моля ви кажете дали си струва!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Eва верно,че подивели лелки с пазардли чанти :D няма по градския транспорт,но внимавай с арабите,много обичат да пощипват по меките части ,гледайки разсвяно в противоположната посока. :wink:
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

miteto написа:и то по абсолютно сравнени цени, а не спрямо нивото на заплатите. Абсолютен мит че дрехите са по-скъпи - има и по-евтини от БГ има и по-скъпи разбира се, но за еднакво качество цените са горе-долу еднакви. Например - обикновени летни тениски: БГ 5 лв. Канада - 5 долара. Дънки не-маркови: БГ -20-25 лв., Канада - 20-25 долара. .
Ako vzemem drehi i obuvki sas sapostavimo kachestvo, tezi v Canada sa v pati po-skapi.Elia se opita da ti obiasni , che ne stava vapros za marka a po-skoro za materiali i tehnologia.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Мр.Греек веднага мога да те ориентирам къде е/пакистано,индуско бангладешкия квартал/,търси в района на Фрейзър и Мейн стр. 0т 40 и някое до 50 и някое авеню или се разходи до Съри.Гледката си заслужава,е не е баш като нашето Столипиново ,но усещането от тръпката че си в Индо-Китай е много вълнуващо и незабравимо преживяване.Изобщо брой целят град Ванк. ,като географско понятие ,от запад на изток,южно от Даун Таун и Норд ванк. :D
Ако слезеш още по на юг до Ричмонд и имаш по развита фантазия ,може да се почувстваш в Хонг Конг-там са по богатите и цивилизовани азиатци. :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

huba написа:Ako vzemem drehi i obuvki sas sapostavimo kachestvo, tezi v Canada sa v pati po-skapi.Elia se opita da ti obiasni , che ne stava vapros za marka a po-skoro za materiali i tehnologia.
Искаш да ми кажеш че тениска от 5 лв в България, за да си купя същото качество трябва да дам 15 долара в Канада ? Хехе, няма начин, материали и технология - дрън,дрън, нали и на двете места ги внасят от Китай ? А за материалите и технологиите при марковите маратонки ще ми обясниш ли също, щото абсолютно едини и същи модели в Канада са с 20-30% по-евтини от БГ ?
А за дънките мога ли да попитам - като си купиш от Илиенци или от Женския пазар дънки за 20лв., какви са материалите и технологиите, а ? Ще ми кажеш че не мога да си купя същото качество тука за 20-25 долара ?
Боже, материали и технологии - абе да не би в България да са отворили някакви фабрики за дрехи и обувки със световно качество пък аз да на съм чул ? Хе, да има едни "световно" известни маратонки от сорта на "Булдозер" и "Мания", наистина материалите и технологиите са изключителни, един приятел си купи Булдозер и му се скапаха за един месец :shock:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Най читавите дрехи и обувки тук ,като пропускам марковите/Босс,Гучи етк/ са турско,грътцко или италианско производство ,но са 3 пъти по скъпи от аналога им в Бг.Тия дни си купих дънки от Зара-120 кинта мад ин Тюрки.Едни свестни обувки струват 100-150 д.и те често са маде ин Китай/няма значение важното е че са свстни/.Боклуците които се продават по битаците в бг. са на едни цени с аналога им тук,но средното качество стока в Бг. е три пъти на по ниска цена от Канада.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:Мр.Греек веднага мога да те ориентирам къде е/пакистано,индуско бангладешкия квартал/,търси в района на Фрейзър и Мейн стр. 0т 40 и някое до 50 и някое авеню или се разходи до Съри.Гледката си заслужава,е не е баш като нашето Столипиново ,но усещането от тръпката че си в Индо-Китай е много вълнуващо и незабравимо преживяване.Изобщо брой целят град Ванк. ,като географско понятие ,от запад на изток,южно от Даун Таун и Норд ванк. :D
Ако слезеш още по на юг до Ричмонд и имаш по развита фантазия ,може да се почувстваш в Хонг Конг-там са по богатите и цивилизовани азиатци. :D
Трябва да ти кажа, че точно тези места видях още първите дни, при това беше след полунощ, преведоха ме и през Hastings насред всички "жрици на любовта", сутеньори и там още каквито имаше. Жалко, че не беше апарата в мен, но скоро и от там ще има снимки, за да се види за какви "гета" става въпрос. Видях големи "образи", но нищо, което да ме накара да се стресна. Има места в Пловдив и София, които по това време на денонощието не бих преминал за нищо на света. Затова ми е смешно, когато се правят подбни сравнения.

