Informacia za sponsorstvo na common-law ili conjugal partner

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Svetlyo
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Дек 26, 2003 8:37 pm
Местоположение: Montreal

Informacia za sponsorstvo na common-law ili conjugal partner

Мнение от Svetlyo »

Някой да разполага са информация във връзка с процедурата за спонсорство на common-law и/или conjugal partner?
Аватар
Svetlyo
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Дек 26, 2003 8:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Svetlyo »

Ако има някой който е минал по този път и би желал да сподели своя опит ще му бъда безкрайно благодарен, пък и мисля че не само аз...
Специално ме интересува за процедурата във федералната част . Знам че има съществена разлика спрямо процедурата в Квебек..
PinkFloyd
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Дек 25, 2003 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от PinkFloyd »

Разликата е че, след одобрението на федералните, за Quebec допалнително подаваш документи за сертификат. В страницата на имм. има всичко, сега и медицинските се правят в началото, заедно с подаването на основните документи, от миналата година е това, с цел да се ускори процедурата. Най-важно е да убедиш федералните че бракът или връзката ви е автентична, и всичко не е фиктивно. Веднъж убедени, за около 1г. може и да стане процеса. Само в тази категория няма изрично изискване за доход.
PinkFloyd
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Дек 25, 2003 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от PinkFloyd »

Забравих да спомена, то е ясно, не трябва да си на социални, да нямаш нарушения, осъждания и т.н.
Поръчвай комплекта, може да се порача и по тел., попълвай и това е.
Два формуляра се попалват, един за теб като спонсор и един за половинката. Сега вече заедно с направени медицински.
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

Pink,obiasni mi kakvo e tova?
Da si dokaram gadjeto li?Triabva brak li da imam s neya ili samo da deklariram 4e sme godenici,4e se obi4kame,4e si iskame,6e sa vzemem i bla-bla-bla podobni gluposti? :D :D :D
PinkFloyd
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Дек 25, 2003 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от PinkFloyd »

Това е ако си дошъл сам тук, неженен, и искаш да докараш половинката си тук, било то като се върнеш да се ожениш за нея или направо като conjugal partner( тук официален брак не се изисква) и съответно не е необходимо да се връщаш за женитба. За мен най-добър вариант си остава женитбата, поне всичко ще е официално.
Макар че ако не искаш да живеете разделени, направо ж БГ преди заминаването се женете.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

?

Мнение от No667 »

Kolko sa nachinite ?

1. jenene v BG
2. Tova che ti e partnior ot kade se vzemat dokumenti?
Chudia se koi nachin da izbera za moito gadje.
Ako pritesnia imigracionnite v Manitoba te sa moi hora,smiatam che s tiah ste obsadia koi ste e nai-dobria variant.Stoto moje i da podade za imigrant i da poluchi sertifikat ot Manitoba,pak ste e barzo.

3. ?????

Kolko nachina ima?

-----------

Sega drugo,plashtat li se sashtite taksi za gadjeto kato standartnata imigracia ili ne?
Ako ne sme jeneni a e kato coman law doshla,kakav e statuta i?
Predpolagam che ste e PR kato men nali?
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

Merci,PinkFloyd,
Kato stigna do momenta pak 6te ti pi6a ,4e o6te e rano za men.No infoto e dosta vajno za men,za6toto edno ot ne6tata,koito nay-mnogo me pritesniavat e kak 6te uspeya da si dokaram rodnina tuk na gosti.
A dotogava moje da se vidim i :beer: :beer: :beer: :D
No tova kato doida.
PinkFloyd
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Дек 25, 2003 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от PinkFloyd »

1. jenene v BG
2. Tova che ti e partnior ot kade se vzemat dokumenti?
3. сАМОСТОятелно подава.
По т2., документи за савместно жителство, общи снимки, писма и т.н.
За мен това са начините.
Плащат се сащите такси като при теб, ако си спонсор подписваш декларация че ще се грижиш за нея, мисля 5г. в Канада( внимавай кого довеждаш:)) Има всички права на PR като теб.
При нас няма common law, ние не сме на такава правна система.
Според мен ако си решил да го правиш, колкото по-скоро задействаш процедурата толкова по-добре.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: ?

Мнение от VanBC »

No667 написа:Sega drugo,plashtat li se sashtite taksi za gadjeto kato standartnata imigracia ili ne?
Ako ne sme jeneni a e kato coman law doshla,kakav e statuta i?
Predpolagam che ste e PR kato men nali?
Разбира се, че се плащат. Това е все същата имиграция, но по семейна линия, а не независима.
Статутът и ще си е PR, той няма нищо общо със семейното положение.

И нещо допълнително по темата: За да спонсорирате някого като conjugal partner, трябва да сте живяли заедно с него минимум една година. Това означава буквално да сте живяли заедно, а не просто да сте били гаджета. Или поне трябва да можете да убедите имиграционните, че сте живяли заедно. В България, дори и на хора които наистина са живели заедно им е трудно да го докажат, така че добре си помислете преди да започнете да спонсорирате някого. Женитбата е най-сигурния начин. Дори и тогава ще трябва да доказвате, че сте били гаджета отпреди да дойдете в Канада, т.е. че бракът не е за документи, но това е малко по-лесно.

:beer: :beer:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

;-)

Мнение от balbi »

Az zapo4nah da sponsoriram priyatelkata mi kato conjugal partner. Sеga i 4akame vizata, no ima edna podrobnost, 4e mesec sled kato i pusnah dokumentite se ojenihme i im pratih dok, 4e sme oficialno sklju4ili brak. Nadqvam se vizata i da dojde skoro:)
Kysmet na vsi4ki!
Nashenec
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 7:06 pm

Ka de naj barzo moje da si dovede gadjeto chovek v Canada

Мнение от Nashenec »

V koq provinciq stava towa naj barzo za men ne e problem da se premestq v druga provinciq stiga da ima nqkakwo oblekchenie pri dokarvane na polovinkata v kanada.

blagodarq vi
Заключено