Честит юбилей, Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

pomiar написа:Даже ти пиша на български......../...........историческите буллшиц
:):)

Поми шегата настрана,
оставил съм на всеки само да се определи за какво се смята
Само едно не забравяй, тема наречена "Да изброим сега кои са българи/гърци/цигани(а сега и Василий да не се засегне, че все и него нещо го гони че съм писал за децата му и жена му :))/интегранти/неоквебеква и пр." не е имало ;):).
Тоест Поми какво излиза, всеки сам си е намерил определение което му е паснало и в зависимост дали му е харесало това което е видял в описанието си, реагира по различен начин. Гузния негонен бяга понякога.
Защо хора като Батето или Доктора например досега не реагираха като други и не решиха, че има расизъм към тях?

И всчики дето редовно се засягат като стане дума за това реагират по принципа "гузен негонен бяга".

И колкото и да си се разчуствал, Поми, ще ти кажа, да се огледаш какво става, и да видиш как когато и да кажа нещо против любимите квебеква, толкова пъти се исипва една огромна омраза и злобица в темата... а от друга страна колкото пъти се напише нещо против България и българите, веднага се почват поздравления, картинки с бирички, човечета с вдигнати палци и пр.

Но тази тема е за друго (което пак се обърна на редовното като ми пееш Пенке ле кой мите слуша) ама нейсе.

Айде, требе да се бачка.

П.С. "расист, нацист, фашист, антисемит, антиглобалист, хомофоб" и пр. велики думички на деня ги остави за жълтата преса ;), тук няма кой да впечатлиш с тях.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ivanko13 написа:
krimon написа:че българският владетел първи кани за съюзник османските турци, за да се пребори за престола си, а те използват това, за да му го отнемат - този същият, за който ти говориш - 80 годишния :cry: ) и т.н.
Този за който говори Хемоглобина е .........

Български патриарх (1375-93), книжовник. Ученик на Теодосий Търновски; последовател на исихазма. През 1363 заминава с учителя си за Цариград, оттам отива на полуостров Атон (Света гора). Към 1371 се завръща в България, основава манастира "Света Троица" край Търново. Отдава се на книжовна работа. Полага основите на Търновската книжовна школа, чиито традиции оставят трайна следа в българската, сръбската, румънската и руската литература. След избирането му за патриарх развива широка църковна, обществена и литературна дейност. В отсъствие на цар Иван Шишман Евтимий Търновски организира и насърчава защитниците на обсаденото Търново. Заточен от турците вероятно в Бачковския манастир. Извършва правописно-езикова реформа. Литературното му дело е връх в развитието на старобългарската литература; жития на свети Иван Рилски, света Петка (Параскева) Търновска, похвални слова, послания, преводни, литургични и др. съчинения.

Нали знаеш легендата за палача ,секирата му и т.н.
иванко1З, вместо да ми копираш интернет форуми и популярни текстове по българска история, ходи да си учиш уроците и да си четеш христоматиите :wink:

http://referati-bg.com/modules.php?name ... &view=next

това днешното младо поколение няма никакъв респект към книгите, библиотеките, архивите, историческите извори :cry: - дай им само интернет :wink: :lol: За авторитети не говоря, нямам нужда да си го градя в интернет бг форум за имиграция в Канада ... където е трябвало - изградила съм го отдавна.

Хемоглобин, ти коя диплома по-точно искаш да си скъсам :lol: :wink:
Не знам дали ще мога да ти направя това удоволствие, просто защото отдавна не си я държа в рамка и съм я затрила някъде :oops:

Иначе аnехli имаше много готин подпис на времето, зад който заставам напълно (особено във връзка с тази тема :wink: )

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.

