В кой век живеем???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

В кой век живеем???

Мнение от ivaiilo »

Два цитата от сайта на Би Ти Ви от днес:

Пребиха столичанин при опит за кражба

20 Юли 2005

52-годишен мъж бе пребит на кръстовище в София при опит да му бъде отнет автомобила, който кара. Пострадалият е с наранявания по главата и цялото тяло.
52-годишният Захари Пеев спира на кръстовище с джип "Мерцедес", който не е негов, а на фирмата, в която работи. Докато свети червено, става инцидентът.

"Спрях и зад мен се удари един "Фолксваген Голф", черен. Аз излязох, за да видя дали има нещо на колите. Едно момче ми каза: "Кв'о стана, бе колега?" Други двама дойдоха, извадиха пистолет и метални палки и започнаха да ме бият. Удряха, удряха, явно блузата ми се е била вдигнала, видяха, че имам пистолет и го взеха. Търсеха ключа на колата на таблото, но той беше в мен. като видяха, че го няма, си тръгнаха", разказва Захари.

Побоят се случва в пиков час, близо до трамвайна спирка. Очевидци викат полиция и успяват да запомнят номера на колата с нападателите.

Полицията го проверява, но се оказва, че колата е крадена.




15 души пострадаха след престрелка в град Козлодуй

29 Юли 2005

По данни на полицията, след кражба на 5 хиляди лева от собственичка на местна кравеферма, за която тя обвинява група роми, се стига до сбиване между двете групи - на ромите и на българите, дошли да защитят ограбената жена.

Според първоначалната информация скандалът е възникнал заради пари.

По данни на полицията, след кражба на 5 хиляди лева от собственичка на местна кравеферма, за която тя обвинява група роми, се стига до сбиване между двете групи - на ромите и на българите, дошли да защитят ограбената жена.

Около 120 лица се включили в ръкопашен бой, със земеделски сечива и тояги. Стига се и до стрелба.

Девет от пострадалите са с огнестрелни рани, а останалите с охлузвания. Десет са настанени в болницата в Козлодуй, а четирима - във Враца.
снимки от Ванкувър.
http://ivaiilo.myphotoalbum.com/albums.php
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

А, пропуснал си побоя над играча на ЦСКА и националния отбор по футбол Христо Янев, който вчера бе пребит заедно с приятелката си.... по погрешка! :shock:

Вие там сте си в ХХI век, но ние тук кога ще излезем от палеолита ... не знам!
За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

абе не знам в кой век сме....щом ще правят цигани журналисти:
http://www.bgfactor.org/news.php?cm=13&nid=15933

ама тоя с мерцедеса като е имал пистолет, защо не го е използвал?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Valdi написа:А, пропуснал си побоя над играча на ЦСКА и националния отбор по футбол Христо Янев, който вчера бе пребит заедно с приятелката си.... по погрешка! :shock:
Там е работата, че не е погрешка.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Таратор написа:Там е работата, че не е погрешка.
То и тоя дето уж искали да му крадат колата май не са го били по погрешка:
Удряха, удряха, явно блузата ми се е била вдигнала, видяха, че имам пистолет и го взеха. Търсеха ключа на колата на таблото, но той беше в мен. като видяха, че го няма, си тръгнаха
:lol: :lol:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

Интервюират Ромка за акция на НСБОП за залавяне опасни рецидивисти в Пазарджишко.

Излъчено по КАНАЛ 1:
"Супруга съм на три деца. С чувекъ сбрахме пари и купихми триустаен партамент. Една вечер звъни вратата.
Звънеца чука. Отварям - НИНДЖА. И без да каже нищо, с карате в бъбреците. Дукат съ усета ми би два шамара с КРАК и един на детето в гръбначния кош! От ударната вълна отлитам на 20-30 метра. Абстрахираха децата. А чувекъ го нема. Ако общината в града не вземе спешни мерки, ще се самуубеся или ще изчезна безкрайно.
Аватар
miro_m
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:51 pm
Местоположение: Toronto,CA
Обратна връзка:

Мнение от miro_m »

Tova beshe svego. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Живеем в 21 век в България.
Що се учудваш?
Нормално.........ежедневие и еженощие.
Док......... 8) 8) 8)
TROUBLEMAKER
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

Ето това ромско изказване е много свежо.

Векът е този, който си го направи всеки, за да се получи общият образ. Във времето на ренесанса, когато някои са достигали висини в изкуството и науката, други са избивали за щяло и нещяло в името на бога. Това, че оттогава е имало революционно развитие в технологиите, не значи, че същото се е случило и на духовно ниво.
Хората са си същите.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

ама тоя с мерцедеса като е имал пистолет, защо не го е използвал?
:shock: :shock: :shock: :?: :?: :nenam:
todoto

Мнение от todoto »

Иво не си отваряй само едното око, отвори и другото .

За тия http://www.hells-angels.com вероятно си чувал.

Ето ти сега нещо от нашите дължини :wink: :
http://www.cisc.gc.ca/AnnualReport2001/ ... w2001.html
http://vancouver.cbc.ca/regional/servle ... d-20050715

И двата линка са както ясно се вижда от 21 век а последния от преди 2 седмици :wink:

Скоро гледах един такъв тежък мотор който беше паркиран напряко на платното на една улица за да е по-удобен за бутане от някоя кола минаваща покрай него и на човека не му пука, че така не се паркира. Мотора обаче беше добър и се разглеждаше много добре от колата. Освен това надявам се, че ги чуваш и нощем когато се гонят по улиците :wink: .
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

аз съм за Рок Машината
http://en.wikipedia.org/wiki/Rock_Machine
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено