Частен бизнес

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Flanker написа:
Tutankamon написа:Учителите в тези училища за имиграция не са само учители, те са чисти психолози, към които винаги можете да се обърнете при нужда.Те са специализирани да работят с имигранти при всякакви ситуации, цял живот се занимаватт с това. Също така, помагат при намиране на работа, и работата им е такава, че съветват имигрантите по много въпроси и дори биха станали гаранти за вашата компетентност относно специализация в определа област на работа.
Това са хора, които са назначени , за работят в името на имиграцията, и да подпомагат климатизирането на имигрантите от цял свят.
Eeeeeeeeeeeeeeee po-golyama glupost ot tova ne byah chuval! :metro:
8) 8) 8) :wink:
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

:beer: :beer: :beer: :wave:
Аватар
Alli@nce
Мнения: 162
Регистриран на: Пон Юни 21, 2004 4:06 pm
Местоположение: Saint-Eustache, Quebec
Обратна връзка:

chasten biznes

Мнение от Alli@nce »

Zdraveite na vsichki!!
Dnes zial sledobid cheta temata za chastnia biznes i ochakvam da procheta neshto polezno i novo za men za sazdavane na chasten biznes v kanada no se razocharovax ot napisanoto po temata.Ochakvax spodeleni mnenia i opit v nachalnite stapki no za sazelenie nishto.Balgarska rabota si kazvam i za poreden pat se ubezdavam che ne samo politizite sa ni vinovni ami mantaliteta ni."OTKADE NA KADE DA KAZVAM AZ SEGA NA TEZI KAK SE MACHIX AZ DA SI NAPRAVIA FIRMATA I KAK PECHELIA DOBRE SEGA "tova sa v obshti linii mislite na vseki bg koito e napravil biznes i v bg i v kanada kakto razbiram.
Za vsichkikoito se interesuvat po tazi tema vlezte vav frenskia forum i shte prochetete mnogo spodeleni mnenia i opiti opisani podrobno ot nachaloto do kraia.
http://faq.immigrer.com/faqCat.php?demande=62
Ot tuk shte razberete sas sigurnost poveche makar che se pishe na frenski otkolkoto ot napisanoto tuk po temata na balgarski
Uspex na vsichki predpriemaci!!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

As-Iv написа:Линко,би ли ми отговорил ... ти какво мнение си оформи за частния бизнес от изказванията на Тутанкамон?
Преди всичко искам да уточня, че нямам навика да си оформям мнение и да си правя генерални изводи от изказванията на едно отделно лице, пък било то и да е общопризнат експерт в дадена област. Какво остава за лични наблюдения и усещания на непрофесионалисти.
Та всичко казано от Tutankamon, както и от всеки един от останалите участници в дискусията, за мен е просто едно лично мнение, което може да е много близо или доста далеч от истината. А за да се разбере каква е истината, би трябвало човек да направи сериозно проучване, от което събирането на лични мнения от непознати съфорумци е една съвсем малка, бих казал - нищожна съставна част.
И сега конкретно на въпроса. Разбрах, че по въпроса за възможностите за частен бизнес в Квебек мнението на Tutankamon в резюме е следното:
Може да се започне частен бизнес като има и специална правителствена програма за спонсориране на желаещите, но при строго определени условия. Част от тях, според него, са наличието на перспективни идеи, бизнес-план, начален капитал и "разбиране към нещата". Най-пълна информация по тези въпроси, пак по личното му виждане, може да се получи от преподавателите в КОФИ-то и препоръчваните от тях информационни центрове.

Всичко това за мен си остава едно лично мнение и нищо повече. Това е видял, чул, усетил човека - това споделя. Ако тона на изказванията не беше толкова безапелационен и безкомпромисен, ако имаше и доказателствен материал (поне един линк към регламентиращ документ), тезата му можеше и да звучи по-убедително.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Благодаря ти Линко!
Но нито един бизнесмен, тук от българите, няма да влезе във форума и да се разправя, как е открил бизнес, и да разправя с подробности.
Аз само ви посочвам къде може да получите обстойна информация, ако желаете да откриете фирма. И направих връзка с Кофи, като най-лесен и пресен пример, за набиране на информация, и смятам, че съм бил полезен на някои от съфорумниците.
Благодаря на всички, които са съпричастни с това, което изразих!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Tutankamon написа:Благодаря ти Линко!
Но нито един бизнесмен, тук от българите, няма да влезе във форума и да се разправя, как е открил бизнес, и да разправя с подробности.
Аз само ви посочвам къде може да получите обстойна информация, ако желаете да откриете фирма. И направих връзка с Кофи, като най-лесен и пресен пример, за набиране на информация, и смятам, че съм бил полезен на някои от съфорумниците.
Благодаря на всички, които са съпричастни с това, което изразих!
Явно в начина по който посочваш информацията има нещо сбъркано или неясно - иначе темата нямаше да стане 8 страници и като гледам пак натам отива.
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Мисля, че много точно и ясно се изразих, но знам, защо ме нападат всички, защото не им е ясно какво е тук, и им се струва нереално това, което се обяснява в специализираните училища и въобще тук в Канада.
Аз нямам какво да споря,с тези, които са още са в БГ, нека да дойдат и се уверят с очите си и ушите си. Пожелавам успех на всички!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Tutankamon написа:Мисля, че много точно и ясно се изразих, но знам, защо ме нападат всички, защото не им е ясно какво е тук, и им се струва нереално това, което се обяснява в специализираните училища и въобще тук в Канада.
Аз нямам какво да споря,с тези, които са още са в БГ, нека да дойдат и се уверят с очите си и ушите си. Пожелавам успех на всички!
Ти не спориш с тези които са в България, а с тези които са вeче в Канада, при това някои от тях с повече престой тук, отколкото е твоят. :wink:
Аватар
As-Iv
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 11:00 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от As-Iv »

