Vapros za dogovorite za rabota

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Gesh написа:тук не съм виждал "трудов договор" както в бг.
V Kebek ima neshto narecheno "Convention d'emploi" az imah takyv doskoro - inach kazano trudov dogovor. Ne znam kak e v ON.

Toj sydurja neshtata koito ti gi obiasniavash + non-compet + non-disclosure agreements + benefits bullshits i t.n. sa obiasneni imenno tam s podpis na dvete strani.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Gesh написа:тук не съм виждал "трудов договор" както в бг.Да обясня какво имам предвид под договор в канада за хорат в бг:
След интервюто като решат да те наемат HR ти пращат job offer -там се казва каква заплата ти предлагат, каква отпуска, как ще ти плащат overtime-а ако си на contract. Заедно с това ти прилагат какви са ти правата и задълженията, какви бенефити предлага фирмата (за тези, които ти плащаш можеш да решиш дали да се включиш; за другите дето ти ги плаща фирмата естествено че се включваш). Някои фирми си имат направо Employee handbook, който може да е бая ми ти тухла. та тая job offer е подписана от страна на фирмата и има място и ти да я подпишеш. Като я подпишеш и я върнеш на фирмата - това ти е договора. По смисъл е същия както в бг, но процедурно е малко по-различен от това което съм виждал в бг.
освен всичко това съм подписвал и нещо като договор/споразумение/предупреждение за sexual harassment, със най подробно обяснение що е това, как да се оплача , какво ме очаква ако пусна ръка на колежката и т.н. :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Геш, не знам дали е нормално, но никаква оферта не съм подписвала, всичко се решава на място от мениджъра и си стискаме ръцете или чао. Аз бях на интервю в петък, те бяха много на зор и след 5 минути ми казаха "можеш ли да започнеш в понеделник?" Заплащане, бенефити, отпуски бяха надраскани и обсъдени в/у резюмето ми, това пазя :idea: :lol: . Тъй като професията ми е много строго регламентирана и юнионизирана, те знаят че знам всичко за харасмент, джоб сейфти, какво и как трябва да правя, дори юниъна ми плаща малпрактис иншурънс, знаят и колко трябва да ми платят. Почти няма какво да се обсъжда. Подписах само вътрешните процедурни кодове.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Chuda se za kakvo mu e na rabotodatela toia SIN nomer?
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

some написа:Chuda se za kakvo mu e na rabotodatela toia SIN nomer?
za Revenue Canada
Две са доказателствата за безкрая - Вселената и човешката глупост. Но за Вселената не съм сигурен.
Заключено