalkanski написа:
Ivan1007 написа:Полицаите не са тъпи
от тук нататък няма какво повече да спорим
сигурно си и привърженик на ограниченията на тютюнопушенето, абортите, скачането с бънджи, самоубийството, огромните такси на алкохола, държавата да решава човек как да си избърше задника итн...
Аз поне не споря. Казвам си позицията.
Привърженик съм на високите цени на цигарите, защото поне за мен това беше решаващ фактор да спра да пуша. Привърженик съм на забраната за пушене на обществени места, особенно след като не пуша вече.
Не съм привърженик на високите такси върху алкохола, защото за разлика от цигарите повечето хора не се пристрастяват към алкохола и в умерени количества алкохола и особенно червеното вино са полезни.
Не съм привърженийк на забраната на абортите, а за самоубийствоата е тъпо да се намесват.
Голям привърженик съм на личните свободи и като ида на пикник в парка ме е много яд че не мога да пия една бира, заради забраната на употребата на алкохол на общественни места.
Привърженик съм на ограничението на личните свободи, когато те се упражняват в вреда надругите. Това на български се нарича не свобода, а слободия. Та ако някои кара с 90 при ограничение 50 това е слободия. Ако някои кара мото без каска и аз ще трябва да плащам с моите данъци престоя му в болница, ако падне съм против. Ако някои кара без колан и се удари челно в друга кола при скорост на двете коли 60 км/h удара е като в стена с 120 км/h. Уважавам правото му на личен избор, но ако за да разследват смъртта му затворят
само за половин час повече пътя и аз трябва да чакам в задръстване предпочитам въпросния самоубиец да няма право да шофира изобщо.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

добре, разбрахме се
факта е че законите са на книга и аз не трябва да споря с теб а с законодателите
а доколкото здравните - ти плащаш и на болните от рак, спин, хепатит ц, хемороиди, свръхнапълняване - гадно ама факт

ако можеше един свръх компютър да изчисли всеки колко взима и колко дава щеше да е супер
другия вариант - на всекиму по равно (комунизма) го пробвахме и уви - не работи
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

KolioBalkanski написа:добре, разбрахме се
факта е че законите са на книга и аз не трябва да споря с теб а с законодателите
а доколкото здравните - ти плащаш и на болните от рак, спин, хепатит ц, хемороиди, свръхнапълняване - гадно ама факт

ако можеше един свръх компютър да изчисли всеки колко взима и колко дава щеше да е супер
другия вариант - на всекиму по равно (комунизма) го пробвахме и уви - не работи
Именно щото са много тия за които плащам, ако може да са по-малко и заради това трябва да си слагат каска или колан съм за. Знам кво ти е, щото на жигулата дето я карах в БГ коланите бяха развалени и само ги мятах. Та тук ми беше търсене в началото, ама свикнах. Карам и служебна кола и там ако мернат без колан мен или някои от пътниците уволняват всички без да питат защо. А работата е добра и много я харесвам та преди да сложа ключа в запалването проверявам ако има някои с мен дали си е сложил колана. Същата история е и с мобилните. И да ти кажа няма да го почуствам като ограничение на личната ми свобода ако ги забранят в колите. Много добре се чуствам - както преди 15 години когато ги нямаше изобщо.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Re: POMOSHT overspeeding

Мнение от nibis »

Ivan1007 написа:
KolioBalkanski написа:
Ivan1007 написа:Полицаите не са тъпи
от тук нататък няма какво повече да спорим
сигурно си и привърженик на ограниченията на тютюнопушенето, абортите, скачането с бънджи, самоубийството, огромните такси на алкохола, държавата да решава човек как да си избърше задника итн...
Аз поне не споря. Казвам си позицията.
Привърженик съм на високите цени на цигарите, защото поне за мен това беше решаващ фактор да спра да пуша. Привърженик съм на забраната за пушене на обществени места, особенно след като не пуша вече.
Не съм привърженик на високите такси върху алкохола, защото за разлика от цигарите повечето хора не се пристрастяват към алкохола и в умерени количества алкохола и особенно червеното вино са полезни.
Не съм привърженийк на забраната на абортите, а за самоубийствоата е тъпо да се намесват.
Голям привърженик съм на личните свободи и като ида на пикник в парка ме е много яд че не мога да пия една бира, заради забраната на употребата на алкохол на общественни места.
Привърженик съм на ограничението на личните свободи, когато те се упражняват в вреда надругите. Това на български се нарича не свобода, а слободия. Та ако някои кара с 90 при ограничение 50 това е слободия. Ако някои кара мото без каска и аз ще трябва да плащам с моите данъци престоя му в болница, ако падне съм против. Ако някои кара без колан и се удари челно в друга кола при скорост на двете коли 60 км/h удара е като в стена с 120 км/h. Уважавам правото му на личен избор, но ако за да разследват смъртта му затворят
само за половин час повече пътя и аз трябва да чакам в задръстване предпочитам въпросния самоубиец да няма право да шофира изобщо.
Последно промяна от nibis на Вто Юни 20, 2006 12:14 am, променено общо 1 път.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Ivan1007 написа:
KolioBalkanski написа:добре, разбрахме се
факта е че законите са на книга и аз не трябва да споря с теб а с законодателите
а доколкото здравните - ти плащаш и на болните от рак, спин, хепатит ц, хемороиди, свръхнапълняване - гадно ама факт

