Edin savet v otgovor na temata "Какво да купим от Бг?&q

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Edin savet v otgovor na temata "Какво да купим от Бг?&q

Мнение от gez »

Zdraveite
Znam che mnogo se e pisalo po tazi tema i as ne sam chel vsichko, a samo poslednata, taka che ako niakoi e dal saveta, koito shte napisha sled malko - da me izvini.
I taka - Какво да купим от Бг преди заминаване за Кб?
Mnogo se karate po tozi vapros - napravo ujas :(
A zashto :?: Ami kato otidete v Quebec i ste vzeli vsichko vazmojno, a se okazva che vi e nujno niakakvo skromno chetivo, svarzano sas "Statisticheski korelacionen i indeksen analiz" naprimer, zashtoto ne razbirate mnogo ot frenski, a i niama po lesen nachin da go prochetete na drugo miasto, to zapochavte da si blaskate glavata i da se pitate: Abe zashto ne vzeh as takava knijka ot Bg? :idea:
I v otgovor na temata shte kajete vednaga kakvo da vzemete, obache niakoi drug mu triabva zabravenata mu lubima noktorezachka i kazva - Abe ti lud li si? Ia ostavi uchebnika... :wink:
I zatova - vzemete vsichko, koeto shte vi e nujno tam! Samo da znaehme koe e tova... :roll: i tai kato ne znaem, eto saveta:
Napravete spisak, preveden na english sas vsevazmojni raboti i pokashtnina, koito vi doidat na um, dori mebeli, kola i t.n. Kogato vi pitat, a i da ne vi pitat na letishteto, vie si kajete che ochakvate da vi izpratiat tezi neshta ot Bg i pokajete spisaka. Taka pone sled kato veche imate vpechatlenia kakvo iskate da vi izpratiat, ako ne ste go vzeli, niama da mu plashtate danak kato vi go izpratiat ot Bg, zashtoto veche ste go platili vednaj.
Dano sam bil polezen i ne sam kopiral niakoi.
Kasmet
GEZ
Последно промяна от gez на Чет Дек 04, 2003 1:14 pm, променено общо 1 път.
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: Edin savet v otgovor na temata "Какво да купим от Б

Мнение от KolioBalkanski »

gez написа:Zdraveite
Znam che mnogo se e pisalo po tazi tema i as ne sam chel vsichko, a samo poslednata, taka che ako niakoi e dal saveta, koito shte napisha sled malko - da me izvini.
I taka - Какво да купим от Бг преди заминаване за Кб?
Mnogo se karate po tozi vapros - napravo ujas :(
A zashto :?: Ami kato otidete v Quebec i ste vzeli vsichko vazmojno, a se okazva che vi e nujno niakakvo skromno chetivo, svarzano sas "Statisticheski korelacionen i indeksen analiz" naprimer, zashtoto ne razbirate mnogo ot frenski, a i niama po lesen nachin da go prochetete na drugo miasto, to zapochavte da si blaskate glavata i da se pitate: Abe zashto ne vzeh as takava knijka ot Bg? :idea:
I v otgovor na temata shte kajete vednaga kakvo da vzemete, obache niakoi drug mu triabva zabravenata mu lubima noktorezachka i kazva - Abe ti lud li si? Ia ostavi uchebnika... :wink:
I zatova - vzemete vsichko, koeto shte vi e nujno tam! Samo da znaehme koe e tova... :roll: i tai kato ne znaem, eto saveta:
Napravete spisak, preveden na english sas vsevazmojni raboti i pokashtnina, koito vi doidat na um, dori mebeli, kola i t.n. Kogato vi pitat, a i da ne vi pitat na letishteto, vie si kajete che ochakvate da vi izpratiat tezi neshta ot Bg i pokajete spisaka. Taka pone sled kato veche imate vpechatlenia kakvo iskate da vi izpratiat, ako ne ste go vzeli, niama da mu plashtate danak kato vi go izpratiat ot Bg, zashtoto veche ste go platili vednaj.
Dano sam bil polezen i ne sam kopiral niakoi.
Kasmet
GEZ
ujasno polezen savet....az taka se precakah da plashtam mito na kola posle - pishete kakvoto vi hrumne - shte vi udariat pechat - goods to follow i shte izpechataiat spisaka
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

az bih si vzel diskove s muzika, rechnitsi, knigi, videokaseti, snimki vaobshte vsichko deto tuka v canada go niama. i ako niakoi reshi da me kritikuva shte kaja che tova e sled kato napalniaedinia kufar s drehi, tendjeri i lajitsi... :wink:
Аватар
camedia
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 4:10 pm

