Птичи грип в България?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
jna
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2005 10:40 am

Птичи грип

Мнение от jna »

Птици умират непрекъснато просто преди не се е обръщало толкова внимание.Грип по птиците винаги е имало, но щама от които се заразяват хората не е същия като този в Турция.Така ,че спокоино
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

СЗО: Този вирус не е опасен за хората

Мнение от Rainmaker »

Световната здравна организация (СЗО) омаловажи опасността от птичи грип за човешкото здраве в близко бъдеще, като посъветва хората да не се запасяват с лекарства против грип, макар да се безпокои от
разпространението на вируса на птичия грип в Европа.

СЗО призна, че е обезпокоена от появата на птичи грип в Турция заради вируса H5N1, но не повишава степента на епидемиологична тревога.

Равнището на епидемиологична тревога остава на трета степен - нов вирус предизвиква инфекции, но не се предава лесно от човек на човек, уточни организацията в специално изявление.

Степените на епидемиологична тревога на СЗО са от 1 до 6. Шестата отговаря на смъртоносна пандемия.

"Разпространението на вируса H5N1 сред домашните птици в нови зони е обезпокоително, защото увеличава възможността за нови човешки заболявания. Всичко до момента обаче сочи, че той не се предава лесно от птиците на хората", уточняват от СЗО.

Междувременно откриването на вируса в Турция е предизвикало спад на потреблението на птиче месо в страната, което е по-драматично за производителите, отколкото забраната на ЕС за внос на живи птици и птиче месо от южната ни състедка.

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=790949
Две са доказателствата за безкрая - Вселената и човешката глупост. Но за Вселената не съм сигурен.
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Глупусти на таркалета.... ще изям гълъбите на съседа... после...
:twisted:
Вирусът в "оригинален вариант"може да бъде вдишан от екскрементите на птиците... Лошо е, ако се комбинира с щам от човешки грипен вирус... тогава - 2 до 5 милиона фера ще дадем - казват знаещите...
Изображение
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

prava si tornado i kakvo da napravim sadba koito ocelee :?
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

ами нищо....
да се молим, че господ / ако съществува/ ще ни пощади...
:roll:
аз съм атеист... та знам ли ще ме чуе ли?!?... може да му звънна...
Изображение
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

tornado написа:ами нищо....
да се молим, че господ / ако съществува/ ще ни пощади...
:roll:
аз съм атеист... та знам ли ще ме чуе ли?!?... може да му звънна...
Abe 6tom si ateist, naj-mnogo da se widite, ako ne te po6tadi :")
Заключено