Помооощ, компютърни вируси

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Помооощ, компютърни вируси

Мнение от Alina »

Какви програми използвате за защита. Попрочетох някои неща и някои препоръчват една програма, друг друга... Повечето май не са много доволни от Нортърн. Не мога да купя всичко що има на пазара, така че, специалистите, моля препоръчайте ми нещо свястно.


Имам чувството, че макар че имам Нортърн, съм инфектирана от нещо, щото РС-то ми адски бави, а днес не можах дълго време да вляза във форума, или като успеех да вляза и не можех да отговарям на съобщения и мнения, както и кирилицата не ми работеше.

Отчаяна съм. Затова ви моля за помощ.


Благодаря ви предварително
Alina
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Помооощ, компютърни вируси

Мнение от Godis »

Alina написа: Имам чувството, че макар че имам Нортърн, съм инфектирана от нещо, щото РС-то ми адски бави, а днес не можах дълго време да вляза във форума, или като успеех да вляза и не можех да отговарям на съобщения и мнения, както и кирилицата не ми работеше.
За съжаление причината може да е всякаква, не само вирус. Инсталирала ли си наскоро нещо ново ?
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Преди време теглихме музика с Kazaaaaaa....

Аз бях твърдо против, ама с мъже на глава не се излиза. :cry: :oops:
Alina
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Алина в www.download.com има всякакви анти вирусни програми,които можеш да си изтеглиш.
Абе този сайт що не не ще да се активира!
Я активирал са уа :D :D
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

и firewall не е зле да се предвиди, пък макар и вградения в WinXP, доста гадини има дето не са баш вируси
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
todor++
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 1:13 am
Местоположение: Южната част на Северния полюс

Мнение от todor++ »

Може и самия norton да ти бави компютъра, защото проверява всичко, което се стартира на него. Деинсталирай го и сложи си някоя по-лека програма, като AntiVir.
Обновяваш я всяка седмица и нямаш грижа.
Ако пак е бавен, преинсталиране на windows помага, но не за дълго. Все пак това е Windows, не е Linux.
:cry: :cry: :cry: :cry:
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Благодаря ви момчета. Гинес, мерси за сайта, ще го прегледам подробно.


Компютърът ми е нов. Купих го преди 2 месеца и съм с Rogers High speed Internet. Уж си имал самият Роджърс Firewall и не знам си кви протекции, отделно имам Нортърн и Spy нещо си, което ми изтри Kazaaa-та едно към гьотури.

Нортърна ми изтича след няколко дена и затова съм се шашнала дали да го подновявам или е по-добре нещо друго да си купя.


Благодаря ви пак за помощта :beer:
Alina
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Ако имаш две антивирусни програми активни може да си пречат помежду си.Нортън има славата на най затормозяващ системите на компа.И да си кажа честно за първи път чувам българин да си купува програма.Няма ли за тебе кракове или си вече достойна канадска гражданка :lol: Иначе само форматиране и преинсталиране е най добрия начин.И трябва да внимаваш къде влизаш в нета и каква поща отваряш.От две години не съм пипал вирус и ползвам F-prot.
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Re: Помооощ, компютърни вируси

Мнение от Kiwi »

Alina написа:..

Най-вероятно ПС-то ти е пълно със всякакви спайъер и червеи.

1. Изтрий и не подновявай Нортън. По мои наблюдения няма голяма полза от него.

2. Изтегли adaware тук. Дано имат трайл версия. Изтрий всичко което открие.

3. Изтегли Kaspersky Antivirus от тук. Не зная как стои въпроса с трайла им, но може да пробваш.

-сполука
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

4. Активирай Firewall на XP-то или инсталирай некоя друга. Без нея след 1 месец пак ще бъде същото.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Помооощ, компютърни вируси

Мнение от MrGeek »

Alina написа:Какви програми използвате за защита.
...

Отчаяна съм. Затова ви моля за помощ.


