KAKVA KOLA DA SI TARSIM ZA NACHALO?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

shnorhela написа: има тенденция на понижаване на качеството при производстовото на автоматични без значение марката.
???
от кога това???
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

shnorhela
blagodaria ti mnogo !!!
a ti mecan da ti kaga ve4e 4akam viza:))) :dance:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

chyh che hondite bili mn ok
i evtini i draglivi !!!! :thumbsup:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Не знам в Квебекско какво е положението- но за 5 до 6 к се купува Мерцедес -10- 12 годи6ен в Ван.
оба4е несто им е дебела застраховката
Бп_Де знам че боли ама тук европейските коли не са само за показ почти всяка японска кола прави над 300 000 км без значение от модел кажи ми коя европеска ще може да го направи. За любимите ти Фолксвагени нямам коментар работих в склад за авто части и съм говорил и с познати дилъри най продаваната е Аир флоу сензор който струва около 300 кинта а за слагането да не говорим, а другото са педалите които малък гараж не може да ги сложи само дилър и струва майка си и баща си и затова ги заваряват. Не знам каква ти е представата за добра кола но ако в първите пет години на нова кола се ходи в сервиз за нещо друго освен за смяна на масло не ми я хвали.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

???
от кога това???
От 2000 ната от нататък няма кола която да няма проблем с автоматичните скорости дори сивиците и королите пък и скъпите лексуси също.
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Ima tri vida avtomatichni skorostni kutii...utochiavajza koi stava vapros.... az se zanimavam sas koli 18 god iza prav pat chuvam tova... vsichki evropejski avtomobili...sas v6 v8 sa po dobri od japaneze.....da ne govorim za awd!!!
kakвото потърсило,такова намерило
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Мнение от kosciuszko »

myha написа:chyh che hondite bili mn ok
i evtini i draglivi !!!! :thumbsup:
Viarno e, mnogo sa OK bokluk
samo truck e za Canada, za preporachvane 1 ton
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

shnorhela написа:
Не знам в Квебекско какво е положението- но за 5 до 6 к се купува Мерцедес -10- 12 годи6ен в Ван.
оба4е несто им е дебела застраховката
Бп_Де знам че боли ама тук европейските коли не са само за показ почти всяка японска кола прави над 300 000 км без значение от модел кажи ми коя европеска ще може да го направи. За любимите ти Фолксвагени нямам коментар работих в склад за авто части и съм говорил и с познати дилъри най продаваната е Аир флоу сензор който струва около 300 кинта а за слагането да не говорим, а другото са педалите които малък гараж не може да ги сложи само дилър и струва майка си и баща си и затова ги заваряват. Не знам каква ти е представата за добра кола но ако в първите пет години на нова кола се ходи в сервиз за нещо друго освен за смяна на масло не ми я хвали.
shnorhel- wseki si ima mnenie - ina4e ste6e da se prodawa samo 1-2 modela koli w sweta. :D :D :D
A moito mennie e formirano sle 2 godini raobta za VW sled towa 3 za Mercedes i sled towa oste 4 i nesto proektiraiki elektronika za gorespomenatite.

No samo da ti kava 4e i Aston Martin da si kupi6 -pak w sewiz ste ide6 -prosto takawa e sistemata - trqbwa da se wzemat parite na klienta po wsi4ki na4ini :D :D :D

P.S - widq li snimkite ot ribolowa ?
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Мнение от kosciuszko »

bp_de написа: A moito mennie e formirano sle 2 godini raobta za VW sled towa 3 za Mercedes i sled towa oste 4 i nesto proektiraiki elektronika za gorespomenatite. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

P.S - widq li snimkite ot ribolowa ?
Аватар
Aragorn
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 8:25 am
Местоположение: Peterborough, Ontario

Мнение от Aragorn »

