Детските градини

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Re: Детските градини

Мнение от LaRue »

trans написа:Нормално ли е да ми вземат детето на Детска градина(ДТ) без да ми изискват никакви изследвания и децата да ходят с обувките си вътре и да играят и да се хранят там където и спят :shock: :evil:
До колко часа трябва да работи ДТ-то В 17 ч. всички учителки вече са се изнесли :evil:
:briah:
Ако погледнем въпроса ти през друг ъгъл и го зададем така:
Нормално ли е да си дадеш детето в детска градина в която условията не те удовлетворяват? Какво ще отговориш?
Защо не престанете да се борите със следствията, а не се захванете с ПРИЧИНИТЕ ?
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Защо винаги се създава напрежение
LaRue явно имам причина да давам детето на градина и не съм престанала да търся друга Просто се информирам като пускам тема не съдя никай и нищо В Квебек съм от 1 месец и мисля че е нормално някои неща да са ми странни
До скоро мислех че мога нормално да се допитвам за инфо в този форум
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

trans написа:Защо винаги се създава напрежение
LaRue явно имам причина да давам детето на градина и не съм престанала да търся друга Просто се информирам като пускам тема не съдя никай и нищо В Квебек съм от 1 месец и мисля че е нормално някои неща да са ми странни
До скоро мислех че мога нормално да се допитвам за инфо в този форум
Всичко е въпрос на priorité / priority. За мен децата са на първо място.
Така пусната темата не изглежда , че" просто се информираш" :oops:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

LaRue написа:Всичко е въпрос на priorité / priority. За мен децата са на първо място.
... и затова оставаш в къщи да гледаш детето, като отстъпваш по право привилегията на жена ти да отиде да печели пари :wink:

Всичко това е въпрос на личен избор, т.е. такъв направен в семейството.

А преди да "виснеш във форума" кой изключи у вас печката - ти или жена ти ? :wink:
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

LaRue написа:За мен децата са на първо място.
Тук сме на едно мнение
Точно поради тази причина искам да мога да осигура на детето се повече блага, искам да мога да го пращам в частните детски градини и училища, искам детето ми да не се чувства лишено
Е да, обаче за да си го позволя това, някой ден, първо ще трябва да си дам съкровището в редова детска градина
LaRue написа:]Така пусната темата не изглежда , че" просто се информираш"
:nenam:
keri
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 7:03 pm
Местоположение: St-Hubert

Мнение от keri »

Malko info za nedovolni roditeli OT DETSKITE IM GRADINI
Skapi roditeli tryabva da znaete 4e vsi4ki detski gradini tryabva da sa otvoreni minimum 10h. Ako ne6to ne vi haresva kazvate go napravo v o4ite na GARDIENKAT (ne obi4am tova naimenovanie na tazi profesiya ama kakvo da se pravi) Nyamat pravo da vi se iskat pove4e ot 7$ na den za kakvoto i da e (govorya za vsi4ki sponsorirani gradini CPE, MF,GBL,IN) Za 4asnite gradini sa6to ima kade da se obadi 4ovek i da kaje kakvo ne mu herasva. No za sajalenie tam e po slojno. Gradinite MF sa edni ot nay dobrite stiga da slu4ite na dobra jena. Koeto vsa6nost ne e nikakva ryadkost. Mesta ima stiga da zne6 kade i kak da tarsi6. Davala sam i predi info za tova. CPE sa za predpo4itane no ne za drugo a za6toto sa otvoreni malko po dalgo ot 10h a sega s noviya zakon 6te satanat i denono6tni. GBL sa 4asni no pak sa na 7$ te sa nay otvrat za6toto sa s pe4eliv6a cel i tam decata sa kato vav ferma (gadna rabota) i pak zavisi de ima edna dve deto stavat. IN e kato CPE ama malkoto mu (filial). Naposledak mnogo se govori da se zatvaryat gradinite koito ne davat dobar servis za6toto ima ote4ka i mnogo deca sa na ulicata za6toto roditelite ne iskat da gi davat v tezi gradini.
Zatova
Ne ste dlajni da tarpite kakvito i da e volnosti ot strana na Istituciyata koyato se zanimava s va6eto dete.
Molya da signalizirate na neobhodimata instanciya vsi4ki nerednosti koito zabelejite okolo vazpitanieto, otglejdaneto i obu4enieto na va6ite deca.
Blagodarya za vnimanieto!!!!!!
Заключено