На зъболекар в Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Карирани Уши
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 5:43 pm

На зъболекар в Канада?

Мнение от Карирани Уши »

На всекиго се налага такова посещение в един момент, затова искам да попитам:
- ако това се случи през първите три месеца, преди издаването на здравна книжка - си плащаш услугата на 100%?
- след три месеца имаш вече уреден здравен статут, но не работиш - отново ли плащаш 100% на зъболекаря?
- започваш работа - какъв процент обикновено поема работодателят при твоето евентуално посещение при стоматолога и за какви услуги точно - /например, само за пломби или нещо такова/
Благодаря предварително!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: На зъболекар в Канада?

Мнение от KolioBalkanski »

Карирани Уши написа:На всекиго се налага такова посещение в един момент, затова искам да попитам:
- ако това се случи през първите три месеца, преди издаването на здравна книжка - си плащаш услугата на 100%?
- след три месеца имаш вече уреден здравен статут, но не работиш - отново ли плащаш 100% на зъболекаря?
- започваш работа - какъв процент обикновено поема работодателят при твоето евентуално посещение при стоматолога и за какви услуги точно - /например, само за пломби или нещо такова/
Благодаря предварително!
- ako si na social, te ti davat niakav voucher za bezplaten zabolekar (mislia)
- kato rabotish - zavisi ot rabotodatelia - povecheto imat 80% coverage pone
ti doplashtash plashtash za koroni, mostove i takiva raboti...i dori za chistene poniakoga no sumite ne sa golemi
a ako si namerish dobar zabolekar - moje da ne te chargi - samo da puska claimovete prez zastrahovkata
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Zabi

Мнение от No667 »

Daite oste malko info po temata sas zabolekar v Canada !!!

Primerno az sega bachkam,ama na men rabotodatelia ne mi e kazval za zabni benefisi,tova si zavisi ot konkretnia rabotodatel.

Ako mi se naloji da mi se pravi neshto po zabite koi e varianta?

Kade da si napravia zabna zastrahovka i kolko moje da struva?
V Blue Cross ima li takiva i seriozni li sa?

Kakav procent ot zabolekarskite uslugi pokriva zastrahovkata?
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

I az da se izkaja za zabite v Canada.
Gledaj sega brato (No667). Imam priyateli, koito rabotyat za razlichni rabotodateli, ot Tim Hortons do IBM and PetroCanada. Ako rabotish full time (full time e razteglivo ponyatie, jena mi raboti kato assistant teacher i za neya full time e ako raboti pone 18 chasa na sedmitza, no obiknoveno tryabva da rabotish pone 30-35 chasa na sedmitza) i si na postoyanen trudov dogovor (demek si full time employee, a ne contractor) imash pravo na NYAKAKVA zabna osigurovka. KOlko sthe tryabva da rabotish predi sa si eligible i kolko shte e golyama zastrahovkata zavisi ot rabotodatelya ti. Az rabotih kato security guard v Toronto i trabvashe da bachkam 9 mesetza predi da moga da otida na zabolekar. Pokrivaha mi 650 dollara, posle se spasyavah sam!!! Moyat savet e da pitash tvoya rabotodatel ili horata, koito rabotyat okolo teb za zabna zastrahovka. Da ne dava gospod, no ako ti se nalojat golemi remoti po zabite-HVASHTAJ samoleta za BG i si opravi zabite tam!! NAprimer CAD 600-1000 godishna zastrahovka stigat zamo za rutinni remonti po zabite kato malki plombi i pochistvane. Ako imash root canal jobs, coroni, mostove ili ne daj boje neshto po-seriozno, polojenieto e strashno.
Наздраве
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

bbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
tova e koeto se chuva kato otidesh na zubolekar

:shock:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Rainmaker написа:bbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
tova e koeto se chuva kato otidesh na zubolekar

:shock:

абе какви сте гадняри :D :D :D . не се чума само това, а например пукането на костта при вадене на зъб - този приятен звук къде го забравяте ? а постоянното "отвори, запвори, изплюй " къде е, а? колкото и самоубийствено да звучи: да ви се налагат по-рядко такива разходи - по-хубаво е да сте си със своите естествени и здрави зъби. Иво
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

zastrahovka

Мнение от No667 »

Znachi polojenieto sas zastrahovka ot rabotodatel e napravo plachevno.

A kade i za kolko pari moje da si napravia zastrahovka individualno,da si plashtam vseki mesec i kolko ot remonta po zabite pokriva?

