какво покрива картата "Солей"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Я да ви разкажа за един куриоз... :D
Наверемето при преглед в юржанс на дъщеря ми и изписват антибиотик, за който мъжът ми плаща 70 дол. в аптеката, т.к. няма регистрация в Режи-то. :? Разбира се, регистрира се по-късно, но от безхаберие от наша страна така си и остават нещата...По едно време намирам аз чека и си викам..."абе, да не са ми излишни тези пари?" Беше минало почти една година. :? Отивам в аптеката и обяснявам нещата. :lol:
Аптекарката беше шокирана. :shock: Доста се чуди какво да прави, но оформи покупката към настоящия момент и ми върна 70-те долара. :D :D Страшни са по отношение на това да помогнат с каквото може, а аз за пореден път се зарекох да съм по-сериозна към парите, които харча. :D
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Не знам дали се регистрираш или не но здравната карта покрива част от разходите за лекарства. Понякога и 100% - не знам подробности но съм виждала с очите си такива касови бележки.
Джой кажи къде става тази регистрация за лекарствата та и ние да се регистрираме.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Фея, за тези които са на социал регистрация не е нужна. Другите, ако нямат частна осигуровка, трябва да се регистрират за държавна в Режи-то. В аптеката ще ви дадат телефон къде да се обадите. :roll:
Въпросът е, че може да си имате осигуровка от предприятието, където работите или учебно заведение (Университетите си имат собственни лекарствени застраховки).

Картата сама по себе си не покрива лекарства. Те се покриват по други канали.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Znachi darzhavnata zdravna osigorovka za lekarstva e s ednakvo pokritie za vsichki, no spored tova, koeto ste deklarirali v danachnata si deklaracija, razmerat na vnoskata, kojato dalzhite, e razlichen. Kojto e imal visoki dohodi mu udarzhat poveche, i kojto e imal niski dohodi - po-malko. Inache vseki poluchava ednakvo. Sashtoto e i za vnoskata za darzhavnoto, ili po-skoro provincialno zdravno osigurjavane. Koijto se vkljuchva kam chastna zastrahovka po mestorabota ili universitet, mislja che trjabva da se obadi v Regie-to, za da im saobshti. Universitetite sashto predlagat chastna zdravna i/ili zabna zastrahovka, ama ne si dlazhen da ja priemesh.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Колко интересно е просто да се изкажеш без да знаеш просто да попълваш форума, един писал от Онтарио друг още Бг (без да се обиждаме). Почти всички лекарства в Кебек с рецепта се покриват частично (по мое наблюдение 1/3 рабе) а за децата до някоя си възраст е БЕЗПЛАТНО ВСИЧКО !!!. Изследванията всякви дори и хормонални стават за не повече от седмица, а за това че не покрива нищо Солея мога да ви кажа че ако нещо е наистина спешно и наложително се реагира адекватно в повечето случаи. Неща като операции и всякакви такива се правят без недомлъвки и рушевети даже се настоява в много случаи от лекаря (имам приятел с натрошена от сбиване в бар ръка оперираха я няколко пъти и накрая просто казаха че няма как да се оправи лекото изкривяване и ако иска да се оперира пак ще трябва да плати само защото според тях на неговата възраст е неудачно да се пробва пак). Зъби и очи сори такива неща няма ама то да не е мандра я, а за рехабилитацията в определени случаи се взимат индивидуални решения но по принцип не (както за детенцето дето споменахте). Друг случай да ме извинява човека дето го споменава но нека се изясни защото е много лесно да се плямпа само, кандидат емигрант с рак на дебелото черво минава си Вита безпроблемно но си знае че в Бг няма шанс и се оперира няколко седмици след кацането в (без да са минали трите месеца) Монреал.
Ами това ако не е покриване не знам вие къде живеете дами и господа ама в рая няма нужда от лекарска помощ си мисля.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

shnorhela написа:Колко интересно е просто да се изкажеш без да знаеш просто да попълваш форума, един писал от Онтарио ...
е пъ ти откак се премести на запад много се отвори нещо :wink: /без да се обиждаме/
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

е пъ ти откак се премести на запад много се отвори нещо /без да се обиждаме/
:) Не се обиждам то аз и преди си бях отворен, но така или иначе говоря за Монреал, а за запад още нямам стаж да говоря и дано не ми се налага много много
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Всички, които са посещавали Кофи, знаят много добре какво покрива картата Солей. А тези, на които им предстои да идват тук, като пристигнат ще разберат най-добре. Кво да се лъжем сега тук из форума, като тук намясто лъсва всичко очи в очи, нали така?
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Добре кажи една лъжа уличи ме, това че са бавни в много отношения всички го знаем нищо ново. Кажи нещо друго.
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Tutankamon написа:Всички, които са посещавали Кофи, знаят много добре какво покрива картата Солей. А тези, на които им предстои да идват тук, като пристигнат ще разберат най-добре. Кво да се лъжем сега тук из форума, като тук намясто лъсва всичко очи в очи, нали така?
Амин ! :krila:

Абе като дойдете ще разберете ! То в Кофито всичко ще лъсне ! :wink:
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Ами така е! Какво толкова има, всеки който живее тук в Кебек има такава карта, и какво толкова Ви притеснява какво включва картата, Вие се радвайте, че я има, щото в България няма нищо такова, да не говорим за всичко останало, дето никога не сме го сънували в родината.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Покрива също и около 25 квадратни сантиметра :lol: :lol: :lol:
Колкото и кредитната карта впрочем всички са един стандарт
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Tutankamon написа:Всички, които са посещавали Кофи, знаят много добре какво покрива картата Солей. А тези, на които им предстои да идват тук, като пристигнат ще разберат най-добре. Кво да се лъжем сега тук из форума, като тук намясто лъсва всичко очи в очи, нали така?
Ами прблемът(ако мога така да го нарека) е , че няма да посещаваме Кофи и като така няма кой да ни светне за "Солея" :)
Заключено