Ванкувър или Монтреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Lub0 написа:Иначе Монтреал е по-евтин град от Ванкувър.
Ako imash predvid kupuvane na nedvijimost, to da, opredeleno, no vav vsiako drugo otnoshenie razlikata e minimalna.
garfild
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 7:14 pm
Местоположение: North Vancouver

Мнение от garfild »

От 6 месеца съм във Ван (при това дъждовните 6) и не мога да кажа, че имаше дъжд дето да плаши. През по-голямата част от времето е един такъв, дето не мокри. Можеш да ходиш без чадър или качулка. А и не беше в повече от около 60% от дните. Последния месец пък почти не валя. За сметка на това не съм обличал дебело яке, че дори и като ходиме на вечерни ски.

Вятър - Аз живея в Норт Ван и бачкам от другата страна. За 6 месеца установих със сигурност, че в Норт Ван почти не духа, за разлика от Ричмънд и Ванкувър. Най-много и силно вали в даунтауна, не знам защо. Най-малко някъде надолу на юг дето духа много.

За кола - 6 месеца съм без кола и единствения проблем е, че губиш повече време. Иначе транспорт колкото щеш и е точен до минута.

За шофьори работа има, но ти трябва тукашна книжка и най-лесно ще намериш и работа, ако имаш собствен транспорт. Повечето май наемат така. Не разбирам много от тия работи, но това виждам по обявите.

Ще плащаш повече за наем от Монреал, но по-малко данъци. Ако някога имаш достатъчно пари за къща, това някога ще е доста по-скоро в Монреал. Тук са най-скъпите имоти в Канада.

Храната и ежедневните работи са на същите цени като в Монреал.

Надявам се да ти е полезна информацията, защото както обикновено последната година няма кой знае какво за четене в този форум. Повече се плюят и заяждат, не знам защо.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Lub0 написа:Ако искаш да работиш като продавачка в Монтреал, ще ти трябват и френски и английски.
имам ги, нали на интервю с френски ще ходя, там ще доуча някой друг месец френския и съм екстра..
nikito написа:браво милена, ето че вече общуваш с хора от форума, само така.
ами симпатични хорица има във форума, ама са леко изнервени...а ние колегите от БГ едни спокойни, спокойни...ама както казва брат ми, имаш пари, имаш проблеми, нямаш пари...
nikito написа:друго освен даскалуване с английки
мисли за вариант Б..то даскалуването си е едно на ръка..трябва да има и други вариации по темата
garfild написа: Надявам се да ти е полезна информацията ..... Повече се плюят и заяждат, не знам защо.
За такива като мен, всяка една информация е полезна. Благодаря ти за изчерпателния отговор.
Би ли ми разяснил това с недвижимите имоти..не че ще хукна да пазарувам преди 3-тата година, но все пак да имам някаква идея..нали могат да се продадат с мортгича, т.е. докъдето си стигнал с изплащането...
Моят принцип е: “заем свършва, наем – не”
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Milenka написа:Би ли ми разяснил това с недвижимите имоти..не че ще хукна да пазарувам преди 3-тата година, но все пак да имам някаква идея..нали могат да се продадат с мортгича, т.е. докъдето си стигнал с изплащането...
Моят принцип е: “заем свършва, наем – не”
Ima predvid che kashta s ednakva plosh i ednakvo kachestvo v Monreal shte struva po-malko pari - prosto vav Van nedvijimite imoti sa edni ot nai-skapite v ciala Canada.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

garfild написа:...последната година няма кой знае какво за четене в този форум. Повече се плюят и заяждат, не знам защо.
ами това е очарованието на този форум бе приятел :D
а за да продължа да те "очаровам" те питам ти защо казваш, че не е валяло или че не вали както трябва като точно за Норт Ван казаха по новините, че са се получили свлачищата в резултат на едномесечното валене без да спира, мдаммм :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Ima predvid che kashta s ednakva plosh i ednakvo kachestvo v Monreal shte struva po-malko pari - prosto vav Van nedvijimite imoti sa edni ot nai-skapite v ciala Canada.
Това няма да е за дълго. Виж отговора ми в темата на мухата. ;) :lol: :rotfl: :beer:
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Da be,Vankuvar tazi godina ne bi li rekorda po prodalzitelnost na valene poveche ot 30 dena postaven ot samia nego predi kolko si godini 28 dena!Struva mi se deprsirashto..... :D
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Re: Ванкувър или Монтреал

Мнение от Таратор »

Milenka написа:
Таратор написа:В Монреал е много гадно, така да знаеш.
и какво му е гадното. гледам много бг-ри тръгват за там, пък нещо не се връщат!
Ами точно това му е гадното, че много станаха вече, направо не мога да ги понасям. :metro: А защо не се връщат бг-рите ще разбереш като дойдеш, ако дойдеш де. :D
Изображение ... и в темите също!
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

potrebitel написа:Da be,Vankuvar tazi godina ne bi li rekorda po prodalzitelnost na valene poveche ot 30 dena postaven ot samia nego predi kolko si godini 28 dena!Struva mi se deprsirashto..... :D
Май не, ден или два не му достигнаха.
Изображение ... и в темите също!
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Milenka, на ваше място бих проучил и възможностите за Отава-Гатино. :wink:
Изображение ... и в темите също!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

potrebitel написа:Da be,Vankuvar tazi godina ne bi li rekorda po prodalzitelnost na valene poveche ot 30 dena postaven ot samia nego predi kolko si godini 28 dena!Struva mi se deprsirashto..... :D
Обратното беше - рекорда е 30 дена, а тази година валя само 28 и на 29-я взе че спря и ни провали рекорда :evil:.
Obey gravity ... It's the law!
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

таратор, би ли дал инфо за Отава-Гатино, тогава, все пак като го предлагаш, подкрепи го с малко мляко, орехи и чесънче да не забравиш, така де :lol:
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

тъй като децата са ми малки и климатът ми е определящ за момента, но не съвсем..просто искам да прекарват повече време на вън, може и в дъжда, но не и на -40градуса, някакси идеята за Ван ми е по-близка...но за сметка на това липсата на слънце ми действа депресиращо...(склонна съм към самоубийство, без успешен опит до сега)

таратор и аз чакам продължение по мнението ти

а това с недвижимите имоти има ли опасност да им паднат цените, когато си напазаруваш нещо, или в канада действа принципът за "лепкавост" при покачване..демек цените не се връщат

когато ми предлагате друг град, освен тези двата, давайте поне идея за климат, говорим език и месторазположение, инфо като за идиоти, моля
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Sorry za latinicata, taia phonetika na kredora nechto ne e bach fonetika i mnogo bavno se piche.
Ta za Vankuvar - e, i na men mi se hodi tam, ama pusto, mrazia oblacite. Predpochitam zimata da e studeno no slunchevo otkolkoto da se zahlupi za niakolko meseca.
Ta kato gledah Vankuvar, to imotite edno na ruka, men me spria i cenata na obrazovanieto, i to e pone 2 puti po-skupo ot montrealskoto.

Samo edno ne mi e iasno, zaplatite tam tolkova li sa po-visoki ot montrealskite che da moje da izplatich ipoteka ot 300K za 20 godini ??
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

и друг плюс е, че децата в Мон ще говорят и френски и английски, докато във Ван само англ.език
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Заключено