ВАЖНО-ЗА ВСИЧКИ ПЪТУВАЩИ ДО КАЛГАРИ,ЕДМОНТОН,УИНИПЕГ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
David
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:53 am
Обратна връзка:

ВАЖНО-ЗА ВСИЧКИ ПЪТУВАЩИ ДО КАЛГАРИ,ЕДМОНТОН,УИНИПЕГ

Мнение от David »

ZDRAVEITE NA VSICHKI.
POMESTVAM TAZI INFORMACIA , ZASHTOTO SMIATAM CHE E MNOGO POLEZNA ZA VSICHKI HORA, PATUVASHTI IMENNO DO TEZI DESTINACII.TIA NE SE OTNASIA ZA TEZI IMASHTI SVOITE SAMOLETNI BILETI DO GOLEMITE GRADOVE-MONTREAL,TORONTO,VANKUVAR.

INFORMACIATA SE OTNASIA ZA SAMOLETNITE BILETI IZDAVANI OT BG
KAM TEZI GRADOWE.
Sega nakratko da vi opisha moia opit v tazi nasoka-
Az lichno patuvam za Calgary kato kraina destinacia na moeto patuvane.Tuk vav Varna proverih za samoletni bileti do grada i za moia nepriatna iznenada otkrih che bileta mi do Calgary e dosta skap.
Toi e 580 evro -EDNOPOSOCHEN.
Biah stapisan tai kato imah informacia
za cenite na samoletnite bileti do Montreal,TO,Vancouver, koito biaha na polovina po niski.Naprimer do Vankuvar cenata e 400 evro ,sashto za ednoposochen.
Problema v tazi situacia e che AKO DO DADEN GRAD V KANADA PATUVA DIREKTNO EVROPEISKA LINIA-KLM ,LUFTHANSA ,BA ,cenite na biletite na NEKOLKOKRATNO PO EVTINI, otkolkoto ako ima prikachvane i smiana
SAS KANDSKA KOMPANIA [ tuk viziram-AIR CANADA] na teritoriata na Canada-nai veche v Toronto
AIR CANADA E PROBLEMAT,TAI KATO TIA E VAV OTNOSHENIA SAS POVECHETO EVROPEISKI KOMPANII I TIA OSKAPIAVA VATRESHNATA OTSECHKA-TO -CALGARY NAPRIMER.
Pochti vischki vrazki se praviat vav Toronto i zatova spomenavam tozi grad.
KAKVO DA SE NAPRAVI SE PITA VAV ZADACHKATA?
Otnovo se vrashtam kam moia sluchai.
Taznachi bileta mi ot sofia do Calgary DADEN OT BG - triabvashe da struva 580 evro
sas smiana na toronto sled 3 ili chetiri chasa prestoi na letishteto I IZPOLZVANETO NA AIRCANADA.
No na men ne mi struva tolkova i bih iskal da vi kaja kak da si spestite po 150 evro na chovek.
aZ KUPIH VECHE BILET SAMO DO TORONTO-NA CENA 350 EVRO
ZA 25 .O1. SAS KLM.
NA LETISHTETO SHTE ME CHAKA BILET ,ZAKUPEN OT KANADA NO,ZABELEJETE, NE NA AIR CANADA,A NA DRUGA PO MALKA KOMPANIA
JETSGO,KOITO MI STRUVA SAMO 90 EVRO
I TAKA SLED EDNA OBSHTA SMETKA IZLIZA CHE -BILETA MI DO CALGARY E 430 EVRO ,A NE 580 .
I VAV DVATA SLUCHAI imate smiana na Toronto i chakane 3-4 chasa
samo che izpolzvate druga kompania.
Loshtoto e che tazi druga kompania niama predstavitelstvo tuk pri nas-no
tova ne e peoblem.
Ima si nachin.
AKO NIAKOI SE INTERESUVA KAK STAVA TOVA SAS VATRESHIA BILET-PLASHTANE I POLUCHAVANE ,NEKA SE OBADI ,AZ SHTE POMESTIA DRUG POSTING SAS PO DOPLANITELNA INFORMACIA.
Nadiavam se da sam vi bil polezen sas neshto.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Не знам дали си се замислял за багажа.
За вътрешните линии има ограничение за багажа и ти сте се окажеш със свръх багаж, който сте трябва да плащаш там, а е възможно да не го качат. Един съвет от мен информирай се по този въпрос.
Добър път
valentin_niagolov
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 9:53 am
Местоположение: Edmonton,Alberta

