Za 10 000 dolara :((

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Za 10 000 dolara :((

Мнение от simplyaven »

Zdraveite,
ot mnogo godini si mislq za emigraciq i ima edno edinstveno neshto, koeto dosega me spira - parite koito trqbva da pokaza che imam - sufficient funds, koito sa pochti 10 000 dolara (az sum sama)... Molq Vi, kazete mi Vie kak se spravihte??? Za men e absolutno nevuzmozno da namerq tolkova mnogo pari nakup - nito imam rodnini, ot koito da gi vzema, a za semeistvoto da ne govorim! I pak cheta mnogo vnimatelno, no fact e che parite trqbva da se dokazat v momenta na submitting the application... I ne znam. Mnogo Vi blagodarq predvaritelno za otgovorite! Za men e mnogo vazno da namerq nachin da zamina i shte Vi buda blagodarna ako spodelite opit, idei :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ако имаш имоти, ипотекираш ги и ето ти парите.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ima niakolko nachina, povecheto nepriatni ama ako si reshila:

1. spish s shefa na bankata i ti dava pismo
2. chuvam che v chehia prostituciata bila legalizirana
3. spestiavash si gi
4. www.bgdate.com - tarsish niakoi trukadjia deto si tarsi BG jena, tarpish go 2-3 godinki i voila

when there's a will, there's a way
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Ако кандидатстваш през Квебек, сумата която искат е към $3000. Помисли за този вариант (е, иска се учене на френски, ама не може всичките хубости накуп, без усилия :D ).

П.С. Ако те осигуряват на пълна заплата можеш и да вземеш заем от банка в БГ и после ще си го погасяваш от Канада малко по малко.
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Zashto ti trjabvat 10000 $?????
I predi e diskutirano tuk che njama da te varnat ot letishteteto dori i s 1000 $...
Ako si flexible s opciite za rabota kachi se na korab naprimer , napravi neobhodimata suma ,kojato ti e neobhodima, mezduvremenno si dvizi dokumentite i dokolkoto e vazmozno uchi ezika...
A ako imash imot za ipotekirane, kakto kazva Lubo e nai dobre...ste si rabotish v BG, uchish ezik i procedurata si varvi....
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

Di ana, parite koito se pokazvat pri submitting the application for immigration, a ne tezi, koito shte nosq s mene!!! I tezi za pokazvane sa 9600 ili 9700, koito trqbva da pokazesh che imash v banka!!!
Da, i na men edinstveniq variant, koito mi hrumva zasega e ipoteka... A edinstvenoto, koeto me spira e che tova e apartamenta na semeistvoto, nishto che e prehvurlen na moe ime i ako ne mi dadat viza... Vsichki ostavat na ulicata, zashtoto s moqta zaplata tuk e absurd da vrushtam ipoteka, a sum edinstveniq rabotesht v semeistvoto... Takiva razmishleniq me presledvat
Za Quebec si napravih testa i mi kazva, che ne sum eligible, ne sa mi dostatuchni tochkite, no ne moga da razbera zashto. Vchera vlqzoh v saita im i si go napravih. Moze bi zashtoto ne znam frenski? Ili zashtoto staza mi ne e mnogo -4 godini. Ili zashtoto moqta diploma e bachelor i tam otbelqzah che sum s obshto 15 godini obrazovanie vupreki che tova spored tqh oznachava samo 2 godini v universitet (taka e napisano), a az sum uchila 4 v universitet... Kakto i da e - za federal Canada sum eligible
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Ami da...razbrala sam te pogreshno...
Vapreki tova neshtata za koito pishesh ne sa nepreodolimi...
Po otnoshenie na 15 godini uchene....tova E dostatachno....Po prosta kalkulacia ot 1 do 11 klas e sredno i posle oste 4 vishe...Osven tova, kogato popalvash nivo na frenski e neobhodimo da vpishesh tova,koeto smjatash che ste postignesh kato nivo do momenta na intervuto....Az ne znaeh i duma na frenski,kogato popalvah testa, pisah 7-8-, zashtitih 9 i stana....Da ne govrim ,che imah 20 dni da go naucha tozi ezik...:)
4 godini staz...njakak si ste stanat 5 do momenta na intervuto, a za tezi neshta ima i drugi varianti....
Ne e neobhodimo da ipotekirash predi da znaesh che zaminavash...kakto sa te posavetvali i drugi hora tuk...vzemash ot poznati za da gi depozirash, pravjat ti izvlechenie i gi vrashtash...
Vse pak ako saberesh nakraja tochki za Quebec zashto da chakash vsichki tezi gdini federalnata procedura?
Uspeh!
Noname
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 12:52 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Noname »

Когато аз трябваше да докажа наличието на пари, взех назаем от шефа си. Вкарах парите за 1-2 дена в съответната банка и веднага им поисках документ. Е, имаше и неудобни моменти - взетите назаем пари бяха в левове, а сметката която открих беше във валута и затова загубих малка сума от курсовете. А на шефа, който ми даде заема, с удоволствие му купих бутилка качествено уиски за услугата ;-)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Otnovo utochnenie