По въпроса за китайците искам да кажа, че от всички расови и етнически групи, тези са ми най-симпатични и сред тях се чувствам перфектно. Не бих си представил Ванкувър без тях изобщо - то в това си е чара на града. ;) :beer:
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

miteto написа: Боже, материали и технологии - абе да не би в България да са отворили някакви фабрики за дрехи и обувки със световно качество пък аз да на съм чул ? :
Opredeleno ne si chul. :) :) :)
Последно промяна от huba на Пет Май 13, 2005 7:00 pm, променено общо 1 път.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Кой говори за гета ,аз лично не съм го казвал,само в индийските махали е по голяма циганията.Става дума за колорит,по тия места се чувстваш като в Азия ,само северно американския стил архитектура -цветни къщи тип бараки издава реалното место на действие.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Angie написа:Благодаря на всички, които ми отговориха, радвам се, че има хора, които не си затварят очите за лъжите, с които някои хора може би от скука или за по-сериозни цели се опитват да демотивират и тзеи, решили да потърсят по-добър живот другаде.
Angie, Angie, kakvi laji be dusho? Zashto si misliash che niakoi iska da te izlaje za da te demotivira? I kak moje niakoi da te demotivira?Ako tova e taka, zanchi ne si gotova za goliamata stapka.Kogato zapochnesh da chetesh spokoino za po-negativnite neshta v Canada , pak i bili te malko po-presileni(po sashtia nachin i ti za da se motivirash presilvash negativnoto v Bg),kogato spresh da si mislish che horata koito pishat negativno go nasochvat sreshtu teb i tvoiata motivacia, togava moje bi e vreme da kajesh Hop. :)
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:Кой говори за гета ,аз лично не съм го казвал,само в индийските махали е по голяма циганията.Става дума за колорит,по тия места се чувстваш като в Азия ,само северно американския стил архитектура -цветни къщи тип бараки издава реалното место на действие.
Не знам, Бате, но аз в Лондон се чувствах далеч "по-индокитайски", от колкото тук. Освен това китайците наистина са ми много симпатични, вече имам и приятели тук-там по пазари и магазини и се радвам, че техния брой е най-голям :D
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

bateto написа:Eва верно,че подивели лелки с пазардли чанти :D няма по градския транспорт,но внимавай с арабите,много обичат да пощипват по меките части ,гледайки разсвяно в противоположната посока. :wink:
Бате, глупости пишеш, да не те е щипала арабка та знаеш ?
Пинчер, пийни един прозак с малко уиски и излез от крайните квартали :wink: !
Анджи, не ги слушай тези, който много обича, да се върне в Бг, ела тука за да забравиш какво е да се ядосваш и дразниш всеки ден с глупости и несправедливост, да, плащаш си всичко но виждаш къде и за какво отиват парите ти, а не куче влачи диря няма. А турското и китайското качество за Канада и за Бг са на светлинни години едно от друго, ти китайците не ги мисли за много задръстени, така че за качеството нямай грижа :wink: .
Циганите - на Сатурн !
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

anxeli написа:Анджи, не ги слушай тези, който много обича, да се върне в Бг, ела тука за да забравиш какво е да се ядосваш и дразниш всеки ден с глупости и несправедливост, да, плащаш си всичко но виждаш къде и за какво отиват парите ти, а не куче влачи диря няма. А турското и китайското качество за Канада и за Бг са на светлинни години едно от друго, ти китайците не ги мисли за много задръстени, така че за качеството нямай грижа :wink: .
Въобще вярваш ли си и на една дума от този постинг :?:
To Live Is To Die
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

anxeli написа: А турското и китайското качество за Канада и за Бг са на светлинни години едно от друго.

"На светлинни години- ех че го обичам това клише. :)
Ширпотреба, това е най-точната дума за качеството в Канада.В началото все се питах , откъде са ги събирали толкова буклуци в магазините.Сега даже съм им свикнала.Иначе които иска може си да брои светлинните и тъмнинните години.Особено ако това му помага на самомотивацията.То не е лесно. :D :D
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Kazete dali si struva?

Ha sega de !
Koj mi sra v gashtite?
:lol:

Ne sa sardi ama ne mislish li che triabvashe dosega da si si otgovoril na toia vapros.
Pa ako tolkova ne si siguren, ela viz, pa moze i da se varnesh.
Kakvo si mislish che nekoj she reshi vmesto teb li?

Seki si go vizda razlichno.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

St. Anger, за тебе знаем, царя те чака с отворени обятия, какво се бавиш още и се мъчиш в Канада ?
Ех, Хуба, извинявай че пак подразних нюха ти на басет към грозни клишета :lol: , много мъй яд че го казах, мъ много изтъркано е наистина ... Исках да кажа че зависи къде пазаруваш, аз по принцип пбичам уникати или поне малки серии, като на Парасуко и Бебе например, а напоследък си падам по сърфистки раздърпани батик фанелки и скъсани дънки, така че хич не ми рипа гъзо за качеството на китайските стоки така да се каже, нямаме допирни точки ... Ся ако кажеш че не е трябвало да се обаждам пак ще си права :lol: , ама исках някаква идея да защитя там, абе разбра закакво става въпрос, нали, щото аз вече се обърках и ми се спи, овър енд аут за днес :smokin: !
Циганите - на Сатурн !
Заключено