Мнение от camedia »

Геш не знам в каква фирма работиш ама си много далеч от истината.
Ако декларираш че до 1 година ще внесеш кола, митницата изисква марката на колата и съответно номера на рами и т.н.
Също така ако ще внасяш до една година лаптоп искат марката и серийния номер.
Така, че можеш да пишеш много работи ама :lol:
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Re: Edin savet v otgovor na temata "Какво да купим от Б

Мнение от ivandi »

gez написа:Zdraveite
Znam che mnogo se e pisalo po tazi tema i as ne sam chel vsichko, a samo poslednata, taka che ako niakoi e dal saveta, koito shte napisha sled malko - da me izvini.
I taka - Какво да купим от Бг преди заминаване за Кб?
Mnogo se karate po tozi vapros - napravo ujas :(
A zashto :?: Ami kato otidete v Quebec i ste vzeli vsichko vazmojno, a se okazva che vi e nujno niakakvo skromno chetivo, svarzano sas "Statisticheski korelacionen i indeksen analiz" naprimer, zashtoto ne razbirate mnogo ot frenski, a i niama po lesen nachin da go prochetete na drugo miasto, to zapochavte da si blaskate glavata i da se pitate: Abe zashto ne vzeh as takava knijka ot Bg? :idea:
I v otgovor na temata shte kajete vednaga kakvo da vzemete, obache niakoi drug mu triabva zabravenata mu lubima noktorezachka i kazva - Abe ti lud li si? Ia ostavi uchebnika... :wink:
I zatova - vzemete vsichko, koeto shte vi e nujno tam! Samo da znaehme koe e tova... :roll: i tai kato ne znaem, eto saveta:
Napravete spisak, preveden na english sas vsevazmojni raboti i pokashtnina, koito vi doidat na um, dori mebeli, kola i t.n. Kogato vi pitat, a i da ne vi pitat na letishteto, vie si kajete che ochakvate da vi izpratiat tezi neshta ot Bg i pokajete spisaka. Taka pone sled kato veche imate vpechatlenia kakvo iskate da vi izpratiat, ako ne ste go vzeli, niama da mu plashtate danak kato vi go izpratiat ot Bg, zashtoto veche ste go platili vednaj.
Dano sam bil polezen i ne sam kopiral niakoi.
Kasmet
GEZ
GEZ-a az kato vidia tvoe info i cheta vnimatelno, da ne bi da triabva da plastam za mudrite ti suveti. Tuk s oblekchenie vidiah che mudrosta e darom, free demek. I chetejki bezcennite ti suveti vse edna misul mi se vurteshe v glavata:

"Idiotska durjava - kazvam Vi"

Napravo se kefia ot misulta che ste triabva da platia mito za pokusninata si v bulgaria na canadcite. Ot tova po-goliama glupost zdrave mu kaji !

Cheers :beer: :beer: :beer:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Hi

Мнение от gez »

Abe ne moga da vi razbera as vas. Spored men ne govoria gluposti, no dori i taka da e - sam se izvinil predvaritelno. Nali tozi forum e za info? Kakvo poveche iskate - da vi platia biletite li???
Tova, koeto spodelih go chuh ot edna poznata, koiato ot dosta vreme e v Toronto i ne prikazva gluposti, kakto tezi koito me uprekvat i as ne znam veche v kakvo i zashto!!!

Ivandi, dai da ne se repchim tuka pak! Spri da govorish gluposti za platenata informacia. Mnogo dobre znaem che tuka niama kak da ia kupuvame, taka che vsichko, koeto pisha e free, zashtoto bih iskal da sam polezen. Ako ne te interesuva - gledai si tvoiata rabota. Ako uspeesh da izklasish na intervuto, i ako ne umresh ot iad i zavist predi da minesh medicinski, sam siguren, che shte potarsish tezi temi i niama da preskochish dori moiata!!! I stiga si namekval za vsichko idiotsko, viziraiki men, zashtoto niamash nikakva prichina za tova. A as naistina mnogo mrazia neosnovatelni obvinenia!!! I vmesto da pravish precenki pred vsichki kolko sa vajni ili ne moite temi za teb, vzemi i pogledni ti kakvo info si daval i kolko si pomognal na vsichki saforumci, ta da napravish sravnenie...zashtoto tochno ti mai ne iskash da davash info bez pari, a?