Мнение от simplyaven »

Blagodarq na vsichki za otgovorite. Qvno nikoi ne mi vqrva, che nqma ot kogo da vzema pari nazaem i nikoi ne bi mi dal tolkova dori i za 2 dni! Ili moze bi az ne sum se izrazila dobre spomenavaiki kolko godini tursq takiva! Kakto i da e, ipotekata ostava kato variant. A shefkata mi ne trqbva izobshto da znae za moite planove, zashtoto shte ostana i bez rabota kato vruh na vsichko!!!
Di ana - seriozno li ne znaeshe nikakuv frenski? I si stignala 9 za tolkova kratko vreme - tova dokolkoto znam e dosta visoko nivo, taka li e? Kude go uchi, moze napravo da zapochna kursovete koito ti si karala i da si podam za Quebec!
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Noname написа:Когато аз трябваше да докажа наличието на пари, взех назаем от шефа си. Вкарах парите за 1-2 дена в съответната банка и веднага им поисках документ. Е, имаше и неудобни моменти - взетите назаем пари бяха в левове, а сметката която открих беше във валута и затова загубих малка сума от курсовете. А на шефа, който ми даде заема, с удоволствие му купих бутилка качествено уиски за услугата ;-)
Тук сте направили малка грешка което ви е коствало загуба на пари.
Никакъв проблем не е сметката да е в лева.Банката която издава удостоверението че имате еди колко си пари в лева описва същата сума на колко се равнява в каквато валута пожелаете вие сметнато по курса на деня.
Така,че с този съвет неволно може да подведете и други да направят подобна грешка.
Левовата сметка е напълно достатъчна.Въпросът е колко е напълнена.
Док...
TROUBLEMAKER
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Da...savsem seriozno! :D
Prosto uspjah da se mobiliziram i na principa na kofata "naljah" okolo 43 uroka po frenski v glavata si za tezi 20dni i razbira se v posledstvie gi "izljah", kato v momenta znanijata mi sa za nivo 2 nai mnogo tai kato ne praktikuvam ezika. :oops:
Prosto ne razpolagah s vreme, njamah izbor i se zanimavah po cjal den samo s frenski...malka podrobnost e che az po princip usvojavam lesno ezici i imam kato rechnikov zapas angliiski, nemski i ispanski v glavata si... :)
Po moe mnenie povecheto sistemi v momenta sa dosta tromavi i mudni i zatova izpolzvah Le francais parler, kato osnova i ottam naslagvahme s prepodavatelja neshta, koito smetnahme za neobhodimi...
Pri teb ima dostatachno vreme...izpolzvai go!
Аватар
As-Iv
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 11:00 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от As-Iv »

....
Последно промяна от As-Iv на Пон Ное 07, 2005 7:59 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Дано да съм разбрала правилно - чудиш се как да докажеш пари за имиграция по федералната процедура? Ако е така - ето нашия опит - никакви банки, ипотеки, сметки и т.н. Просто си занесохме нотариалния акт на къщата - оригинал, дори пазарна оценка нямахме и казахме, че ако получим визи, ше я продадем, но до получаването на визи нямаме интерес да затворим толкова пари кеш при състоянието на финансовия пазар. Интервюирашата прегледа нот. акт, интересуваше я само дали собствеността е изцяло на наше име, каза че е запозната горе-долу с пазара на имоти в БГ и това е напълно достатъчно. Успех!
Let it go...
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Re: Otnovo utochnenie

Мнение от Rainmaker »

simplyaven написа:Qvno nikoi ne mi vqrva, che nqma ot kogo da vzema pari nazaem i nikoi ne bi mi dal tolkova dori i za 2 dni! Ili moze bi az ne sum se izrazila dobre spomenavaiki kolko godini tursq takiva! Kakto i da e, ipotekata ostava kato variant.
ne pravi nikakva ipoteka
ako imota e tvoia sobstvenost shte ti bude napulno dostatutchno kato parichna garancia do intrevuto.
pari v broi shte triabva da imash sled nego
kogato veche shte znaesh sus sigurnost dali zaminavash za canada ili ne
Две са доказателствата за безкрая - Вселената и човешката глупост. Но за Вселената не съм сигурен.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Mnogo Vi blagodarq!

Мнение от simplyaven »

Strahotni ste! :) Mnogo Vi blagodarq na vsichiki! Izobshto nqmah predstava che moga samo s not.akt da se opravq!!! Kato doida v Canada shte napravq parti za Vas :)
Nqkoi ot Vas kazvat che sa pravili ocenka ot ocenitel na sobstvenostta si, a drugi ne - molq tezi, koito sa pravili da mi kazat osven prevod trqbva li da q legaliziram? I sushto shte Vi buda blagodarna ako mi kazete sobra firma za prevodi i legalizacii, zashtoto tuk (v Sofia) se navudiha mnogo falshivi!
Oshte vednuz - mnogo Vi blagodarq :)
Заключено