Vaprosi do NO667

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
David
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:53 am
Обратна връзка:

Vaprosi do NO667

Мнение от David »

Zdravei NO 667,

Otdavma iskah da ti blagodaria za izcherpatelnata informcia po vaprosi za koito se smiatsh kompetenten.Az smiatam che foruma naistina mnogo se obogati ot tvoite postingi i te nasarchavam da prodaljavash vav sashtia duh.
imam niakolko vaprosa kam teb,koito shte se rdavam da otgovorish.

1.Kogato idvashe kam Kanada si kacnal v Toronto? Prav li sam?
Tam li se landna? Tam li mina immigrationa?Bileta ti do Toronto li beshe
ili tam ti samo praveshe smiana,na pat za winnipeg?

Tai kato eventulno,ne sam go reshil oshte ,no ako resha da idvam vav Winnipeg bih iskal da letia do Toronto i ot toronto da si vzema vlak ili avtobus do Winnipeg,tai kato polet do Winnipeg bi mi izliazal mnogo skap.

2.Ima li rabota za okolo 8-9 dolara na chas i kade bi mogla da se nameri tia?ima li ia izobshto tazi nekvalificiranata rabota-pone za samoto nachalo.

3.ima li nujda ot garant za naemane na jilishte?
i lesno se namira to.V nachaloto namesetsa li stava to ili moje i na po kasna data?

4.Kak varviat srednoto kolite na staro i imash li predstava za cenite ,a shto taka i za zastrahovkite

Tova e
Blagodaria ti mnogo za vsichko
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Re: Vaprosi do NO667

Мнение от No667 »

David написа:Zdravei NO 667,

1.Kogato idvashe kam Kanada si kacnal v Toronto? Prav li sam?
Tam li se landna? Tam li mina immigrationa?Bileta ti do Toronto li beshe
ili tam ti samo praveshe smiana,na pat za winnipeg?

Tai kato eventulno,ne sam go reshil oshte ,no ako resha da idvam vav Winnipeg bih iskal da letia do Toronto i ot toronto da si vzema vlak ili avtobus do Winnipeg,tai kato polet do Winnipeg bi mi izliazal mnogo skap.

2.Ima li rabota za okolo 8-9 dolara na chas i kade bi mogla da se nameri tia?ima li ia izobshto tazi nekvalificiranata rabota-pone za samoto nachalo.

3.ima li nujda ot garant za naemane na jilishte?
i lesno se namira to.V nachaloto namesetsa li stava to ili moje i na po kasna data?

4.Kak varviat srednoto kolite na staro i imash li predstava za cenite ,a shto taka i za zastrahovkite
1- V Toronto se land-nah,nikoi ot imigracionnite ne go interesuva kade otivash,moje da se land-nesh i v Montreal ako iskash.
Bileta si go vzeh ot Bg : Sofia-Winnipeg za 600USD vsichko s taksi letishtni vklucheni,ne sum kupuval bileti ot Toronto.
S vlak ili BUS e razsipia da patuvash do Winnipeg a e na sashtata cena kato samolet.
Az znam edno semeistvo deto s BUS e propatuvalo ot Toronto do Winnipeg

2- Rabota za po 8$ na chas kolkoto iskash,stiga da ti se bachka,daje i dve raboti moje da rabotish,s 8$ na chas,ste ti stigat parite spokoino.

3- Za kvartira e razlichno,zavisi ot raiona,niakade iskat garanti,a niakade ne iskat,na men mi biaha zapazili kvartirata.
Po razlichno vreme se osvobojdavat kvartiri,moje i 1 sedmica da ti otneme dokato namerish.

4- Za kolite vij tozi web site,cenite i modelite sa aktualni i koeto e na site moje da gokupish:

http://canadatrader.com/

Zastrahovkite ne znam kolko sa,po niski sa ot Ontario i Quebec.
Az oste niamam kola,s Public BUS se dvija.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
David
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:53 am
Обратна връзка:

THANKS

Мнение от David »

Blagodaria ti choveche za cennata informacia.
No vse pak pritesnenieto si mi ostava.Ti vse pak siimal bilet do Winnipeg,zakupen ot Bg i e stavalo iasno che shte patuvash za winnipeg,MB
Dokato az smiatam da patuvam sas samolet samo do toronto i ot tam
sas avtobus.Bileta do Winnipeg ot BG e 600 evro
a sas avtobus do Winnipeg e 370 evro sas poleta do toronto i avtobusa
do winnipeg.Vse pak ima razlika.Az za nikade ne barzam.
az bih iskal da sam Manitobian po dokumenti.I me e strah kato se landna vav Ontario da ne bi da me pishat kam tiahnata provincia.Bih iskal vsichkite mi dokumenti da sa ot Manitoba.TA zatova pitah.
Znachi si siguren che tezi hora sa propatuvali do Winnipeg sas avtobus ,kakto smiatam i az?
MOlia teoshte vednaj potvradi
Thanks


Tva sa samo moi planove.Ako izobshto resha da doida vav Winnipeg.Prosto proveriavam
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

canada

Мнение от No667 »

Niama znachenie kade se landvash,dali v Toronto ili Montreal ili Nunavut,na granicata imigracionnia slujitel te pita 2 neshta:

S kolko pari vlizash v Canada i
Na koi adres da ti izpratiat PR-Card.
Ako niamash adres na priatel da posochish,moje pokasno da podadesh za PR-Card po Fax,na granicata go potai da ti obesni.

