Ванкувър, през погледа на един новопристигнал.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Ванкувър, през погледа на един новопристигнал.

Мнение от MrGeek »

Какво вижда един новопристигнал във Vancouver, BC. Една скромна снимкова импресия.
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

СТРАХОТНИ СНИМКИ :D :D :D
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

10х за снимките, наистина страхотни! :D
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Късметлия!
Браво! Мисля,че си на точното място. :D
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Novorpistignal Turist..ili immgrant.... :wink: :D
Ne se zajazdam...Vancouver e strahoten grad...moze bi nai krasivija v Canada!
Uspeh v novoto nachinanie!
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Waw, super sa. maliiii krasota napravo ti pulni dushata
sando
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:55 am
Обратна връзка:

Мнение от sando »

Аз какво правя в Калгари?
Ще взема да се преместя?
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

хей

много хубави снимки само така
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Аз какво правя в Калгари?
Ще взема да се преместя?
Аз взех решение за Ван пред Калгари преди няколко месеца и гледам че има защо :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Шнорхел ,ти хубаво се местиш във Ван.,обаче за работа мислил ли си,правил ли си проучване как стои въпроса,какво мислиш че ще намериш.Щото там е скъпичко и с 10-12д. на час трудно се плащат сметките даже и индопакистснските махали да живееш,а за тия от снимките трябват едно 15-20 мин. на час.То ,ако е да живееш само сред бели хора и тук има къде,отиваш на Ил де сьор например,слагаш 1200-1500д.наем и още 500 поддръжка на две коли и си като на снимките по горе.
Иначе ти подкрепям избора ,макар и Калгари да е чист,нов и уреден град във Ван. си е по интересно за живеене,ако мотивът е този показател,да не пренебрегваме и климата като фактор.Но къде са парите :?
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Шнорхел ,ти хубаво се местиш във Ван.,обаче за работа мислил ли си,правил ли си проучване как стои въпроса,какво мислиш че ще намериш.Щото там е скъпичко и с 10-12д. на час трудно се плащат сметките даже и индопакистснските махали да живееш,а за тия от снимките трябват едно 15-20 мин. на час.То ,ако е да живееш само сред бели хора и тук има къде,отиваш на Ил де сьор например,слагаш 1200-1500д.наем и още 500 поддръжка на две коли и си като на снимките по горе.
Иначе ти подкрепям избора ,макар и Калгари да е чист,нов и уреден град във Ван. си е по интересно за живеене,ако мотивът е този показател,да не пренебрегваме и климата като фактор.Но къде са парите
Ами в Монреал къде ги намери тия пари? Или този нов "стар" кюб дето го въртиш на ишлеме да събираш печки и перални допълва вноските за хотелчето. Усещам че много те е яд че не си останал във Ван, а и ти си тук за да ПАРИ и само това, а аз съм за по-добър живот а не на гурбет майно.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Момчета, не се палете толкова. Все пак това са само снимки.
Е, вярно е, че British Columbia е най-красивото кътче на Северна Америка (то за Канада е ясно, че е nubmer one), но всеки си го влече нещо различно.
Аз лично отдавна си бях решил, че само и единствено тука мога да се заселя. Нищо не можа да ме спре - никакви песимистични прогнози и исказвания, особено за състоянието на IT jobs в BC. Това е, просто си го бях наумил и никога няма да съжалявам за решението си. ;)
Хайде наздраве! :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Шнорхел,аз не вложих лоши чувства и не се заядох по горе ,само поставих няколко въпроса ,над които е нормално човек да се замисли.Имах навпредвид ,че Ван. е много хубав град ,но мое лично мнение,ако нямаш квалифицирана и добре платена работа там ,може да ти се стори много лошо место за по хубав живот,причините защо предполагам са ти ясни.Ако не са предполагам ще ги разбереш на место.А по добър живот има там където има работа и по вече пари,няма ли е все тая.
Аз във Мтл. се чувствам най добре от професионална и житейска страна ,първо ми е най ефтино и второ начинът на живот най ми допада и не съжалявам и стотна ,че съм се махнал от красив Ван. и съм дошъл в грозен Мтл.,единсрвенно за климата.Ако искам да живея в подобен град като Ван. или Кал. за 4дни с кюба и всичкия багаж съм там ,но никога няма да го направя по простата причина ,че не ме привлича силно американизирания начин на живот и манталитет на хората там.На теб може това пък да ти хареса ,пожелавам ти успех.
На мен по скоро са ми интересни мотивите на хорта които предприемат подобни премествания от град в град ,предполагам води ги надеждата за по добър живот ,но ми се искаше да го чуя от някой в реална ситуация ,а не само да гадая.Без да се обиждаш ,но от скромния си опит който имам на канадска територия ,доста обиколил и видял изводът ми е ,че навсякъде са едни и същи,местото не е от значение,а това как ,ще си го направиш и мотивът -чуждата кокошка патка ,не е добър съветник.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Благодаря ти за пожеланието. А за мотивите то те са безкрайни то видях известна разлика между англофон и франкофон (прями и несъпричастни първите а другите вежливи и подли - предпочитам първите) а отделно а с едно малко дете което ще ми си седи цяла зима вкъщи или по плаци - не мерси. Всеки си има приоритети майна.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Да бе те сигурно всички във Ван. са с високоплатена и квалифицирана работа. :lol:
Бате, има хора, които се задоволяват и могат да живеят и с малко и имат и други приоритети освен кинтите. :wink:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Заключено