За посрещането на летището ....?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Joana написа: Обаче, ако в България си бил успешен и искаш да си реализиран според по-високите стандарти (като нямам предвид само заплащане), ще ме прощавате, ама смятам, че трудно се доближавате... Повечето.
Aham, taka veche stava ('povecheto' imam pred vid)...Shtot niakaksi ne si predstaviam Lubo ili Kirilius ili Ssttoo primerno kato niamashti si haber ot standart i samozalagvashti se neshtastnitsi...

Ta karai po-poleka s obobshteniata, mome...shte si namerish miastoto, spokoino...na jenite s pretentsii nikoga i nikade ne im e lesno...

Haide sas zdrave!
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Joana, zasto resi che sam pisal na teb. Po skoro na tozi posting.
Аз може да съм супер-нещастен тук, обаче ще се гърбя за още малко доларчета да не съм капо от идването в Канада"
Az daze se uchudvam che si se hvanala za tazi tema.
Povecheto ti postingi sa kato na sega, daze spomena che vlizas tuk za razvlechenie, i rjadko vzimas otnosenie po seriozni temi.

Ste te pomolja da se koregiras zastoto ne sam imal v predvid teb

Hullboy
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Joana, аз мисля че просто ти трябва време нещата да си дойдат на мястото, т. е. ти да се почустваш на мястото си.

Повярвай ми, и в България да беше сменила града, в който живееш и да беше пристигнала с два куфара и да не познаваше никой, щеще да се чустваш по абсолютно същия начин. И проблема не е в града или държавата, а в промяната.

Аз лично съм се местил из България в последните 15 години 2 пъти и двата пъти ми трябваха ГОДИНИ за да се почуствам "в къщи".

Айде много чаровни усмивки и лека, че при мен е един през нощта :wink:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:15 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Лека нощ, becks. Благодаря. Това ми стопли сърцето. :wink:


Много чаровни усмивки за теб и приятни сънища - у дома,
Joana
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

bbb написа:
leaf написа:Поправка,
Не оптимистите,а щастливите хора. :)

А, че е пораженски настроена, то си е ясно. :(


Edin shtastliv chovek shte podmine izkazvaneto na Joana s leka usmivka "pod mustak". Vij edin "shtastliv" chovek vednaga skacha da dokaje obratnoto.I nai-veche kolko e "shtastliv"


Да разбирам ли, че на всички, които не им харесва да им обясняват, че са нещастни и са опонирали на Joana, са "shtastliv" /щастливи в кавички/ .........дай пример къде те са казали, че са щастливи , или по-точно по какъв начин скачат да доказват......

Аз продължавам да твърдя, че всеки трябва да говори за себе си! Като казваш, че другите са някакви си...ти обобщаваш. Разбира се и по този начин говориш за себе си :) , но си мисля, че е малко дразнещо това.Когато говориш за себе си и разказваш твоите случаи, това е най-добрата информация за новопристигащите, според мен. :wink:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:17 pm, променено общо 1 път.
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

Joana написа:Един български политик беше казал: "Емигрант щастлив няма". Аз лично сега успях да схвана целия смисъл на тези думи. Но не само от собственото си преживяване, а и от наблюденията над други хора, при това успели в Канада. Наблюдавала съм дори хора, които са по 40-50 години тука и на които внуците вече въобще не са българи.
Марко Семов го каза, мисля. :wink: Знаеш ли кой е той? Как успя такива огромни изследвания да направиш? В други държави ходи ли, с БГ емигранти?
Хора, казвайте, че сте нещастни за да може Joana да заспи! :)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Прекалено много страници дори и за лека нощ! Как да е, аз съм щастлива в Канада, както и в БГ-то, междувпрочем, спестявам пари, пет пари не давам за благополучието на чуждите бизнеси и Хълбой, извинявай, ама всеки човек си има прекалено много лични грижи, за да се занимава с чуждите такива, то по твойта логика, дай да седнем да ревем когато видим, че някой реве на улицата. И за банките не мисля, ама хич дори, и за това дали утре ще ни удари ураган също не ме е грижа! А, да, и още нещо - ако мога да спестя 4-5 долара от превод, и да си купя с тях две бири екстра, съм най-щастлива, майната му на Уестърн Юниън, те хмел не произвеждат!:P :wink:
Let it go...
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:18 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Joana написа:
А относно политиците, ще ти отговоря - познавам всички политици, вероятно много по-добре от теб, от всички политически сили - до една и мисля, че доста по-близо от теб (не само по читанки). Това ще ти даде ли възможност да заспиш?
Интересно как точно успя да ги опознаеш толкова отблизо? :nenam:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Canada

Мнение от miteto »

hullboy написа:Zdraveite

Kam Joana, zasto resi che sam pisal na teb. Po skoro na tozi posting.
Аз може да съм супер-нещастен тук, обаче ще се гърбя за още малко доларчета да не съм капо от идването в Канада"
Az daze se uchudvam che si se hvanala za tazi tema.
Povecheto ti postingi sa kato na sega, daze spomena che vlizas tuk za razvlechenie, i rjadko vzimas otnosenie po seriozni temi.

Ste te pomolja da se koregiras zastoto ne sam imal v predvid teb

Hullboy
Защото умнико това беше написано като въпрос точно към нея, а не за да описвам собственото си виждане по въпроса. Но очевидно дори блондито има повече акъл от тебе :lol:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:19 pm, променено общо 1 път.
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

Joana написа:Eagle, що наистина скачаш - нали си щастлив?
Значи, първото питане беше за "шока" - ако ти не си го изпитал, значи си свръхчовек или пък си бил толкова зле, че тук ти се е видяла райската градина. Може, защо пък не.
А относно политиците, ще ти отговоря - познавам всички политици, вероятно много по-добре от теб, от всички политически сили - до една и мисля, че доста по-близо от теб (не само по читанки). Това ще ти даде ли възможност да заспиш?

Чаровни усмивки,
Joana

Виж какво сега!!! Как да го кажа вече. Не скачам, а те моля да не ми обясняваш как трябва да се чувствам. Какво ти е на тебе, окей. Интересно ми е. Ама защо продължаваш да си мислиш, че при всички трябва да е еднакво!
Нито съм свръх, нито съм бил надявам се толкова зле./тука между другото вече си хаплива и не толкова чаровна/Говори за себе си бе човек. Нова си тук, а си изследвала имигранти. :?: Пак иди да прочетеш или помислиш за щастието. Ако то се обуславяше от моментни външни въздействия, сигурно е тежко, но при мене не е така. И понеже ставаш по твърда, ще ти кажа как е при мен.
Възможността да заспя ми я дава едно благо същество, с което мисля, 4е съм щастлив :)
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Miteto

Mnogo akal, malko akal njama znachenie. Badesteto ste pokaze. Az ostavjam na novite emigranti da pretsenjat ot kogo poluchavat povecehe i po polezna informatsia.

Ot pozitivno nastroenite i spazvasiti uslovjata i reda na biznesa v Canada ili ot negativno nastroenite zaobikaljasti pravilata s tsel da spestjat 3 dolara.
доларчетата си ги събрам,
Taka se stava stastliv v Canada sas sabirane na dolarcheta.

Otdelno ne si spomnjam Joana da e kazala che e tuk za da sabira dolarcheta za da ne e kapo ot Canada i che si tragva za BG


Hullboy
Заключено