Преместване от Монтреал във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
niki_nik
Мнения: 62
Регистриран на: Вто Дек 30, 2003 8:40 am
Местоположение: Montreal

Преместване от Монтреал във Ванкувър

Мнение от niki_nik »

Може ли някой, който е минал по този път, да ми каже, дали ако се преместя от Монтреал във Ванкувър, медикал картата, социалният номер ,карта перманент-резидент и шофиорската книжка ще са валидни и за там. :?:
Благодаря! :wink:
По-добре богат и красив,отколкото беден и грозен!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Преместване от Монтреал във Ванкувър

Мнение от vladi »

niki_nik написа:Може ли някой, който е минал по този път, да ми каже, дали ако се преместя от Монтреал във Ванкувър, медикал картата, социалният номер ,карта перманент-резидент и шофиорската книжка ще са валидни и за там. :?:
Благодаря! :wink:
C'est moi qui a fait ca

Dano ne sam obarkal vemenata :lol:

Triabva da si smenish shofiorskata knijka no s tova niama problemi, za sedmitsa ti izprashtat BC licece i mejduvremenno ti davat edna hartiika s koiato da karash dokato tova stane

Za Medi Care-a triabva da applyvash tuk no sashto niama da imash problemi, ako ti e malak dohoda puskash i molba da te osvobodiat ot plashtania.

PR nishto ne i smeniash, moje samo da im se obadish da im kajesh che si smeniash adresa. SINa sashto.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Аз мога да ти кажа съвсем наскоро го направих това пътешествие, социалния номер и ПР картата са си същите. Шофьорската книжка се сменя за 5 мин точно и ти взимат старата като можеш ди са караш с една хартийка за 2-3 дена докато ти дойде другата. Медикал картата не е същата и си вадиш друга която аз още не съм я получил новата макар да имам номерата вече но през това време ако стане нещо трябва да си платиш и всичко това се покрива от здравеопазването в Кебек като представиш фактурите и попълниш формулярите.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Maй се повторихме с Влади :) ама общо взето е това нищо специално няма за правене ти общо взето си имаш всички останали документи без медикала
niki_nik
Мнения: 62
Регистриран на: Вто Дек 30, 2003 8:40 am
Местоположение: Montreal

Мнение от niki_nik »

Мерси за информацията :beer: !
И още едно,две въпросчета: по принцип там заплащането по-добро ли е от колкото в провинция Квебек (за една и съща работа) :?: Какви са цените на квартирите там :?:
Отново мерси :wink: :lol: !
По-добре богат и красив,отколкото беден и грозен!
nobleman

Мнение от nobleman »

niki_nik написа:Какви са цените на квартирите там :?:
Ето някой линкове, където можеш сам да провериш и да прецениш дали те устроиват тези наеми.
http://vancouver.craigslist.org/apa/
http://www.rentbc.com/
www.rentersweek.com,
www.sites-bc.com,
www.apartmentguide.ca,
www.place4rent.com
Успех!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

niki_nik написа:И още едно,две въпросчета: по принцип там заплащането по-добро ли е от колкото в провинция Квебек (за една и съща работа)
Zavisi ot sferata i ot oshte 1000 neshta. Moita e chuvstvitelno po-visoka, no na taka postaven vapros edva li moje da ochakvash seriozen otgovor....
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Това проучване го минах и аз преди да дойда та квартирите са около 10-15 % по скъпи от "тово което ще намериш сега" в Монреал не това което плаща колегата ти който живее еди къде си от над 10 години. Заплащането не много по различно също се върти около тези 10 процента нагоре ама не можеш да кажеш твърдо защото пазара на работната ръка е друг и заплатите са различни също. Улиците са по тесни от Монреал ;) прави впечатление и навсъкде зелено като да живееш сред гората е :)
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

shnorhela написа:Това проучване го минах и аз преди да дойда та квартирите са около 10-15 % по скъпи от "тово което ще намериш сега" в Монреал не това което плаща колегата ти който живее еди къде си от над 10 години. Заплащането не много по различно също се върти около тези 10 процента нагоре ама не можеш да кажеш твърдо защото пазара на работната ръка е друг и заплатите са различни също. Улиците са по тесни от Монреал ;) прави впечатление и навсъкде зелено като да живееш сред гората е :)
хееееей братле ама ние сме си в гората -хахахахах
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Заключено