За избора на кола можеш да разгледаш тук:
http://auto.consumerguide.com/

За цените - можеш да се ориентираш от тук:
http://www.trader.ca/

Моят избор (за $5-6000) е японска кола (1996-1998): Хонда Сивик, Тойота Корола или Нисан Сентра - в този ред, все малък двигател, предвид играта на цената на бензина.
Ако искаш колата да ти излезе $5-6000, търси за $4-5000, щото почти неизбежно е даването на още $1000 за това-онова. Горепосочените коли за тая цена могат да се намерят, но без особени екстри. Ако предпочиташ екстрите - тогава - американска кола или нещо като Хюндай или Киа, но не мисля, че е много разумно. От американските - Шевролет Кавалиер не е най-лош, казват хората :)
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Мнение от shark6286 »

shnorhela написа:Муха за тиа кинти страшна количка можеш да си вземеш Мазда Протеже 96 или Хонда Сивик от 96 нагоре зависи къде де в Монреал за тиа кинти аз бих си взел 97-98 Сивик ама във Ван са си по-скъпички просто не ги натиснала солта.
п.с. По преценка твоя но ако си вземеш с ръчни скорости ще те кара повечко има тенденция на понижаване на качеството при производстовото на автоматични без значение марката.
Ето една Мазда Протеже 1997 за $3990
http://www.canadatrader.com/result/deta ... D=14689260

Гледах я вчера. Трябва да ви кажа, че не може да стъпи на малкия пръст на моя Голф 2 (1991) в БГ. Явно не е случила на шофьор тази кола. Имаше кал под гумените уплътнения на багажника. Някой мърляч я е карал. Ръждата беше тръгнала навсякъде. Дори рамената на чиатачките бяха целите в ръжда. Не знам от какво ги правят. Явно за снимката са я пудрили яко и лъщи, но аз я видях с очите си преди ден. Днес гледах друга Мазда Протеже само че 95 година. И на двете се вижда че дори плитка драскотина в боята е достатъчна да се стигне до ламарината и да ръждясва. Виждал съм и драскотини по Голфа. Не може и дума за сравнение да става.

Тази Мазда още дълго ще стои докато някой не се излъже. За сметка на това Голфове и Джети 91 - 92 година за по $2000 изчезват за секунди. Още ме е яд за една джета която изпуснах така. Казват, че са по-скъпи за поддръжка защото нямало части. Предполагам че е вярно, но ако са по-здрави нещата се компенсират.

И аз все още се оглеждам и умувам. Според мен човек не трябва да се хвърля на скъпа кола в началото. Като почнеш работа и имаш доходи тогава е ОК. Ако от самото начало искаш кола вземи нещо евтино и се моли да е в движение колкото може по-дълго. За по-старите коли и застраховката е по-ниска.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Специално Автомати4ните кутии на Голф2 и джета2 - не ги препора4вам-
кутията е направена така 4е има 2 вала 1 в друг и по 1 те4е хидравли4но масло -там има 1 семеринг мног танак-по малко от 1 сантиметар-и много 4есто тои се скапва и те4е масло.Особенно като поостаре колата- а като няма масло в кутията -запо4ват да се ''паржат'' феродовите дискове на скоростите и .... в карина сметка се ходи 4есто до сервиза . тва го казвам от ли4ен опит.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Спецовете :) здравейте. Какво ви е мнението за Интрепид/Себринг (модели около 1999)? Мен като че ли те най-ми хващат окото...
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Na Chrysler slaboto miasto e skorostnata kutia. Tarsi da e ot modela s po-novata kutia. Imam poznat s takav Intrepid 98-a veche mu navartia 270k i v serviz ne e vlizal. No kolegata ima Sebring 2000 i veche smenia skorostna kutia vednaj - 1800CAD+truda v dealership.
Ta Amerikanska kola, jena i svinia sa na kasmet - tova vseki go znae.


:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Aragorn
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 8:25 am
Местоположение: Peterborough, Ontario

Мнение от Aragorn »

Godis написа:Какво ви е мнението за Интрепид/Себринг (модели около 1999)?
Аз не разбирам много-много, но разликата мржду Интрепид и Себринг не е ли малко като между кон и магаре?
Заключено