Евтини инструменти в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Евтини инструменти в Монреал?

Мнение от Joy »

Къде?
Хора, къде купувате евтини технически инструменти? :?
В Can. Tire разбира се, има много неща, но за да се състави необходимата колекция трябва да се изхвърлят няколко хилядарки. :shock:
Приемам всякакви препоръки за места, където се намират инструменти на приемлива цена. :roll:
Става въпрос за отверки, ключове и тем подобни, нужни за професионални цели. Готови колекции в куфарче, разбира се е идеално, но обикновенно цената е солена...Може би някой е съставял прилична колекция поотделно?
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

То много зависи с какво точно ще се занимава човека-автомеханик, електротехник, водопроводчик и т.н. или говориш за в къщи? Качествените инструменти струват скъпо.
Изображение ... и в темите също!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Евтини колекции в куфарчета съм виждал в Zellers и Wal-mart на цени от $30-$120, обаче не знам дали стават за професионални цели. Обикновено "евтини" и "професионални" са взаимно-изключващи се.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Не е за в къщи, а именно за професионални цели. Но специалните и специфични инструменти си имаме- трябват универсални. Нещо подобно като начало би ни устроило:

Изображение

Професионалисти рядко набавят инструменти по магазините. Чувала съм за събиране на колекции по гаражни разпродажби и подобни.
Тези куфарчета в Wal-mart какво представляват?
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Прилична колекция от инструменти се събира с години. Купуваш нещо, ако не се счупи на второто ползуване - прибавяш го към колекцията, ако се счупи, го изхвърляш и вземаш друго ... и така, докато колекцията се попълни (което на практика май никога не се случва :().
:D :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Това е ясно, ама нямаме години на разположение, а няколко дни за необходимия минимум. :(
kostadinz
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:42 am

система

Мнение от kostadinz »

каква система са ключовете в ВС метрична или цолова
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Joy tova s evtinite i ednovremeno kachestveni instrumenti go niama nikade .ako iskash profesionalni instr. se rasvash zdravo nali s tiah shte izkarvash pari .naistina dobar komplekt se sabira s godini.az si kupuvam "Mastercraft Maximum" ,schupi li se vrashtash go v magazina .kato za nachalo moje i s po evtino da se pochne .zavisi ot celta
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: система

Мнение от VanBC »

kostadinz написа:каква система са ключовете в ВС метрична или цолова
Продават се и двете. Коя ще използуваш, зависи от това по каква кола ще работиш - болтовете на американските коли са с цолови размери (тука им викат imperial), а по японските и европейските коли са метрични. Ако си професионалист, трябва да имаш по един комплект и от двете системи :D .
Obey gravity ... It's the law!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Брей, брей... :( Лошо...
Жоро, хайде тогава сподели от какво се състоеше първоначалния минимум и колко се изръси за него! :roll:

kostadinz, нищо не вдявам аз от такива работи- ще ти кажа по-късно, ок? :)
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

JOY написа:...нищо не вдявам аз от такива работи
:mrgreen: ми се струва, че това трябваше да ти е интро-реплика :rotfl:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

:D Що бе, foxxbatter мислиш, че от всичко трябва да вдявам?
Опитвам се да съм полезна с каквото мога, нищо че хич не разбирам...Знам,че има разбиращи- затова и питам. Ако знаех, нямаше да търся информация.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Ami ,Joy zavisi tochno za kakvo shte se polzvat tezi instr. lichno moite si gi polzvam da si pravia kolata .imam edno kufarche 'Mastercraft' ot srednite komplekti 199$+TAX .razlichni gaechni kliuchove ot dvete sistemi .komplekt Impact nakrainici prednaznacheni za udari ,otverki kleshti i drugi takiva neshta ,niakoi neshta sam si kupuval otdelno.zavisi ot celta za koiato iskash da go polzvash......a za instr. se "izrasvam " i ne si pestia parite ,ama mislia dobre kakvo kupuvam.
THE LAST LINE OF DEFENSE
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Мерси Жоро!
Нужни са не за колата, а за самолети. :roll:
После няма да се чудите що падат. :lol: :lol: Как може да си нямат инструменти тези компании! :shock:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Можете да сте спокойни за самолетите. :? Довлякоха ми в къщата купища куфари и кутии с железарии. :x Повечето Mastercraft. Хич не ща да знам колко струва. :x
Благодарности на Пламен за страшния сайт!
Заключено