ако можеше един свръх компютър да изчисли всеки колко взима и колко дава щеше да е супер
другия вариант - на всекиму по равно (комунизма) го пробвахме и уви - не работи
Именно щото са много тия за които плащам, ако може да са по-малко и заради това трябва да си слагат каска или колан съм за. Знам кво ти е, щото на жигулата дето я карах в БГ коланите бяха развалени и само ги мятах. Та тук ми беше търсене в началото, ама свикнах. Карам и служебна кола и там ако мернат без колан мен или някои от пътниците уволняват всички без да питат защо. А работата е добра и много я харесвам та преди да сложа ключа в запалването проверявам ако има някои с мен дали си е сложил колана. Същата история е и с мобилните. И да ти кажа няма да го почуствам като ограничение на личната ми свобода ако ги забранят в колите. Много добре се чуствам - както преди 15 години когато ги нямаше изобщо.
Последно промяна от nibis на Вто Юни 20, 2006 12:15 am, променено общо 1 път.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

...
Последно промяна от nibis на Вто Юни 20, 2006 12:16 am, променено общо 1 път.
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

Мнение от toncho »

бат кольо,

факт е че тая сган която се изсипва тук най вероятно не е виждала и колело преди да дойде. има само един начин по който можеш да въведеш ред. не мога да ги упрекна канадците че си обичат реда, в крайна сметка и аз за тва съм тук.

от друга страна като претърпял зверска катастрофа без колан, аз лично вече си го слагам и като отивам за хляб на 200 метра - тъпо, ще кажеш, но да лежиш 20 дена в реанимация и да не могат да кажат до 5тия ден дали ще живееш или не, е доста по тъпо. поне за мен.

а на въпроса на човечеца - аз съм ходил на съд и много българи го правят без значение колко са се насрали (дори и доста повече от теб). Аз спечелих делото за неправилен обратен завой, но си носех предварително направена голяма снимка на мястото на инцидента от която беше видно какво се вижда пред и зад мен. ще ти кажа само че полицайката си дойде изключително добре подготвена със записки. част от работата им е да ходят да ходят във съда, но е истина че ако не дойде печелиш автоматично.

лично в твоя случай мисля че ще си имаш ядове защото полицайте не тъпи както някой цитира по горе. да те е спирал тук полцай със репликата "сега какво ще правим?". тук много добре знаят какво да правят след като са те спрели.

ще бъда честен и ще ти кажа, че препочитам да не се отървеш. както и да не те срещам на улица с ограничение 50. иначе на магистралата аз карам със 130. ако те срещна там надявам се поне да даваш мигачи че от такива дето ги икономисват полудявам
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

АМА АЗ НЕ СПОРЯ чЕ ТУК ИМА ИЗКЛючИТЕЛНО ЛОшИ шОФЬОРИ...ОСОБЕННО ТЕЯ СЛЕЗЛИ ОТ КЛОНА И ДРУГИТЕ ДЕТО МОЙЕ ДА ИМ НАПРАВИш БЛАЙНДФОЛД С КОНЕЦ И НЯМАТ ПЕРИФЕРНО ЗРЕНИЕ
ФАКТА Е чЕ КАРАНЕТО БЕЗ КОЛАН Е ВИКТЪМЛЕС КРАЙМ И МЕ ДРАЗНИ СЛЕД КАТО СЪМ КАРАЛ 15 ГОДИНИ БЕЗ КОЛАН ДА ПОчНА СЕГА ДА ГО СЛАГАМ.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Az sam hodil dva pati na sad za speeding i dvata pati sam pe4elil,namira6 si svidetel izmislia6 pravdopodobna istoria izbira6 si 4as sled 5 i poluvina ve4erta za da ne se iavi 4engeto li4no a da go predstavia prosecutor ,posle pro4ita6 hubavo raporta na politcaia i namira6 paradoks ako ima takav obiknovenno ti ne si edinstvenia s tiket za denia i figurirat o6te koli ,spori6 za vremeto m/u spiraniata i se nadiava6 na malko kasmet,ako ima6 svidetelka koiato da se iavi s malko dete budi sastradanie.......kasmet i se oble4i ofitcialno ne e zadaljitelno no budi respekt u sadiata.........(samo da dobavia raporta ti go davat malko predi deloto taka 4e badi gotov da si zapi6e6 niakoi detaili)....kasmet i neka silata da e s teb!
Заключено