Толкоз от мен по образователната политика по българска история в бгканада :lol: 8)
Последно промяна от krimon на Сря Ное 02, 2005 1:25 pm, променено общо 1 път.
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Hemoglobin написа:...Защо хора като Батето или Доктора например досега не реагираха като други и не решиха, че има расизъм към тях?
...
Stranno i az tova se pitah :nenam:
Tova udebelenoto tsitatche na Krimon prosto kazva vsichko deto az ne uspiah. Iavno vie imate poveche opit ot mene. :wink:
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

krimon написа: Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.
Ето най-накрая едно твърдение с което съм съгласен. Напълно е вярно... само че е хубаво да гледаме да запазвам нивото си и да не падаме на това на идиота пред провокациите му/и (да не бъда обвинен и в сексизъм).
Казно е е още по през живота на св. Кирил: Философът се изпотява когато спори с простака.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

survivor написа:
bgmontreal написа:
survivor написа:Глупаво е да се поддържа този спор, защото участниците в него са на различни нива и просто не говорят на един език. Аз обаче се сетих как веднъж Джой беше написала нещо по медицински въпрос, как ми се ще да го намеря в архива, ама едва ли ще мога, и Хемоглобин, от позицията си на професионалист в тази област, направо я беше сравнил със земята затова че се изказвала там, където не била професионалистка.
a щом е за Джой търси "данъци" "ипотеки" "финанси"
Не става въпрос за Джой, а за тогавашната принципна позиция на Хемоглобин и за това дали той прилага принципите си към самия себе си.
май твоето чувство за хумор се е изпарило или пък си "наточила" секирата за война и не ти е до хумор.
все пак тая тема трябва да се "поотпусне" малко, че ще започне да се лее кръв
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bgmontreal написа:...
все пак тая тема трябва да се "поотпусне" малко, че ще започне да се лее кръв
Когато става въпрос за сепаратизъм, винаги се лее кръв - стара китайска поговорка. :lol: :rotfl: :beer:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

все пак кой определя кое е най-най?

история? колко години са минали от създаването на държавата
писменост? кога е създадена.
интелигентност :shock:

какво?

защото, ако е горното любимите ви чалми и оризи са 5-6 пъти по най-най

може би цвета на кожата?
или дали си българин или не (нещо от рода на "филма хубав ли е или съветски :wink: ")?

Черни, жълти, бели, червени, мътни цветове на кожата - това ли ни различава един от друг?

аз и майка се имаме за траки, пешо за българин (разбрирай прабългарин), тошо за славянин, но всички сме българи нали?
защо да не е така и в Канада?

АМИ ТАКА Е! Колкото и да не им се иска на някои тук всички са равни и българина и булгаристанеца и квебето и черния и зеления

ТОЛКОЗ!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

MrGeek написа:
bgmontreal написа:...
все пак тая тема трябва да се "поотпусне" малко, че ще започне да се лее кръв
Когато става въпрос за сепаратизъм, винаги се лее кръв - стара китайска поговорка. :lol: :rotfl: :beer:
А като почне да се лее кръв всички "духат супата" - Любослав Пенев
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
exquisitus
Мнения: 497
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 10:12 am
Местоположение: Hell

Мнение от exquisitus »

ivanko13 написа:
Този за който говори Хемоглобина е .........
choveche otpusni se malko... zashto mislish che tezi koito chetat i pishat tuka ne sa hodili na uchilishte, vsichki go znaiat, no prosto spored pravilata v temata ne e neobhodimo izrichno da se spomenava imeto.

problema e che hemi ne mozhe da spori ili kazano drugoiache, prilaga demagogski i iezuitski pohvati, opisani predi vekove v literaturata po ritorika. sgreshil si e profesiata toi, advokat e triabvalo da stane, mafiata milioni shteshe da izlee v smetkata mu ;)

ne e dostatychno da spomenesh, nikolko fakta, vsesizvestni ili ochevidni, za da dokazhesh niakakva teza. pyrvo triabva da se otkazhesh ot prezumpciata oponenta e retard i tn, i tn...

zadacha za domashno, chetete hemi i otkriite vsichki hvatki ot tozi spisyk A List Of Fallacious Arguments koito toi prilaga ;)

a inache golemi bukvi i cherveno ne e tolkova trudno...
The secret of success is sincerity. Once you can fake that, you've got it made. -- Jean Giraudoux
--------------------------------------------------------
If the world were the perfect set of teeth, you would be plaque!! -- Dolph, the fascist hippo
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

екскуизитус
само щото наричаш нещо фалс не значи че то е фалс, това само по себе си е един вид фалс аргумент - казва се май ресорт то фолс аутирити
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

bgmontreal написа:все пак кой определя кое е най-най?

