Dokumenti za u4enici

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
diloff
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 11:31 am

Dokumenti za u4enici

Мнение от diloff »

Zdraveite,suforumci!Pi6a za purvi put,no sledia foruma otdavna.Na 26.08 putuvame za Montreal s KLM.
Interesuva me kakvi dokumenti sa neobhodimi pri zapisvane na deca,u4ili ve4e v Bulgaria(16 i 10 godini)
4etoh po-rano,4e ima hora,koito putuvat na su6tata data,6te se radvam da se svurjem.Tel. mi e 0887723323.
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vodolei »

На нас не ни поискаха никакви документи за завършено образование в България- деца -15год. и 8год. Това, което трябва да носите е документ, доказващ името и възрастта на детето, както и документ на родител. Възможно е да ви поискат доказателство за адреса на детето - напр. договор за наем. Тъй като пътувате на 28.08, а учебните занятия започват на 30.08, няма да имате все още карта на резидент, ще трябва да си занесете:

1. паспорта на детето + landing papers
2. certificate dе selection du quebec
3. паспорт на родител + landing papers
4. договор за наем, ако имате
5. телефон за връзка - ваш и на още един познат, на който да звънят при спешна необходимост
6. преведен акт за раждане на детето - това според мен е излишно, но може да го поискат
7.номер на здравната осигуровка на детето - може да представите и по-късно.

Трябва да потърсите в района, в който ще живеете къде има class d'aquille, ако разбира се децата ви не говорят френски, ако говорят, направо ще ги запишат в класа, съответстващ на възрастта им.

Големият ни син го записаха направо в училището, за малкия, който е под 10 години трябваше да ходим в commission scolaire в района по местоживеене. Вашето дете, ако е на 10 год. е гранично и не знам къде трябва да го запишете, но ако питате в училището, ще ви кажат.
nesves
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 6:37 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от nesves »

Hi diloff nie sasto sme na 26.08 s KLM, sigurno ste se zaformi ne malka grupa
diloff
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 11:31 am

Мнение от diloff »

Vodolei,благодаря ти за информацията.
Заключено