Pokana na priqtel

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
mihonik
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 6:03 am
Обратна връзка:

Pokana na priqtel

Мнение от mihonik »

Zdraveite na vsi4ki sanarodnici ot foruma. Iskam da vi zadam edin vapros. Kak stoqt ne6tata ako si novodo6al v Canada mojej li da pokani6 priqtel pri teb.
Blagodarq vi predvaritelno
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Re: Pokana na priqtel

Мнение от Rainmaker »

mihonik написа:Zdraveite na vsi4ki sanarodnici ot foruma. Iskam da vi zadam edin vapros. Kak stoqt ne6tata ako si novodo6al v Canada mojej li da pokani6 priqtel pri teb.
Blagodarq vi predvaritelno
ako govorim za pokanvane na priatel za gostivane
mojesh
ne e zabraneno
no dali shte go pusnat e drug vupros
tova poveche zavisi ot nego,a ne ot teb

ako pitash za sponsorirane na priatel(godenik) po temata e pisano mnogo.
mihonik
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 31, 2005 6:03 am
Обратна връзка:

Мнение от mihonik »

Blagodarq RAINMAKER tova me interesuva6e ne znaeh dali moga da kanq priqtel pri polojenie 4e nqmam Canadsko grajdanstvo. Predpolagam 4e tozi moi priqtel trqbva da mine interwu.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Da, intervu 6te ima i tvoiat priatel triabva da ybedi kanadskite slyjbi 4e ne e potentzialen imigrant. Za ostanaloto protzedyrata e prosta.
Yspeh
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

mihonik написа: dali moga da kanq priqtel pri polojenie 4e nqmam Canadsko grajdanstvo. Predpolagam 4e tozi moi priqtel trqbva da mine interwu.
shtom imash PR niama zakonova prechka
dobre e tvoia priatel da dokaje che niama nikakuv stremej da emigrira v Canada
ima stabilna rabota tam, semeistvo, dobri dohodi i t.n.
po-princip za vuzrastni hora(roditeli) pochti nikoga ne praviat problem,no za mladi ne e sigurno.
Slunce
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 1:29 pm

Мнение от Slunce »

A kak da dokaje che ne e potencialen emigrant ?i az imam sushtia vuproz osobeno ako e mlad..no da rechen semen s dete i dobra rabota..?Kak da dokaje vupreki vsichko?
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

трудна работа, може би с извлечение от банкова сметка, нотариални актове, такива неща.
една приятелка има майка и сестра, които са в Канада от 8-9 години.
отишла на интервю, с поканата от сестра си, документи че има фирма в БГ - НОИ, данъчни и прочее.
- защо искате да отидете в Канада?
- Не съм се виждала със сестра ми и майка ми отдавна.
- Значи не сте толкова близки, чао :-(

а жената наистина нямаше да остава в Канада, ама на, ревеше и се след интервюто.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

да, трудна работа

може да напишеш нотариялно заверено писмо че ще се грижиш за храна, нощувка, мед. застраховка и че ще отседнат при теб. Трябва да докажеш че имаш достатъчен доход. Не е лошо да носят писмо от работодателя че ще им се пази работата и че имат достатъчно ваканция.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

Slunce написа:A kak da dokaje che ne e potencialen emigrant ?i az imam sushtia vuproz osobeno ako e mlad..no da rechen semen s dete i dobra rabota..?Kak da dokaje vupreki vsichko?
ako semeistovoto ostava v bg i gi ubedish che rabotata ti tam e stabilna imash shansove. puskat i mladi hora poniakoga.
za sujalenie precenkata do goliama stepen e subektivna spored nastroenieto na slujitelia v posolstvoto.
Две са доказателствата за безкрая - Вселената и човешката глупост. Но за Вселената не съм сигурен.
Slunce
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 1:29 pm

Мнение от Slunce »

Da sem mi ostava tuk ,deteto mi...imam dosta stabilna rabota v goliama firma.Dobri dohodi...moga da polucha i pokana ot Ca ..ot priateli...no se strahuvam che po tozi put shte imam otkaza..tursia variant koit da niama otkaz.
Заключено