Ванкувър или Монтреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

sasho71 написа:DOk,
ама не разбирам, какво ти пречи да си ЖиПи и да си докарваш по 1500 кинта на месец в БГ?
Не става толкова лесно тая работа колега.Мислил съм и проучих въпроса.Трябват ти поне 1000 -1200 пациента за да изкараш накрая някой лев.Пациенти се презаписват два пъти само годишно-юни и декември.Всички пациенти са разпределени и няма как да отмъкнеш толкова.Друг вариант е да откупиш на някой практиката ама и за това се искат десетина бона,че и повече.Последния вариант е да вземеш някаква практика дето никой не я ще.Например няколко турски селца и махали в Кърджалийско или Момчилградско.Дивотия и сиромашия.Бачкаш до обед.След обед лов и вечерта карти и пиене в кръчмата.Алкахолизираш се бързо.Жена ако имаш ще ти избяга а там такава няма да намериш.Детето ти няма къде да учи .....и т.н.
Тва все едно да бачкаш в Нортън територи кат доктор.Ама поне знаеш за кво.
Сега разбра ли Сашо ,че не е толкова лесно и в БГ да си доктор?
Док.......... :beer:
TROUBLEMAKER
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

sasho71 написа:DOk,
ама не разбирам, какво ти пречи да си ЖиПи и да си докарваш по 1500 кинта на месец в БГ?
а-ха и с тия 1500 кинта ще си живееш като цар и ще си свиркаш и сичко ше ти е на 6 нали Сашо?
ти в кой свят живееш бе? да не си монах или клошар?
NO PAIN NO GAIN
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Doktora написа:Последния вариант е да вземеш някаква практика дето никой не я ще.Например няколко турски селца и махали в Кърджалийско или Момчилградско.Дивотия и сиромашия.Бачкаш до обед.След обед лов и вечерта карти и пиене в кръчмата.Алкахолизираш се бързо.Жена ако имаш ще ти избяга а там такава няма да намериш.Детето ти няма къде да учи .....и т.н. Тва все едно да бачкаш в Нортън територи кат доктор. Ама поне знаеш за кво.
Аааа, Докторе, гледай един квебекски филм "La grande séduction" - ще умреш от смях и съвпъдък по повод на горните ти разсъждения !! Абе на всички ви го препоръчвам, много е свежарски. :lol: :lol: :lol:


http://www.imdb.com/title/tt0366532/
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
engi
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 5:29 am

Мнение от engi »

SaSHO71 много се кефя на твоите постинги винаги са супер прецизни и и конкретно по темата :lol:
Иначе лошо няма ама трябва нещо да четем в тоя форум и поука да вадим ако не друго
Големи надежди...
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

engi написа:SaSHO71 много се кефя на твоите постинги винаги са супер прецизни и и конкретно по темата :lol:
Иначе лошо няма ама трябва нещо да четем в тоя форум и поука да вадим ако не друго
нали и аз съм му луд фен от доста време
NO PAIN NO GAIN
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

krimon написа:
Аааа, Докторе, гледай един квебекски филм "La grande séduction" - ще умреш от смях и съвпъдък по повод на горните ти разсъждения !! Абе на всички ви го препоръчвам, много е свежарски. :lol: :lol: :lol:


http://www.imdb.com/title/tt0366532/
Къде да го гледам тоя филм Кримоне като съм в БГ и итернета ми е много бавен.Пробвах от линка да се пробвам да го дръпна ама нещо не ми минава номера.
Тая дума седюксион не я знам.Кво ще рече това?
Благодаря за препоръката,ако го срещна някъде ще го гледам.
Док.............
TROUBLEMAKER
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

Doktora написа:Тая дума седюксион не я знам.Кво ще рече това?
Ми, сидакшън бе Док. (прелъстяване) :wink:
На дадения линк е описанието на филма, не знам къде може да се гледа самия филм.
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

На френски е надписа бе Игоре!
Не го ли виждаш?
Щом казваш,че е прелъстяване ще го приемем.
И в тая връзка като си говорим откъде мога да дръпна един френски речник подобно на английския дикшънъри на компютърна версия?
Така де..............нали в Монреал основно френски се говори.
Док.............
TROUBLEMAKER
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

Doktora написа:На френски е надписа бе Игоре!
Не го ли виждаш?
Щом казваш,че е прелъстяване ще го приемем.
Е, не се ядосвай веднага... :D Опитах се да ти подскажа че думата от френски е влязла и в английския и се пише еднакво и има еднакво значение, разчитайки че ще я познаеш на английски.
séduction = seduction
седюксион = сидакшън
(съблазняване, прелъстяване)

Такъв малък и удобен речник като този на Стефан Ангелов (СА Дикшънъри) за френски няма. Най добрия българо-френски за мен е речника на Корал (в книжарниците 27 лева). Всъшност ужасен е, но по добър няма.
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Не се ядосвам изобщо.Тоя от Корал и аз го имам ама като го гледам колко е голям и главата ме заболява! :shock:
Много букви мното нещо бе приятелю! :shock:
Док............
TROUBLEMAKER
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

BTW, Doktore, ako znaech angleto kolkoto kazvach (mnogo dobre ili otlichno), frenskia niama da imach problem da go usvoich burzo burzo. Suma dumi sa obchti, samo mestich udarenieto.
engi
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 5:29 am

Мнение от engi »

Ванкувър или Монреал супер тема. Аз Ви казвам по темата ама кой да спазва някакъв ред нали сме в България все пак макар и не всички.... :roll:
Големи надежди...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Bily T написа:
sasho71 написа:DOk,
ама не разбирам, какво ти пречи да си ЖиПи и да си докарваш по 1500 кинта на месец в БГ?
а-ха и с тия 1500 кинта ще си живееш като цар и ще си свиркаш и сичко ше ти е на 6 нали Сашо?
ти в кой свят живееш бе? да не си монах или клошар?
Били, аз също съм голям фен на Сашката :D , но не мога да те разбера кво те притеснява 1500 лева чист доход за сам човек в БГ ? Имам приятели в ИТ-то дето взимат в тоя диапазон 1200-1500 (и то май преди данъци това) и си свиркат и сичко им е на 6 (относително де :D) - абе с една дума не щат и да чуят за емиграция па друго не знам :roll:
До engi - ми айде давай по темата де ? Ако имаш конкретен въпрос - задай го, ако имаш отговор - напиши го, нема кво да го играем на комсомолски секретари тука... Още ли не си разбрал/а че темита са като разговорите в живота - не моеш се изправиш срещу събеседника и 4 часа нон-стоп да обсъждате само и нищо друго освен "Ванкувър или Монреал" :shock:
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Абе хора 16 хубави има ли в тоо живот,има една поговорка -И х*** в п***** и душата в рая не става. :)
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Ami che kakvo mu e predimstvoto na klimata vav Vancouver. Jivql sam tam poveche ot 4 godini i znam che vseki vtori den se lee proliven dajd. Sled 4 godini jivot tam imah chustvoto che spa s chadara. Vancouver, NO THANK YOU
Заключено