Yahoo! и обратно

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Yahoo! и обратно

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 1:25 am, променено общо 1 път.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Фала на такиви съграждани :thumbsup:!
За Яху незнам, ама Ссттоо, много вдигаш акциите на форума :wink: !
Да метнеш една мартеничка на надписа за 1 март догодина, и некой сърп и чук за 9-ти септември, много ще се изгордеем :lol: :lol: :lol: ! Леле, още идеи ми идват :twisted:, ако идеш там ще ти пратя някои ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

Супер новина ssttoo. Пожелавам ти още много и по-големи професионални успехи.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

Пиленцето май ти е кацнало на рамото.
Честито и нека само такива неща да четем във форума а не на някоя изпушила глава простотийте.
Поздравявам те и ти желая от все сърце УСПЕХ!!!
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

4estito i ot men! Tvardo napred ! Samo kasmet i shtastie ti zelaia!
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Ssttoo, mnogo sladko razkazche... i oshte po-priatna novina - nadejda... v nai-loshia sluchai shte si ostanesh s gotina ekskurzia i opit... v nai-dobria... ochakvam vkliuchvane ot LA... drugo si e chovek da se dokosne do mechtata si. Uspeh :beer: :beer:
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

Мнение от pol »

KolioBalkanski написа:честито...
дано да стане
не се съгласявай на първата оферта
виж каква виза ще имаш (х1 или т1)
искай да ти платят за местенето...след като сте оправили другите оферти итн.
nedei spored men postapvai ;po tsiganskata;mainata mu na razhodite po mesteneto gledai golyamata rabota
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

pol написа:
KolioBalkanski написа:честито...
дано да стане
не се съгласявай на първата оферта
виж каква виза ще имаш (х1 или т1)
искай да ти платят за местенето...след като сте оправили другите оферти итн.
nedei spored men postapvai ;po tsiganskata;mainata mu na razhodite po mesteneto gledai golyamata rabota
гледай да не те минат по тънката лайсна със заплатата, разгледай тука:
http://seeker.dice.com/profman/salaryWizard.jsp и виж за твоята позиция какво може да искаш за съответната част на LA.
Още нещо: ако търсят човек за конкретна позиция и ти не си avaliable заради визови проблеми и т.н. трябжа да поддържаш непрекъснат контакт за да не си назначат просто някой друг...
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Re: Yahoo! и обратно

Мнение от ssttoo »

vladi написа:...Те Уаху май бяха на ПХП? Тъкмо ще кажеш дали и бакенда им е на същото - умирам си от любопитство на какво е....
Виж тук може да ти е интересно:
http://public.yahoo.com/~radwin/talks/
Това са презентации на някъв инженер от Яхуто.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Ъпдейт по темата: Днес получих имейл от Яхуто, че са решили да разглеждат други кандидати, благодарят ми за времето и за това, че съм ги удостоил с кандидаурата си и се надяват да се видим пак в близко бъдеще. Демек: НЕ.

Да си призная честно това малко ме изненада, все пак ме бяха харесали по телефона за да ме извикат на място (и да поемат разходите ми), а на място мисля, че бях повече от очарователен ;) На самите интервюта и на разговорите след това стана ясно, че ме харесват и ме искат. Но... явно има други пречки. Най-вече това за визата, че не стана ясно как ще стане номера в обозримо бъдеще. А на тях им трябваше човек веднага. Аз им казах, че съм на разположение от 1-ви юли, което също не беше добре, защото шефчето искаше да е там, когато почвам, а той излизаше отпуска точно от 1-ви юли. Даже и ми обясни какво точно ми е намислил да правя по проекта, беше доста вълнуващо. После и самата процедура по преместването, все пак ние сме 4-членно семейство, покъщина и пр. Трябваше да ми търсят (и поемат) квартирата първоначално, да плащат и за детска градина на голямото дете и така. Явно съм им се видял скъп както за първоначално присламчване, така и за поддръжка ;) Пък и ако бях канадец можеше да е различно с тия визи...

Както и да е, за мен цялото преживяване си е една голяма четка - че изобщо се спряха на мен, че ме харесаха, че ме викнаха там. Пък и си оставам с безплатната екскурзия до ЛА с посещение на офисите на Яху и разговори с колеги. Кефец.

Мерси още веднъж на всички ви за подкрепата и добрите думи и пожелания. Надявам се историята ми да ви е вдъхновила и да е повишила самочувствието (лично, национално и всякакво) с поне един градус :beer:
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Наистина ми се повишава самочувствието когато българин е оценен от някоя голяма компания.Пожелавам ти успех и съм сигурен, че ще те потърсят отново рано или късно-влязал си в "базата данни" и вече те познават.От опит знам че когато се търсят кадри се започва от тези за които знаем нещо и преценяваме че ще ни свършат работа.
:beer:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Нищо ssttoo, този месец Yahoo, другия интервю по Карибите ти желая.
Човек като губи не знае какво печели и обратно, ти си спец в твоята област, тепърва ще изкачат добри предложения.И да вземеш тескерето скоро :beer:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

ssttoo, blagodaria che spodeli s nas tazi istoria, na men mi beshe mnogo interesno da ia chuia. I az sam si mislil za rabota v US (makar i ne v takava izvestna firma) no za sebe si reshih da ne predpriemam nishto dokato ne stana Canadets.

Inache mislia che ako imash ambitsii za US kato stanesh Canadets edva li shte imash problemi :)
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Ssttoo, opita si e opit i prejiviavaneto prejiviane, t.e. spechelil si. Drugia pyt prosto shte zabiesh naikoi maistorski gol. Polojenia shte ima :) :beer:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

ssttoo написа:...
Мерси още веднъж на всички ви за подкрепата и добрите думи и пожелания. Надявам се историята ми да ви е вдъхновила и да е повишила самочувствието (лично, национално и всякакво) с поне един градус :beer:
Ние също ти благодарим за интересната история. Между другото това "Не" в конкретния момент не означава "Не" изобщо. Особено от корпорации като Yahoo! ;) :beer: :beer: :beer:
Заключено