Нужни документи за отваряне на досие в SAAQ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Botzo

Нужни документи за отваряне на досие в SAAQ

Мнение от Botzo »

Нужни документи за отваряне на досие в SAAQ (т.е. за шофьорска книжка).

1. Паспорт
2. Certificat de selection du Québec
3. Формуляр IMM 5292 (Confirmation of Permanent Residence)
4. Permanent ID card
5. Social Insurance Number SIN/NAS
6. Carte D’Assurance Maladie
7. Заверена снимка от павоимащо лице че това сте вие.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

...
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

7. Заверена снимка от павоимащо лице че това сте вие

?????????
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Ти се сети, книжката е първото нещо след уреждането на документите бе Боцка.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Няма ли някой списък с документи за отваряне на досие "С намаление" в САК ? :D :D :D
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Татяна
Мнения: 114
Регистриран на: Съб Авг 02, 2003 1:59 am

Мнение от Татяна »

А за превод на книжката защо не споменаваш? Социален номер не трябва, а също може и без Carte D’Assurance Maladie ако нямате още, замества я сертификата за селекция. А там ще ви снимат няколко пъти.
Ne crains pas d`avancer lentement crains seulement de t`arreter
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Za kvo vi e toia prevod na knizkata, mi tia e na latinica bre
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

some написа:Za kvo vi e toia prevod na knizkata, mi tia e na latinica bre
Eй ама много сте упорити.

Още не дошли и дават акъл.

Тук първото което ще трябва да научите е да не търсите логика и да не задавате въпроси, като ви искат нещо то е закон и без него колкото и да се пуъ - НЕ СТАВА.

Колко пъти да го казвам - всичко направено за ПАРИ.

Нищо че си имате международна на френски или английски - тука искат превод - плащаш 50 КАД и толкова.

Нов закон какво да се прави. Аз мислих че само табарнаците в гр.Квебек се правят на интересни ама май и за Монтреал е така.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

bis написа:
some написа:Za kvo vi e toia prevod na knizkata, mi tia e na latinica bre
Eй ама много сте упорити.

Още не дошли и дават акъл.

Тук първото което ще трябва да научите е да не търсите логика и да не задавате въпроси, като ви искат нещо то е закон и без него колкото и да се пуъ - НЕ СТАВА.

Колко пъти да го казвам - всичко направено за ПАРИ.

Нищо че си имате международна на френски или английски - тука искат превод - плащаш 50 КАД и толкова.

Нов закон какво да се прави. Аз мислих че само табарнаците в гр.Квебек се правят на интересни ама май и за Монтреал е така.
Тук, в Монреал, на бул. Анри Бураса, на мен не ми искаха никакъв превод...
Така че питайте, после пробвайте, а ако някой ви каже нещо за превод, помолете го/я да ви посочи къде пише, че трябва документ, издаден и на английски или френски да се превежда.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Нужни документи за отваряне на досие в SAAQ

Мнение от VanBC »

Botzo написа:... 2. Certificat de selection du Québec...
Т'ва пък за какво :shock: ? Значи ако сега се преместя от BC в Квебек и няма да ми дадат квебекска книжка ли :roll: ?
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

IvHaydu, tia bis obicha da e kompetentna, a che nekoj shtel da plati masa greshni pari za toia det duha, kvo ot tva.
Te zatva rumancite se urezdat pa nie bulgarite duhame supata shtoto se se zaiazdame edin s drug vmesto da si pomagame.

Pak she kaza, knizkite ot BG sa i na LATINICA.
Prevodi moze i da iskat ama ako ima v knizkata neshto za prevezdane, znam edna duzina hora koito sa minali bez prevod !!!

Postinga na IvHaydu e tochno v desetkata, hora pravete kakto vi kazva ako vi sa mili dolarite.

Razbira se za ville de Quebec moze i da e drugo, tam imigrantite moze i taka da gi tormoziat, tova obache ne oznachava che v Montreal e taka.

Uspeh na vsichki kandidat shifiori!
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Не знам каква дузина са минали без превод но най-малко категориите на БГ книжките не съответстват на тези в Кебек както и обясненията за датите отпред.

От това което е писал Боцо бих извадил "2. Сертифика де селексион" и "7. Заверена снимка" (там ви правят карта за индентификация с цифрова снимка) и бих добавил легализиран превод на книжката.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

some написа:IvHaydu, tia bis obicha da e kompetentna, a che nekoj shtel da plati masa greshni pari za toia det duha, kvo ot tva.
Te zatva rumancite se urezdat pa nie bulgarite duhame supata shtoto se se zaiazdame edin s drug vmesto da si pomagame.

Pak she kaza, knizkite ot BG sa i na LATINICA.
Prevodi moze i da iskat ama ako ima v knizkata neshto za prevezdane, znam edna duzina hora koito sa minali bez prevod !!!

Postinga na IvHaydu e tochno v desetkata, hora pravete kakto vi kazva ako vi sa mili dolarite.

Razbira se za ville de Quebec moze i da e drugo, tam imigrantite moze i taka da gi tormoziat, tova obache ne oznachava che v Montreal e taka.

Uspeh na vsichki kandidat shifiori!
bis e prava.I v Montreal e kato v Quebec.Moje i da ima hora minali bez prevod,no ima v pati poveche takiva na koito sa im iskali prevod.Tezi koito sa minali bez prevod,moje samo da sa dovolni che sa pospestili niakoi $ i vreme, no tova e po-skoro izkljuchenie, otkolkoto pravilo.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

foxxbatter написа:Не знам каква дузина са минали без превод но най-малко категориите на БГ книжките не съответстват на тези в Кебек както и обясненията за датите отпред.

От това което е писал Боцо бих извадил "2. Сертифика де селексион" и "7. Заверена снимка" (там ви правят карта за индентификация с цифрова снимка) и бих добавил легализиран превод на книжката.
Абсолютно си прав и бих добавил, че превода далеч не е 50. Със сигурност знам за 35, а съм чувал и за по-малко, но нямам точно инфо.

Стига с тия уж спестявания. Ако не минеш ще се връщаш пак и т.н., което взима повече пари
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

На мен ми искаха 2 ID-та, превод на книжка (15 $ при Жана), снимка се прави на място!
To Live Is To Die
Заключено