Camedia, tova za kolata i mebelite beshe prosto primer. Tolkova li povarhnosno mislite be hora??? :oops: A tezi koito imat laptopi, estestveno si gi vzemat, niama da gi ostaviat na baba si tuka v Bg ia... :shock: ??? I as taka shte napravia, vapreki che ne mu znam seriinia nomer... 8) A s malko poveche vaobrajenie i kolata moga da izmislia как da opravia...:-)

Za drugite, koito chetat - govoria principno, taka che mojete da analizirate infoto s po-zadalbochena interpretacia.
GEZ
Последно промяна от gez на Пет Дек 05, 2003 3:47 am, променено общо 3 пъти.
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Edin savet v otgovor na temata "Какво да купим от Б

Мнение от VanBC »

camedia написа:Ако декларираш че до 1 година ще внесеш кола, митницата изисква марката на колата и съответно номера на рами и т.н.
Също така ако ще внасяш до една година лаптоп искат марката и серийния номер.
Така, че можеш да пишеш много работи ама :
Става въпрос да се пишат неща които вече ги имаш, но си ги оставил в България, а не да пишеш каквото ти хрумне с цел да си го купиш и внесеш без мита по-късно :). Канадските митничари не лапат мухи и трудно ще ги убедиш, че лаптоп модел 2004-та го имаш от 2 години :wink:.
ivandi написа:"Idiotska durjava - kazvam Vi"
Napravo se kefia ot misulta che ste triabva da platia mito za pokusninata si v bulgaria na canadcite. Ot tova po-goliama glupost zdrave mu kaji !
Cheers :beer: :beer: :beer:
Не бързай да лепиш епитети на държавата преди да си наясно за какво става въпрос :wink:. Никакво мито няма да плащаш за покъщнината си в България - нито ако я оставиш там, нито ако я донесеш в Канада. Всеки новопристигащ имигрант има право да внесе в Канада без мита и такси цялата си покъщнина от там от където идва! Точно затова Гец ви обяснява да напишете в List of Goods to Follow всичко което имате в България, независимо дали смятате да го внасяте в Канада или не, защото, в случай че ви затрябва нещо което преди това сте мислили, че няма да ви трябва, всичко което е в този списък може да го внесете в Канада без мита и такси до една година след първоначалното си пристигане.
:beer: :beer:
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Re: Edin savet v otgovor na temata "Какво да купим от Б

Мнение от gez »

VanBC написа:
camedia написа:Ако декларираш че до 1 година ще внесеш кола, митницата изисква марката на колата и съответно номера на рами и т.н.
Също така ако ще внасяш до една година лаптоп искат марката и серийния номер.
Така, че можеш да пишеш много работи ама :
Става въпрос да се пишат неща които вече ги имаш, но си ги оставил в България, а не да пишеш каквото ти хрумне с цел да си го купиш и внесеш без мита по-късно :). Канадските митничари не лапат мухи и трудно ще ги убедиш, че лаптоп модел 2004-та го имаш от 2 години :wink:.
ivandi написа:"Idiotska durjava - kazvam Vi"
Napravo se kefia ot misulta che ste triabva da platia mito za pokusninata si v bulgaria na canadcite. Ot tova po-goliama glupost zdrave mu kaji !
Cheers :beer: :beer: :beer:
Не бързай да лепиш епитети на държавата преди да си наясно за какво става въпрос :wink:. Никакво мито няма да плащаш за покъщнината си в България - нито ако я оставиш там, нито ако я донесеш в Канада. Всеки новопристигащ имигрант има право да внесе в Канада без мита и такси цялата си покъщнина от там от където идва! Точно затова Гец ви обяснява да напишете в List of Goods to Follow всичко което имате в България, независимо дали смятате да го внасяте в Канада или не, защото, в случай че ви затрябва нещо което преди това сте мислили, че няма да ви трябва, всичко което е в този списък може да го внесете в Канада без мита и такси до една година след първоначалното си пристигане.
:beer: :beer:
Blagodaria ti VanBC, che me korigira tolkova tochno. I as triabvashe da se postaraia da smelia infoto kato za parvolaci, che da me razberat vsichki!
10Х..... :P :wink:
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Re: Edin savet v otgovor na temata "Какво да купим от Б

Мнение от bis »

gez написа:Zdraveite
I zatova - vzemete vsichko, koeto shte vi e nujno tam! Samo da znaehme koe e tova... :roll:
Stom ima mnogo pitania znachi ne vseki znae kakvo ste mu e neobhodimo i kato SE DAVA SUVET osobeno v otdelna tema bi triabvalo da se izbroi: 1...., 2...., 3.... za da bude naistina polezno. Da tova ste vi e nujno tova ne i mislia che e po-redno tezi koito veche sa zaminali te da davat suvetite na baza opit.
gez написа: i tai kato ne znaem, eto saveta:
Napravete spisak, preveden na english sas vsevazmojni raboti i pokashtnina, koito vi doidat na um, dori mebeli, kola i t.n. Kogato vi pitat, a i da ne vi pitat na letishteto, vie si kajete che ochakvate da vi izpratiat tezi neshta ot Bg i pokajete spisaka. Taka pone sled kato veche imate vpechatlenia kakvo iskate da vi izpratiat, ako ne ste go vzeli, niama da mu plashtate danak kato vi go izpratiat ot Bg, zashtoto veche ste go platili vednaj.

