Неуспешно интервю-или една подигравка насред София

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Rhea написа:... За да бъде на тази длъжност Бабет както вие я наричате трябва задължително да знае три от езиците на ООН ...
Това откъде го чу? В официалното описание на професията "имиграционен офицер" никъде не се споменава такова изискване ... :roll:.
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Rhea »

Ами имах приятелка която учеше китайски в MacGill и после специализира в Китай. Кандидатства за пост в Министерството на външните работи на Канада, та тя тогава ми обясни, че за да работиш на такъв пост трябва да знаеш три от петте езика на ООН. Ние на времето се явявахме при Пиер Петрофф. Той говореше френски, английски и руски. По време на интервюто блокирах и не можех да се сетя за една дума. Просто за момент изключих. В объркването я казах на български и той съвсем спокойно ми я преведе на френски...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

А кой е официалния китайски език в ООН,кантона или мандарен,щото Бабето едва ли знае и двата.Аз съм убеден,че тя едва ли знае някой език по вече от утвърдените освен източно кантонизийски/използван в окръг Кантон дел Ест/и най много гаспезийски. :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Rhea написа:Ами имах приятелка която учеше китайски в MacGill и после специализира в Китай. Кандидатства за пост в Министерството на външните работи на Канада, та тя тогава ми обясни, че за да работиш на такъв пост трябва да знаеш три от петте езика на ООН. Ние на времето се явявахме при Пиер Петрофф. Той говореше френски, английски и руски. По време на интервюто блокирах и не можех да се сетя за една дума. Просто за момент изключих. В объркването я казах на български и той съвсем спокойно ми я преведе на френски...
Явно твоята приятелка е кандидатствала за дипломатическа работа - логично е за такава работа да се иска знанието на повече езици - но това не е едно и също със служителите които се занимават с обработката на документите на кандидат-имигрантите.
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Ni6to ne znae tazi va6a Babet...Imam tuka edin priatel raboti kato imigracion oficer.Samo u-6te 6 mes. e izkaral...Kanadec,palen tapanar,tevsickite sa takiva...za tova vi kasat,6toto te ne iskat po umni od tiah...Pomisli malko.....I nauchi po dobre ezika!
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Rhea »

Ето какво намерих в сайта който си посочил. Добавили са и други езици през последните години


Q. What is meant by a working ability in Mandarin, Japanese, Arabic, Russian, German or Korean?

A. The individual is able to satisfy routine social demands and limited work requirements and can handle routine work-related interactions that are limited in scope. In more complex and sophisticated work-related tasks, language usage generally disturbs the native speaker. The individual can handle with confidence, but not with facility, most normal, high-frequency social conversational situations including extensive, but casual conversations about current events, as well as work, family and autobiographical information. The individual can get the gist of most everyday conversations, but has some difficulty understanding native speakers in situations that require specialized or sophisticated knowledge. The individual's utterances are minimally cohesive. Linguistic structure is usually not very elaborate and not thoroughly controlled; errors are frequent. Vocabulary use is appropriate for high-frequency utterances, but unusual or imprecise elsewhere. Candidates successful in the examinations will have their foreign language proficiency tested if they have indicated on their application that they have a working ability in one or more of the stated foreign languages.

Q. . Why is a proficiency in Mandarin, Japanese, Russian, Arabic, German or Korean valued?

A. They are relatively important in fulfilling our mandate. They are difficult to learn and require expensive and labour-intensive training.
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Dragi RADOSTIN69, az kato biah na moeto inetviu mnogo predi, prevoda4kata se durja gadno, a ne interviuirashtata, koiato postoianno mi se usmihvashe i mi se radvashe. Taka, 4e shte ti kaja samo neshto, intervuirashtite si znaiat rabotata, ti grija za tiah ne beri, te sa dobri psiholozi:):):) i za obu4eni, kakvo hora im tribvat v CANADA i kakvo iskat ot Bulgaria.
Pojelavam Vi kusmet na sledvashtoto inerviu:)
Аватар
RADOSTIN69
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 7:54 pm
Местоположение: sliven-BG
Обратна връзка:

Мнение от RADOSTIN69 »

ако има следващо.... :?:
- Момчета, имаме ли повод да пием?
- Повод има! Пиене няма!
Аватар
maria.com
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 8:18 am
Местоположение: Toronto / ON

Мнение от maria.com »

Някои хора се ръководят от симпатия...други са добри психолози трети от настроението си....от опита ми в една международна компания разбрах,че няма значение от къде си ... всички си имаме своите междукултурни различия....трудно е да се работи с хора по принцип....щото всеки е с характера си....един добър мениджър беше казал....виж какво може да се направи по въпроса и си реши проблема.....

PS...Лу Холц е казал....10% от живота ми се определя от това,което ми се случва....а 90% зависят от това как аз ще реагирам....

Поздрави!
* * *
“Ако искаш да прегърнеш света, купи си глобус.”...
Аватар
RADOSTIN69
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 7:54 pm
Местоположение: sliven-BG
Обратна връзка:

Мнение от RADOSTIN69 »

ЧЕСТИТО МАРИЯ
кажи какво точно искаш да кажеш,защото наистина се ръководиш от настроение сега:) помисли,ако ти се беше случило обратното?
- Момчета, имаме ли повод да пием?
- Повод има! Пиене няма!
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Радостине не се коси брато и в България си е готино,кой както си го направи,боли ме дедовия за Канада,това е моята гледна точка,щото си ми е добре тук-през оная работа ми е за интервюиращи и френският,като слушам тоо език все едно ми правят свирки :) :)
Аватар
RADOSTIN69
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 7:54 pm
Местоположение: sliven-BG
Обратна връзка:

Мнение от RADOSTIN69 »

naskoflex написа:Радостине не се коси брато и в България си е готино,кой както си го направи,боли ме дедовия за Канада,това е моята гледна точка,щото си ми е добре тук-през оная работа ми е за интервюиращи и френският,като слушам тоо език все едно ми правят свирки :) :)
така си е братле ,мен не ме е яд толкова че ни отрязаха а начина по който се случи!Аз съм от този тип хора,които си признават грешките,но просто в случая нямаше такива!Ей за това ме е яд,не толкова за Канада. :beer:
- Момчета, имаме ли повод да пием?
- Повод има! Пиене няма!
ABiT
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 4:59 am
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от ABiT »

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
"Гаражно, Кръчмарско, Селф Мейд, Самоубийство В Бутилки от Олио"
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Rhea написа: ... За да бъде на тази длъжност Бабет както вие я наричате трябва задължително да знае три от езиците на ООН ...
Rhea написа: Q. . Why is a proficiency in Mandarin, Japanese, Russian, Arabic, German or Korean valued?
Нали правиш разлика между "ценено" (valued) и "задължително" (required, mandatory)? :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
RADOSTIN69
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 7:54 pm
Местоположение: sliven-BG
Обратна връзка:

Мнение от RADOSTIN69 »

potrebitel написа:Ni6to ne znae tazi va6a Babet...Imam tuka edin priatel raboti kato imigracion oficer.Samo u-6te 6 mes. e izkaral...Kanadec,palen tapanar,tevsickite sa takiva...za tova vi kasat,6toto te ne iskat po umni od tiah..!
:beer: :beer: :beer: :beer:
- Момчета, имаме ли повод да пием?
- Повод има! Пиене няма!
Заключено