Има ли смисъл

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

струва си
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Моля, админите да потърсят и върнат отговора ми на Косциуско или както там му е името.
Гледам,че нещо сте го загубили след бъркотията,която стана.
Док.............
TROUBLEMAKER
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

mmm daaa

Мнение от dobri4uk »

Struva si ako ima6 dupe da izturpi6 niakoi razo4arovania ( v slu4ai 4e si do6ul s golemi o4akvania i goliama zaplata ot bg ), kakuvto ne e mojat slu4ai ))) :beer:
DOBRI4UK( ne go durpaite za op6kata)
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bateto написа: А Ванкувър го зарежи,там е хубаво ако си на екскурзия или компютърджия,ако не си от тези две категории най вероятно е да си умреш по стровжите като кон без история.
Ванкувър не е само за компютърджии, но определено не е за социал.
Що се отнася до възможностите за бачкане, четейки този форум оставам с впечатление, че във Ванкувър те са много повече.
На строежите наистина се плаща много добре и ако ръцете ти растат от правилното място повишаването на заплатата идва още след първия месец.
Иначе пицарии и тука бол.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Има ли смисъл

Мнение от Aries »

Doktora написа: Образованието да децата е скапано.Системата им е направена за да произвежда работници а не висшисти.
Поредното клише. Покрай сина ми имам поглед върху нивото на образованието и мога да кажа, че изискванията и качеството на преподаване са доста по-високи от тези в българските училища (аз поне в БГ моя не го бях виждал да седне да учи, докато тука го прави редовно). Да не говорим за материалната база...
Що се отнася до системата и работниците... всеки става това, което иска да стане...
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: mmm daaa

Мнение от Aries »

dobri4uk написа:Struva si ako ima6 dupe da izturpi6 niakoi razo4arovania ( v slu4ai 4e si do6ul s golemi o4akvania i goliama zaplata ot bg ), kakuvto ne e mojat slu4ai ))) :beer:
Определено си трябва здраво бачкане. Особено ако искаш да си позволиш малко по-висок стандарт. Хубавото е, че имаш възможност да го правиш, както и това, че с нарастването на уменията ти в дадена област респективно ти нараства и заплатата.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Аз все се питам що хората се радват на ЗДРАВОТО /разбирай физическо/ бачкане. Или пък да бачкаш на няколко работи - и кога си харчите парите бе, то не остава време.

Даваха един скеч.:

Жена отивам на заслужена почивка, защото бачках здраво, хм, защо бачках здраво бе, аааа за да ида на заслужена почивка.

Стига с тия строежи, пици, вестници и други.

За това ли сте дошли, всъщност те за това и ни вземат и ни се присмиват, че се примиряваме. И с право не ни уважават и си казват "Къв доктор, или адвокат е този щом бачка това........."
За известно време докато човек учи става, но за по-дълго ........ просто не ви разбирам.

Айде със здраве.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Браво БИС,за това ти изказване получаваш персонален БИС от мен.Само с няколко реда разказа моята житейска философия-Здраво да бачкат маймуните за да станат хора ,аз съм се родил бял човк и нямам нужда от здраво бачкане за да плащам цял живот мортиджи,лизинги и кредитни карти ,а от здрава пачка.Поради тази причина сега наблягам на здравото бачкане ,видя ли се обаче с някой лев веднага се изнасям от тук както съм казвал и друг път и си отварям офис за въртене на синджирчета.
Фак на физическия труд ,който му изнася да стои тук и да обогаява канадската икономика и богатите канатци за своя сметка.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Все пак имайте пред вид че тук има и хора като мен, които мразят физическия труд и пак се оправяме. :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Имаме го напредвид Господин 20%,това не сме го отричали. :D
foxxbatter

Re: Има ли смисъл

Мнение от foxxbatter »

MARIKO написа:Струва ли си да се емигрира в Квебек? Какво е заплащането,какви са разходите за едно семейство? Има ли много престъпления, каква е сигурността? Добро ли е здравеопазването, образованието?
Мислех си коя тема да сватосам с 900-то си мнение и ето я.
Еми не си струва - тук всички сме на социал, работим ако на черно с пиците, а вечер сме на школо да сричаме френски. :D

Хайде стойте си в България защото ние вече ще се прибираме натам! :roll:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bis написа:Аз все се питам що хората се радват на ЗДРАВОТО /разбирай физическо/ бачкане. Или пък да бачкаш на няколко работи - и кога си харчите парите бе, то не остава време.

Даваха един скеч.:

Жена отивам на заслужена почивка, защото бачках здраво, хм, защо бачках здраво бе, аааа за да ида на заслужена почивка.

Стига с тия строежи, пици, вестници и други.

За това ли сте дошли, всъщност те за това и ни вземат и ни се присмиват, че се примиряваме. И с право не ни уважават и си казват "Къв доктор, или адвокат е този щом бачка това........."
За известно време докато човек учи става, но за по-дълго ........ просто не ви разбирам.

Айде със здраве.
Здраво се работи не само по строежите. И строежа не е само да носиш тухли, вар и киреч (за канадската действителност дъски и гипсокартон). Там също така има голямо количество специалисти, които си вършат съвестно работата (а не си бъркат в носа за разнообразие).
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

zaslugava si ako

Мнение от pol »

zasllugava si da doidesh pich ako si rabotar ako si leke'uchen'shte obirash fasove po kofite na kanada
Yulia
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:57 am
Местоположение: Montreal

Re: zaslugava si ako

Мнение от Yulia »

pol написа:zasllugava si da doidesh pich ako si rabotar ako si leke'uchen'shte obirash fasove po kofite na kanada
Dobre kazano :roll:
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Aries написа: Здраво се работи не само по строежите. И строежа не е само да носиш тухли, вар и киреч (за канадската действителност дъски и гипсокартон).

Там също така има голямо количество специалисти, които си вършат съвестно работата (а не си бъркат в носа за разнообразие).
Та аз не отричам това. Само пожелавам да сме сред специалистите, а не сред носачите на всичко.

Има разлика в това да си изморен физически и психически.

Аз лично предпочитам второто.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Заключено