Pushka "Flober"!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

А аз обичам сьомга :)))) по възможност пушена с какво се лови? - флоберка, арбалет или въдица ? , но ми харесва да стрелям с оптически мерник по цигари! :lol: :lol:
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

balbi написа:4ovek da ne si pusne tema 4e iska pushka zna4i - vsi4ko na ribarlyk otiva...maj predi pushkata i az shte napravya edin ribolov:)
Все още не знам Балби.
Предполагам,че трябва да изкараш успешно курсове за ловджия,след което да придобиеш разрешително за закупуване,съхранение и ловуване с дълго нарезно оръжие и чак тогава да отидиш в съответния магазин и да си купиш флоберка.
Пък след това си гърми по който си искаш ,само гледай да е сейфти!
Нали знаеш,че тук в Канада много държат всичко да е сейфти! :shock:
Док..........
TROUBLEMAKER
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Любо виж на следния линк
http://www.theflyfishingguide.com/equipment/rod.html
или дори на линка който ти ми даде
http://www.basspro.com/servlet/catalog. ... id=FFFP1_4
в таблицата по-долу е указана в 4-та колона отдясно наляво тежеста на кордата.
Единственно съм наясно сега че кордата трябва да е със същата изържливост като въдицата.
също и по-горе
Hobbs Creek™ Fly Rods
Designed around an easy-casting IM-6 graphite blank, these rods feature a components package normally found on much higher priced rods, including walnut reel seat inserts with alloy fittings, oversized stainless steel snake guides, and a high-grade cork grip. 4- through 6-weight rods feature western-style grip while 7- and 8-weight models come standard with Full Wells grip and removable fighting butt. Protective rod sock included.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аха, разбрах какво имаш в предвид.
Това е препоръчителната максимална издръжливост на кордата с която ще ловиш с дадена въдица, не, че неможе да сложиш по-яка корда, но тогава има опасност да ти се счупи въдицата преди да се скъса влакното :)
Един въпрос, защо си се насочил към флай фишинг? при положение, че не си ловил риба до сега, бих ти препоръчал да си купиш спининг.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Тук сега ме размаза та каква е разликата защото съм пълен невежа а булката "айде взимай въдица какво толкова го мислиш да не е шах".
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

ОК, незнам да ли ще мога да ти го обясня правилно, но fly fishinga (тези въдици дето си в линковете) там вместо корда се използват едни шнурове, за стръв по повечето слущай се закачат изкуствени мухи и изискава по особенно замятане, нещо като все едно си с ласо, и ръбате калва в момента в който мухата докосне водата, ако не клавне пак навиваш, вартиш ласото и замяташ...

Иначе за спининг риболова си е както си го знаеме в БГ-то може с плувка, с блесни, и с каквото там се сетиш, чакай да потърся да видя това дето ти го е препоръчал Колю дали ше го намеря на сайта на БасПро

Другият вариянт е да отидеш в накой спортен магазин и да им обясниш че си нчинаещт и каква риба искаш да ловиш и те да ти препоръчат макара и въдица и различни видове блесни.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

shnorhela, я кажи какъв бюджет имаш за въдица и за макара общо?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

G_Rosi написа:А аз обичам сьомга :)))) по възможност пушена с какво се лови? ...
С кредитна карта! :D
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Любо нямам някакъв специфичен бюджет и затова се опитвам да разуча за да видя как да мина най-тънко :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

В такъв случай бих ти препоръчал да отидеш до магазина и да ги питаш за някое спининг комбо да ти препоръчат.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

KolioBalkanski написа:bалби, аз сега уча за изпита за фиреарм акуизишън - той е много лесен ама е голяма разправия

по добре си вземи арбалет - не се изисква изпит
Zdrasti Kole,

Abe mojesh li da mi drasnesh na LS ili na mail-a kakva e procedurata okolo tezi sladuri... I za da se yavish na izpit tryabva li da hodish na kurs ili stigat materialite ot site-a im?
I тука v taz mi ti Kanada nqmat li si oryjejni magazini da vlezesh da si izberesh pushka kato horata i tn...
Adi sys zdrave!
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

VanBC написа:
G_Rosi написа:А аз обичам сьомга :)))) по възможност пушена с какво се лови? ...
С кредитна карта! :D
И къде трябва да си пробия златната Visa , за да й вържа кордичката! :lol: :lol: :lol:
sim
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 6:15 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от sim »

От около 2 год. в Канада върви процес по регистрация на всички огнестрелни оръжия за да си купиш каквато и да било пушка първо трябва да изкараш двудневен курс да се явиш на тест изпит и след това можеш да подадеш документи за разрешително за оръжие като процедурата за издаването му трае от около 2 до 6 месеца в зависимост от това дали си канадски гражданин или не ако не си почти сигурно е че ще ти поискат свидетелство за съдимост от България нищо сложно просто отнема време. За тези които ще започнат безмислено разтягане на локуми след мнението ми уточнявам че съм минал през процедурата. Айде със здраве
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Blagodarya ti sim! Pisah ti LS.

Pozdravi!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Ey Kole dokyde stigna s firearm akuizishyna?
Daj info tryabva li da se 4ete neshto?
I ako da - ot de da go izkopam? Obadih se na Canada Firearm Center i te mi dadoha tel na nqkaf pi4 tuka, kojto sled kato mu se obadih mi zayavi, 4e lovnite kursove bili priklju4ili , no imalo za karabini (taka se izrazi pi4a:) ) i da sym otidel na 11.12 Ama nishto ne spomena za literatura, video, dvd-ta ili kfoto ima tam za podgotovka.
Nekfi idei?

Sim, a ti?!
Заключено