история? колко години са минали от създаването на държавата
писменост? кога е създадена.
интелигентност :shock:

какво?

защото, ако е горното любимите ви чалми и оризи са 5-6 пъти по най-най

може би цвета на кожата?
или дали си българин или не (нещо от рода на "филма хубав ли е или съветски :wink: ")?

Черни, жълти, бели, червени, мътни цветове на кожата - това ли ни различава един от друг?

аз и майка се имаме за траки, пешо за българин (разбрирай прабългарин), тошо за славянин, но всички сме българи нали?
защо да не е така и в Канада?

АМИ ТАКА Е! Колкото и да не им се иска на някои тук всички са равни и българина и булгаристанеца и квебето и черния и зеления

ТОЛКОЗ!
бгмони - ти поне си бил тук от по дълго, не забеляза ли третосветизацията през последните няколко години?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

krimon написа: иванко1З, вместо да ми копираш интернет форуми и популярни текстове по българска история, ходи да си учиш уроците и да си четеш христоматиите :wink:
Пак не позна.Цитата е от БГ Енциклопедия, последното издание на ИК"Труд".
Ами мисля ,че диалога ни свърши тук.
Колкото до христоматиите, за съжаление не са много.За Средновековна история на България ползвам двутомната на Петров и Гюзелев ,която от 70-те не е преиздавана.Това е то.Хората не ги интересуват христоматии ама виж "жълтото" ги дърпа.
Ти ,Кримонче профанизираш нещата. Това не е история а лаладжилък.
Да си жива и здрава и да четеш повече! :beer:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Hemoglobin написа:И колкото и да си се разчуствал, Поми, ще ти кажа, да се огледаш какво става, и да видиш как когато и да кажа нещо против любимите квебеква, толкова пъти се исипва една огромна омраза и злобица в темата... а от друга страна колкото пъти се напише нещо против България и българите, веднага се почват поздравления, картинки с бирички, човечета с вдигнати палци и пр.
*****, гледам пак си измучал на хоризонта с манипулация.

Смятам, че хората пишещи тук не виждат причина да се говори против Канада, защото тя им дава повече възможности за развитие и добър живот от "нашата скъпа" родина. Разбира се тук е кой както си го направи - има и плюсове и минуси.

Когато обаче им прославяш България като велика - погледни къде сме на картата, колко народ сме, къде сме по икономическо развитие, и къде сме по политическо развитие. Казах ти и в другата тема - колкото то и да е хубава, лошото на историята е, че е в минало свършено време.

Направи си сега извода защо хората не следват "българския модел" и да им се прославя такъв е доста налудничаво според мен.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

exquisitus написа: choveche otpusni se malko... zashto mislish che tezi koito chetat i pishat tuka ne sa hodili na uchilishte, vsichki go znaiat, no prosto spored pravilata v temata ne e neobhodimo izrichno da se spomenava imeto.
Човече, ако забелязваш правилно аз не говоря на всички а на Кримончето.Та тя няколко пъти ако пак забеляза правилно поставяше на мястото на 80 годишния "старец"(няма да му споменавам името щот всички го знаят и е обидно,( с изключение може би на Кримончето)) Иван Шишман.Та това си беше написано за нея.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Здравейте :)
брейййй "лавнали са всите градкси псета", както беше казал един поет който Ексуизитус сигурно познава и го намира за йезуит :).

Само че Еьквизитуса почна отново номера с биричките, човечетата с палците и "право в десетката", само че по друг не по-малко смешен начин... прочете че Кримон спомена йезуитство и демагогия, проверил си ги е в речника (а може би не) и сега давай да повтаряме без да знаем какво приказваме понеже сам не можа да измисли нещо по умно. (гледаш ли - удебелено е!)

Явно е че Еквизитуса така се е озлобило, че пеничка му излиза между зъбките, та чак и отзад. По-полека пич, ще вземеш да получиш инфаркт :metro:.
Инак вече не знае и какво говори, фактите нямали значение когато се спори...това е яко. Защото който дава факти е как беше Ексвизитус :beer: "йезуит", "право в десетката" :)

П.С. И внимавайте Хема да не ви направи някоя хватка от списъка на Ексвизитуса :D
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Заключено