Veche kato si v Canada si izbirash provincia,otivash pri imigracionni i te tam te registrirvat.Podavash si za Zdravna karta,v Manitoba stava za 3 minuti i ti izdavat takava.
Ako darjish da si manitobian,otivash pri imigracionite v Winipeg i kazvash che tuka se zaselvash i te vsichko ste ti obesniat.


Vinagi moje da smenish provinciata i ot Manitobian da stanesh ot Ontario ili Quebec ili Alberta,kato smeniash provinciata se smenia i zdravnata karta i shofiorska knijka.
Tuka v Canada mnogo hora smeniat provinciite zashtoto si namirat druga rabota drugade.
Moiat shef e bachkal vav Vancouver,Edmonton i sega v Winnipeg,kakto imam kolegi i te jiviali v razlichni provincii,prosto jivota i situacii okolo tiah se promeniat i sega sa v Winipeg.

Ti iskash da si Manitobian za da moje da dokarash v Canada tvoi rodnni li posle ?

A tova semeistvo ot BG e kacnalo v Toronto i posle naistina s BUS do Winnipeg 30 chasa mislia sa patuvali.
Te ne sa znaeli ot kade v BG da si nameriat evtin bilet do Winipeg sas samolet.

Sega kato sum v Manitoba sum Manitobian,ako utre se premestia v Toronto sum Ontario-pich,moje niakoi ot Quebec da se premesti v Winnipeg i stava Manitobian,vajnoto e kade jiveesh v momenta a ne kade si se landnal !!!!!!!!!!!
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
kikivc
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 11:19 am
Местоположение: winterpeg, MB :)

re

Мнение от kikivc »

zareji avtobusa
shte ti struva ot 97 do 117 $ v zavisimost kolko vreme predi patuvaneto shte go vzemesh
shte patuvash 32 chasa a tova e ubiiistvo
samoleta shte ti struva okolo 110-140$
i sghte patuvash 2 chasa
ne znam tochnite saitove ama potarsi slednite air kompanii vv google
jets go
air tango
west jet

ako si kupish bileta 2-3 dni predi poleta shte ti izleze evtino i udobno


P.S. ako imash shans da izbirash ---ne idvai v winnipeg. izbiri si nyakoi drug grad. dori i da e po-skap jivota v drugite gradove shte spechelish poveche /materialno i moralno/ otkolkoto v taya shibana dupka
jivota e prekrasen:)))))))
David
Мнения: 85
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:53 am
Обратна връзка:

thanks za izcherpatelnite otgovori

Мнение от David »

Thank a lot za vsichki vashi otgovori i mnenia
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: re

Мнение от pumpy »

kikivc написа: P.S. ako imash shans da izbirash ---ne idvai v winnipeg. izbiri si nyakoi drug grad. dori i da e po-skap jivota v drugite gradove shte spechelish poveche /materialno i moralno/ otkolkoto v taya shibana dupka
странно дупка, дупка ама явно има причина да си там. моята е най-вероятно учене и проф. шофьорска книжка ако са навити на "услорията" ми. чух че било село, но целта оправдава средствата. и при теб ли е така?
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Winnipeg

Мнение от No667 »

Dupka edva li,po skoro леле i bachkatorskia grad.
Nishto obashto s Evropa.
Ama to za nov imigrant niama razlika,samo kato si v Canada ste me razberesh.

A nai dobre e chovek da ide kadeto ima poznati bulgari,da go vavedat v halturite i havite v nachaloto.
A i da e evtino si e vajno,zavisi koi s kolko pari idva v Canada.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
kikivc
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 11:19 am
Местоположение: winterpeg, MB :)

Re: re

Мнение от kikivc »

poumpy написа:
kikivc написа: P.S. ako imash shans da izbirash ---ne idvai v winnipeg. izbiri si nyakoi drug grad. dori i da e po-skap jivota v drugite gradove shte spechelish poveche /materialno i moralno/ otkolkoto v taya shibana dupka
странно дупка, дупка ама явно има причина да си там. моята е най-вероятно учене и проф. шофьорска книжка ако са навити на "услорията" ми. чух че било село, но целта оправдава средствата. и при теб ли е така?
i kakva shte ti e razlikata ako gi vzemesh tezi dokumenti vav drug grad vav canada?
da kajem che shte ti struva malko po-skapo no pone nyama da jiveesh v mizerni dupki i da vodish mizerno sashtestvuvane.
saveta mi e da ne idvash tuka.
az doidoh za dokumenti tuka ama i tova se okaza che ne e mnogo sigurno................................................
jivota e prekrasen:)))))))
Заключено