Благодаря ви предварително
Уважаема Alina. Съвременният Windows е една исключително уязвима система. Колкото и "ани-"софтуер да инсталираш, вероятността за опазване стабилността и цялостта на системата е доста ниска. В случая най-важно е поведениято на "задклавиатурното устройство", т.е. потребителя. Ако поведението е безхаберно, т.е. "цъкане" върху всякакви атачмънти, сърфиране из всякакви "тъмни местенца" и най-вече използването на силно уязвими приложения е гаранция за скоропостижно скапване на системата, независимо от защитния софтуер.
На първо място бих посочил най-ярките представители на уязвимостите, виновни за 90% от проблемите на всеки среден потребител - Internet Explorer & Outlook. Това са "приложенийцата", които трябва обезателно да бъдат избягвани от всеки домашен потребител и да бъдат замествани с алтернативни решения - например Mozilla Firefox за браузър и всякакви форми на webmail, вместо Outlook. Това, в комбинация с добре работещи и редовно ъпдейтвани антивирусни, анти-всякакви програмки + разумното поведения на задклавиатурното устройство (изтриване на съмнителни имейли, избягване на съмнителни сайтове и т.н.) са достатъчна гаранция подобни проблеми да се случват на порядък по-рядко от колкото са за повечето потребители.
Успех!
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Отчет за свършеното снощи.

Снощи, след грижлив прочит и пре-прочит на написаното от вас, за което много благодаря, си свалих няколко програмки, повечето от които Trial версии за по 14 дена.

Spyware Doctor - откри ми 6127 инфектирани, каквото и да значи това, и след разбивката да видя за какво иде реч, му дадох да ги изтрие или оправи. 99% бяха кукита-мукита. Има ли отърване от тях изобщо.

ZoneAlarm Pro - спомних си, че един пич който работи за правителството ползва тази програма, та реших да я пробвам и аз. Това чудо ми изкара репорт на сутринта, че съм имала 77 атаки, които програмата е блокирала. 55 не знам си кви, 17 опасни, останалите много опасни. И това само за една вечер. Мамооо, ако е истина представям си 2 месеца какво са ме правили.

Нортърн четох и в Dir.bg че не го препоръчват, повечето от вас са на същото мнение, така че прието на първо гласуване, няма да го подновявам.

С Нортърна имах 2 месеца безплатно и някакъв - SpySubtract, който ми предлагат да го купя, защото му изтича промоцията и на него.

Благодаря ви отново и хич не си мислете че с това съм свършила. Ще ви задавам още глупави женски въпроси, за което благодаря за вашето търпение.

:beer: :beer: :beer: :beer:
Alina
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Току що си свалих - Kaspersky 5.0 - Trial for 30 days.

Даде ми съобщение, че ми препоръчва да деинсталирам Нортън, защото нещо двете програми не се понасят. Направих го.

После Роджърса ми изкара съобщение, че те ме пазили от вируси и атаки, да деинсталирам Касперски, та не знам какво да правя. На този етап го запазвам.


Благодаря ви отново за мненията и помощта
Alina
kostadinz
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:42 am

Мнение от kostadinz »

Пробвай се, свали си едното или другото CD
http://slax.linux-live.org/download.php (само 180МБ става и на малко ЦД)
или
http://www.knopper.net/knoppix/index-en.html
пускаш компютъра да зарежда от CD-трябва сам да си открие нет-а и се кефиш. Нищо няма да ти инсталира или затрие по диска.
Като посвикнеш няма да се сещаш за на Бил бозите, ще забравиш за вируси, червеи, забивки и т.н.
simon
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Юни 27, 2004 9:46 am
Местоположение: Quebec
Обратна връзка:

Мнение от simon »

Zdarsti Alina
Po prinzip dve anti-virusni programi ne mogat da deistvat zaedno.Taka 4e si izberi samo edna no opredeleno NAV e mnogo tegka program a i ne e za predpo4itane.Az sum sus AVG mogesh da si ia izteglish ot neta .Free e i e programka na micro soft moge da ia namerish na www.Grisoft.com..A i za preporu4vane e da si ka4ish i oshte dve Anti Spyware i AD-Aware vsi4kite sa free i shte ti vurshat idealna rabota i ne sa po za 30 dni az sum ve4e edna godina s tiah.Tiah moge da gi namerish na www.lavasoft.ili gi pusni v tursa4kata na Google.Kusmet
Ako spazvash vsi4ki pravila,gubish zialoto udovolstvie.
Заключено