GEZ

Az pitam ima li niakoi koito si e zanesul niakakva pokustnina /ot sotra mebeli ili de da znam kakvo oste/ tam ili vuznameriava?

Ako ima prosto ste zapazia komentara za sebe si, kakto i komentara kum tozi koito dava tozi suvet.


Uspeh
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Hi

Мнение от gez »

Bis napisa:
Stom ima mnogo pitania znachi ne vseki znae kakvo ste mu e neobhodimo i kato SE DAVA SUVET osobeno v otdelna tema bi triabvalo da se izbroi: 1...., 2...., 3.... za da bude naistina polezno.
Bis, niama da te pitam kakav ti e problema pak, a napravo shte ti otgovoria - kogato otida v Kanada shte vi kaja ot kakvo sam imal nujda. Ti ako davash saveti na drugite, predi da si se uverila che e naistina taka, GORKO im na horata... :oops: As zasega moga da pomogna s tova info, a ako i ti mislish che e nenujno kakto Ivandu - i ti si gledai svoiata rabota i ne komenitrai.

Bis napisa:
Az pitam ima li niakoi koito si e zanesul niakakva pokustnina /ot sotra mebeli ili de da znam kakvo oste/ tam ili vuznameriava?

Ako ima prosto ste zapazia komentara za sebe si, kakto i komentara kum tozi koito dava tozi suvet.
As poznavam mnogo takiva hora... Eto ti savet:
1. Vzemi glinen guvech, shtoto tam niama. As licnno shte vzema, pak ti ako iskash se prismivai kolkoto shtesh!!! Ili tova ne e pokashtnina?
A kolkoto do mebelite - procheti predishnoto mi mnenie. No ne znam, ako pak ne razberesh dori i VanBC niama da moje da ti obiasni po-kristalno chisto za kakvo govoria.
Kasmet
GEZ
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

В Канада има глинени гювечи! Просто не сте ги видяли. Съществуват в най-различни форми и големини. Аз лично нямам нужда от такъв и не си спомням къде ги видях наскоро, но по принцип се продават.
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Hi

Мнение от gez »

Oshte po-dobre. Znachi guvecha i guvechetata otpadat. Super. Ami to vsichko ima v Kanada, samo seto parichki triabvat, da mu se nevidi.
Gez
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Re: Edin savet v otgovor na temata "Какво да купим от Б

Мнение от ivandi »

gez написа: Taka pone sled kato veche imate vpechatlenia kakvo iskate da vi izpratiat, ako ne ste go vzeli, niama da mu plashtate danak kato vi go izpratiat ot Bg, zashtoto veche ste go platili vednaj.
VanBC написа: Не бързай да лепиш епитети на държавата преди да си наясно за какво става въпрос . Никакво мито няма да плащаш за покъщнината си в България - нито ако я оставиш там, нито ако я донесеш в Канада. Всеки новопристигащ имигрант има право да внесе в Канада без мита и такси цялата си покъщнина от там от където идва!
Idiotska durjava (Bulgaria) - kazvam vi.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Re: Hi

Мнение от Sneji »

gez написа:Oshte po-dobre. Znachi guvecha i guvechetata otpadat. Super. Ami to vsichko ima v Kanada, samo seto parichki triabvat, da mu se nevidi.
Gez
Глинени гювечи има в арабските магазини, но въпреки, че от доста време търся гюведжета до сега тук не съм видяла и при следващото ходене до България ще си донеса. Ми така де, то иначе сиренето по шопски хич не е вкусно :oops: .
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Hi

Мнение от gez »

Tochno taka Sneji. Niama da iadem samo polufabrikati ia v dalechna Kanada...

Ivandu - oshte vednaj ti kazvam - spri, ne me drazni poveche, zashtoto ti si mai idiota - ako poglednesh shte vidish che ne kazvam mito, a danak v moia posting. I ako naistina si tilkoz goloiam idiot che ne mojesh da shvanesh, che ne samo mito se plashta, a i DDS i razni drugi - po dobre si otivai na selo, a ne v Kanada shtoto niama da izklasish tam... :oops: :roll:
Kasmet
Gez
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Заключено