...
Последно промяна от As-Iv на Пон Ное 07, 2005 8:07 pm, променено общо 1 път.
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Ами нали не ви се четат глупости, защо ме карате да пиша такива!
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Муми,никой не те кара насила да пишеш. Даже ,ако не пишеш още по-добре :D :D :D
Аре със здраве!
БайМиле
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 9:30 am
Местоположение: LaSalle, QC

Мнение от БайМиле »

Извън Канада във всеки консулат има Commercial Ambassador от когото можете да получите необходимата бизнес информация.

В Монреал -

Доста обемна (но все пак обща) информация (ще иска доста пресяване) може да получите от
Info-Entrepreneurs (www.infoentrepreneurs.org), Моntreal Chamber of Commerce (намираща се на Плас Вил-Мари на центъра) и от BDC (Business Development Bank of Commerce, тук е малко дебело обаче).

Детайлна информация със всички необходими документи можете да получите от който и да е офис на Revenue Canada и Revenue Quebec.

Тук таме са останали още една-две фирми в Монтреал които извършват инкорпораций, регистраций и т.н. за смешни пари, от тях също може да се получи подробна информация.

Ако мангизите не са проблем и нямате време да сезанимавате можете да наемете реномирана счетоводна и/или адвокатска кантора (корпоративно право и те ще спретнат всичко, но спокойно ще ви 'обръснат' пет до осем бона.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Guinness написа:Муми,никой не те кара насила да пишеш. Даже ,ако не пишеш още по-добре :D :D :D
Аре със здраве!
Няма смисъл аз да казвам нещо.
Хората ти го казват!
Добре би било да се замислиш......Муми.
Док.......
TROUBLEMAKER
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Tutankamon написа:Частинят бизнес в Канада няма нищо общо с просташкия бизнес в БГ.
Това изречение няма нищо, ама нищо общо с истината! И тук както и в БГ и както може би навсякъде по света, има ресторанти, които не отговарят на санитарни и други изисквания, работят без разрешителни, плащат на черно и така нататък. Между дребния бизнес в БГ и КА няма съществени разлики! Може би тук корупцията да е по-малка, но я има! Както и работенето на ръба на закона! Това че познаваме тези неща в БГ в дитайли и не знаем много неща в КА не означава, че тук едва ли не е раят за бизнеса! Просто трябва време, и препоръчвам на тези, които искат да се хванат с частен бизнес да поживеят няколко години в КА преди това.
To Live Is To Die
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

За самата регистрация на фирма имаш следните опции: (това не е пълен списък, само тези за които знам)
- sole proprietorship - еквивалента на ЕТ, ти си едноличен собственик, ако работиш под собственото си име, не е нужно да се регистрираш (но все пак можеш, ако държиш). Разходи $0, загубено време - 0 часа, бюрокрация - никаква
- същото като горе, само че се регистрираш. Попълваш 5-6 реда в един формуляр, изтеглен от нет-а, правиш едно търсене дали името което искаш е свободно (това става по интернет) и отиваш на крак да подадеш. Струва $32, отнема 15 мин.
- инкорпорираш се. Много повече бюрокрация, акционери, борд на директорите и пр. Можеш да отидеш при консултант, адвокат и пр. да ти помогнат и да ти струва примерно мама&тати, или можеш да свършиш работа по Интернет. Сам естествено ще ти отнеме повече време да разучиш и около $200.

Помощ най-добре не чакай от никого, най-голямата помощ от правителството ще ти е като ти признаят раходи за домашен офис, телефон, кола и пр. и ти се намали данъчното бреме. Останалото е от теб.

Иначе програми за подпомагане има най-различни, но естествено никой не ти дава нещо за нищо, т.е. трябва да покриваш сумати условия и общо взето от дивотии да не ти остане време за сaмия бизнес. ЗНам, че има хора, които се издържат от такива програми. Има и такива, които се издържат от това, че консултират други как да вземат пари от правителството ;) Май най-известната такава програма е SR&ED (Scentific Research and Experimental Development)
Заключено