За лекарствата в Канада и аптеките там?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
NAT
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 3:11 am

За лекарствата в Канада и аптеките там?

Мнение от NAT »

Здравейте,
Предстои ми да пътувам за Монреал и сега събирам багажа, бихте ли могли да ме насочите как стоят нещата лекарстватат в Канада. Има ли свободен достъп да кажем до аспирин и аналгин както е тук или всичко е с рецепта.
Другият ми въпрос е ако взимам препарати със себе си от БГ нужно ли е да си нося и рецепта за приемането им, за да не ни направят проблем на летището?
В какви количества мога да взема / 10 блистера с аналгин дали ще е прекалено/?
Препоръчайте антибиотик който да не дразни стомаха :D / по принцип не ми се е налагало скоро да използвам такъв тип лекарства и съвсем не съм наясно/
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

всички са предупредени, че няма смисъл да си носят лекарства, но всички си носят. и ние също си носихме :-)
питай личния си лекар, той ще ти напише един ферман с аспирини, сиропи за кашлица, антибиотици и прочее, изтърсваш 100-200 лв в аптеката, а тука дай боже ги изхвърляш без да си ги използвал.
рецепти не са нужни, освен ако не носиш морфин, туй-онуй :-)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
jana
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 2:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от jana »

Тук докторите трудно изписват антибиотици и е добре да си купите от България. Иначе има всякакви лекарства и не е необходимо да носите в огромни количества :D Например аз в България често приемах синутаб и мислех че тук няма да има, но се оказа че тук има около 10 различни вида, за различните проблеми със синусите. Аспирина и аналгина се купуват без рацепта. Малко по-скъпички са в сравнение с България. Рецепта при носенето не ви е необходима, но смятам че 10 бластера не са ви необходими освен ако нямате някакви проблеми, защото докато ги изпийте ще им мине срока на годност :)
Аватар
Mi-na
Мнения: 163
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 6:20 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Mi-na »

Хубаво е да си вземете те4ен аналгин. Той си остава перфектно средство за сваляне на висока температура.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Имате право да внесете лекарства за една година за лична употреба за всеки член от семейството. Като се има предвид, че първите месеци няма здравна застраховка и е доста трудно да се ориентирате в местние лекарства, мисля, че е по-добре да си вземете всичко необходимо от БГ+антибиотик за всеки случай. Тук не мога да намеря и разтворими витамини, има само разтворим витамин С, и то доста скъпичък, та ми носят от бг-то.
Let it go...
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

за първите месеци има колкото искате здравни застраховки, стига да си купите - от БГ или оттук
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Mani »

Дайте повече инфо за здравна застраховка на сносна цена в Монтреал.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Вземете си антибиотици, специфични лекарства с които сте свикнали, ефервесцентни таблетки /аспирин, ефералган, витамини/ - тук много рядко се срещат и са предимно витамини, течен аналгин ако ползвате такъв.
Моето наблюдение е че рядко изписват антибиотик, а и да ви го изпишат цените не са приятни.
Помислете и за билки - те поне не тежат и са евтини.
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

??????

Мнение от borsay »

Napravo me pritesnihte! A prezervativite s rezepta li sa v Kvebek? Nyakoi ima li predstava kak se dvizat zenite na ochilata v Montreal i dali medizinskata karta pokriva nestho ot tazi suma?
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

да не дава господ, трябва да си бая кьорав, за да ти покрият нещо
http://www.ramq.gouv.qc.ca/en/citoyens/ ... cier.shtml
инак си плащаш. Очилата - като в БГ, свестни от 100$ нагоре, ако искаш, може и до 500$ да ги докараш :-)
не знам за презервативите, но за контрацептивите има компенсация :-)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

Мнение от borsay »

Az tiya kompensatzii sam gi vizdal veche. Mi v BNA me byaha izkarali s 8 dioptara edno vreme i na ne stanah Vazan :) , e inache sam samo 2dioptara.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

gf

Мнение от holy »

Добре е да си вземете лекарства от БГ. Лично при нас се получи така, че местните лекарства не помогнаха на детето, добре че си носихме това онова. За антибиотици наистина мисля, че е добре да вземете. Аналгин тук мисля, че няма - аналгетици да, но точно аналгин не съм виждала. Аз ползвам лекарства за болки в ставите, но местните нещо не ги усещам да ми помагат, добре поне че не дразнят стомаха :D .
Късмет!
Botzo

Мнение от Botzo »

Za antibiiotitsite sum ZA. Osobeno za purvte 3 mesetsa kogato niama da imate karta maladi.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Аспирина и аналгина се купуват без рацепта. Малко по-скъпички са в сравнение с България.
Аналгина е забранено лекарство в Канада и не се произвежда.

НОСЕТЕ В ОГРОМНИ КОЛИЧЕСТВА ЛЕКАРСТВА!!!! Не е нужно да пристигнете и да приревете на роднини! Не че до ден днешен не ми пращат (все пак имат навика да свършват...), но особенно за първите месеци бъдете готови. Носете спазмолитици-тук няма.Но-шпа, спазмалгон, бусколизин и т.н.,билки (смрадлика, мечо грозде...),антисептици (риванол, калиев перманганат), Тирцин, Трахизан, амидофен,противокашлични, отхрачващи и втечняващи (последните тук няма да намерите),широкоспектърни антибиотици за няколко курса (оспамокс например),противозачатъчни и презервативи (тук са много скъпи). Не забравяйте превързочни материали и всякакъв вид мазила- фастум, финалгон,волтарен, антибиот. пасти,йодасепт,ихтиол... Носете ВСИЧКИ видове лекарства към които сте си свикнали + термометър (ако нямате навика да мерите температурата в устата или ануса) Не се притеснявайте от количества-никой няма да направи проблем каквито и да са те. Аз носех един куфар с лекарства, включително ампули, спринцовки и даже системи... :roll: Не съм съжалила ЗА НИЩО!!!!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Botzo написа:Za antibiiotitsite sum ZA. Osobeno za purvte 3 mesetsa kogato niama da imate karta maladi.
За лекарствата слушайте внимателно Боцо.Той е спец-пие ги с шепи на ден.

Док............ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
TROUBLEMAKER
Заключено