Мнение от valentin_niagolov »

Ima i po-evtini varianti i po-malko bezbolezneni.Eto i nashata rezervazia Sofia-Amsterdam-Vancouver koito e po-blizo do Calgari ot Toronto 387evro +27 evro let.taxi Sled tova s Canada air Vancouver-Edmonton-110 CAD.Bileta moje da se kupi i ot Bulgaria ot KLM.Po4ti sigurno e 4e cenata na bileta do Calgari shte e sushtata.Za jena mi biletA beshe 347evro+27evro tui kato e na 24 god.Pisah email i na poleti.com i te mi pratiha sushtite ceni.Prestoia v Amsterdam e to4no 4as a vuv Vancouver 2.30 4asa.
Cenite sa validni do 31 mart ,a poleti ima mislia vtornik ,4etvurtuk i petuk.Mislia 4e tova e dosta po-dobur variant i e 475 evro.Ami tova e dano na niakoi da mu svurshi rabota.
Valentin
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

samoleti

Мнение от No667 »

Ako istarvesh vrazkata ne znam dali ne gorish s bileta za vatreshni linii,a ako ti e platen ot BG st espish v hotel za smetka na aviokompaniata i na drugia den prodaljavash.

Vatreshnite linii s JetGo ili WestJet sa mnogo po evtini ako ot tuk asikupuvash bileta,ne e vkluchen Meal v tiah,ako iadesh ili piesh si plashtash v samoleta,ama ne e skapo.
Toronto-Winnipeg One-Way go prodavat tuka 59$,ama kum tazi cena ima tax,ima i letishtni taksi i kum 120-130 CAD izliza,ne znam kolko e v evro.

Gledai da imash minimum 3-4 chasa mejdu dvata poleta,stoto ne e izklucheno zakasnenie i lutane po mitnici i imigracionni.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Най-големият проблем наистина е размера на позволения багаж - на вътрешен полет е разрешено само по 20 кг на човек. Ако носиш разрешените 64 кг. от България, какво ще правиш с останалите 44? Ако им платиш свръхбагаж, в крайна сметка билета ще ти излезе по-скъп от колкото с Air Canada. Другият вариант е да ги оставиш на някого в Торонто и той да ти го прати по пощата (ти едва ли ще имаш време да го направиш сам, а и вероятно още нямаш адрес в Калгари). Не знам колко струва 44 кг. колет от Торонто до Калгари, но пак няма да е малко...
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Hi David,
Az sam v Calgary i znam, che se poyavi i v Calgarskiya forum. Ta vaprosat mi e- zashto be brato ne popita predi da kupish DVA otdelni bileta???? Zashto si mislish, che si ubil ribata s tezi tvoi bileti i spesteni euros!!??
Az znam, ot parva raka info, 2 semejstva, koito si izpusnaha vrazkata v Europa i byaha s otdelni bileti. Patuvaneto im izleze zlatno, ne broim nervite. Da ne govorim za svrahbagaja deto shte go platish na Toronto....
Nikoga, ama nikoga ne kupuvaj otdelni bileti- taka zavisish ot bezbroj faktori, koito sa izvan tvoj kontrol.
Primer: Minalata koleda si hodih v BG i na vrashtane (Jan/7/03) v London valya 2cm snyag. Cancelliraha poleta do Toronto i tryabvashe da spim v hotel, da patuvame, da yadem i t.n. Za vsichko tova imashe grija Air Canada, zashtoto imahme TZELI bileti.
S dve dumi, opitaj da vernesh biletite i vzemi TZELI bileti. Ako ne stava, mu udari edna molitva predi pat za da:nyama magla, da nyama zakasneli patnitzi, da ne vali snyag, da nyama trafik nad nyakoe letishte, da nyama problem sas samoleta, da nyama stachka na nyakoe letishte, da nyama.......
I da pishesh kato pristignesh v Calgary!!
Cheers
P.S. i da si prigotvish cash za da platish svrahbagaja v Toronto!
Заключено