До подалите молба за виза през 2005

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

До подалите молба за виза през 2005

Мнение от flyfish »

Искам да разбера,дали има хора,които са пратили в Букурещ само нотариално заверени копия на актовете за раждане,а не са вадили дубликати и не за правили заверки за чужбина.ЗАЩОТО ако прочетете упътванията в сайта на Букурещ-там няма изрично посочено изискване за дубликати и заверки за чужбина.
Искам да пратя нотар.заверени копия,защото просто в момента не мога да извадя дубликати,понеже супругът ми не е в България.МОЛЯ,ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Alli@nce
Мнения: 162
Регистриран на: Пон Юни 21, 2004 4:06 pm
Местоположение: Saint-Eustache, Quebec
Обратна връзка:

Мнение от Alli@nce »

Aktovete za razdane triabva da badat samo kopia prekrepeni kam prevod .Niama nuzda ot notarialni zaverki za tiax.
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z.
x е работата,
y е забавлението,
а z е да си държиш устата затворена."
Аватар
ety
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:48 am
Местоположение: Vancouver/ plovdiv

Мнение от ety »

Според мен не трябва да има проблем с ваденето на акта за раждане. Моят акт го вади съпругът ми без никакъв проблем. А когато става въпрос за последните документи се пращат дубликат/или нот.заверен/ акт за раждане с превод.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Благодаря за бързите отговори :D .Стана ми ясно,че спокойно мога да пратя копия на актовете.Остава отворен въпросът обаче за заверката за чужбина(облепяне с някакви марки ,доколкото знам).Тя задължителна ли е или хората просто се презастраховат...
miliv
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 1:39 am
Обратна връзка:

Мнение от miliv »

prijateljat mi beshe pratil samo kopie i sled kato minaha medizinskite i predi da dojde pismoto za viza poiskaha dublikata taka 4e ako imate vazmojnost izvadete dublikat ako ne pratete kopie i posle dublikata no spored moja opit e nujen dublikata i zaverka vav vanshno ministerstvo
Bako
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Ное 19, 2003 5:09 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Bako »

Аз също изпратих копие, но после ми поискаха дубликат. Вади се веднага от общината.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Bako написа:Аз също изпратих копие, но после ми поискаха дубликат. Вади се веднага от общината.
Беше ли заверен за чужбина?
Bako
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Ное 19, 2003 5:09 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Bako »

Да. Казваш че го искаш за чужбина.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Благодаря на всички отговорили :D .Доста работа ми се отваря,но поне се добрах до истината :D
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Здравей flyfish,
Мисля че е необходимо да се пратят дубликати на свидетелствата за раждане и за брак от общината със заверка за чужбина и превод. Пращат се самите дубликати с техните преводи към тях. Никакви ксерокопия и други разни. А за свидетелството за съдимост, си знаеш предполагам - оригинала и неговия превод.

Айде действайте че времето върви :)
Чао!
Заключено