Niakoi ot vas plashta li si sam zabna zastrahovka?
Kakvi sa usloviata tam?
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Големите фирми предлагат Extended Medical Insurance, която включва и Dental Plan, в малките те оставят да се оправяш сам. Ако фирмата ти няма такъв бенефит, можеш да си направиш лична Extended Medical Insurance. Не знам дали можеш да си направиш само за зъби, обикновенно ги предлагат в пакет. Това какво и до каква сума се покрива зависи от това какъв ти е Dental Plan-а и колко струва - може да покрива почти всичко, може и почти нищо.
No667 написа:Kade da si napravia zabna zastrahovka i kolko moje da struva?
V Blue Cross ima li takiva i seriozni li sa?
Blue Cross са една от многото фирмите които предлагат лични Extended Medical Insurance. Пусни една търсачка на "health insurance canada" ...
Погледни и тука: http://www.benefitsonline.ca/individual/default.htm
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

zastrahovane

Мнение от No667 »

VanBC, 10x za otgovorite,vinagi cenno se vkluchvash vav foruma.

Ima drug vapros,kato se hodi v niakoia zastrahovatelna agencia kato Blue Cross kakvi dokumenti ti iskat?
Te imal li lekar i stomatolog da te pregleda predi da te zastrahovat ili iskat info ot file ti ot lichnia lekar?
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

No667, ne se vrazvaj na tova horo - da se osiguryavash sam za zabi (podchertavam za zabi only, a ne za prescription drugs, vision care, etc.).
Ako iskash da si kupish zdraven plan ot Blue Cross, koito vkljuchva zabi, shte tryabva da plashtash 3 mesetza predi da si eligible. Osven tova planat shte pokriva total dental care up to CAD 500 per year (tova e naj-tankiyat plan na Blue Cross). A s 500 kinta mojesh samo sa se usmihnesh v kabineta- parite shte ti stignat za 2-3 prosti plombi i moje bi za cleaning, that is it. Moyat savet e sledniyat: Ako nyamash zdraven plan ot rabotodatelya si, bez znachenie kolko mijav moje da e, i imash problem sas zabite, idi na zabolekar i si si plati sam. Tova vaji ako imash neshto speshno, da ti pravyat plomba ili neshto takova na suma do CAD 1000. Ako se okaje che, ustata ti e grobnitza, naprimer imash da ti pravyat 2 root canala i 1-2 koroni, ili pak ne daj boje mostove, hodi si v BG- hem shte si opravish zabite, hem shte si napravish edna vakantziya- I PAK SHTE TI IZLEZE PO_EVTINO!!! My point is- ti shte platish sashtite pari, ako ne i poveche, za zaben plan i tozi plan nyama da ti pomogne, AMA S NISHTO, da si reshish golemi zabni problemi.
Ako me pitash- a zashto horata imat zabni planove v kompaniite, v koito rabotyat? Otgovorat e che, obiknobeno rabotnikat plashta okolo 25-40% ot sumata neobhodima za da se kupi hubav zdraven plan (s vkljucheni zabi), ostanaloto se plashta ot kompaniyata. Taka chovek moje da si pozvoli da si kupi snosen plan. Ne zabravyaj i drugo. Ako rabotayt dvama v semejstvoto, planat na ediniya pokriva drugiya i obratnoto, taka vseki ot dvamata ima dva plana na, koito moje da razchita.
I posledno, tuk v Calgary ima bulgary sas sobstveni firmi- NITO EDIN ot tyah nyama zabna zastrahovka po prichini, koito veche posochih. Bulgari, koito rabotyat kato full time employees imat zabni planove, koito pokrivat ttzelite im semejstva
Tova e brato- ako nyamash plan ot rabotata, stoj daleche ot VSYAKAKVI dental plans offered- it ain't worth it!
Cheers
Alex
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: zastrahovane

Мнение от VanBC »

No667 написа:Ima drug vapros,kato se hodi v niakoia zastrahovatelna agencia kato Blue Cross kakvi dokumenti ti iskat?
Te imal li lekar i stomatolog da te pregleda predi da te zastrahovat ili iskat info ot file ti ot lichnia lekar?
С това нямам опит и не знам отговора. Най-вероятно различните компании имат различни изисквания.

Аз също се присъединявам към мнението на AlexAA, че няма много смисъл да си правиш лична застраховка. За дребни работи по-добре си плащай от джоба. Има зъболекари с които можеш да се разбереш да плащаш кеш и ще ти вземат по-малко пари (щото и те като всички други не обичат да плащат данъци :wink: ). За едри работи си ходи до България. В Канада цените са такива, че никаква застраховка не те спасява ако трябва да правиш корони и/или мостове. Единственият шанс е ако и двамата съпрузи имат добри планове от работодателите. Добрите планове покриват до 50-60% от разходите за корони. Когато накой си прави корони, клеймва 50% от неговия план и 50% от плана на съпруга/та. Такива семейства обаче са рядкост ...
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

zabi

Мнение от No667 »

Stegnah si zabite oste v BG predi da zamina za Canada,ama me machi paranoia,ako mi se naloji neshto v Canada kak da se opraviam.

Zasega sum OK,ama to zab moje izvednaj da te zaboli i togava zor.
Zatova pitam za zastrahovki i drugi podobni
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Заключено