HELP!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
nadia
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 5:25 am

HELP!

Мнение от nadia »

Пак проблем!!! И защо все на мен. Получих медицинските и се зарадвах. Край на мъките с моята кандидатура. Обаче не беше за дълго. Вчера получих писмо от Букурещ. Вътре има само един лист с документи, които да представя. Написано е на ръка - Mr - и в скоби години и друго съкращение - сигурно трябва да е като мисиз, но не се чете - и пак в скобичка други години. Трябва да изпратя справка за
професионален опит за тези години. И нищо друго не пише. Няма и срок. Какво да правя? За 1 година нямам документ и не съм я описала във формулярите. Освет това да превеждам трудовата книжка ли?
Дайте съвет!
Мерси
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Най-добре ще е да цитираш точно какво пише в писмото от Букурещ. С тази откъслечна и неясна информация дето даваш, рискуваш да получиш и също толкова неясни и неточни съвети.
Известни са изискванията при попълване на формулярите, но никой не знае какво конкретно си писала ти. И дали изобщо ти сама си ги попълвала или - някой друг.
Едно е сигурно - от никакви доказателства за трудовия ти стаж не се нуждаят федералните власти, а единствено от информация (описание) за това какво си правила през определения брой години. Като при това не бива и ден да има пропуснат през целия този задължителен период, какво оставаше за цяла година.
А периода е или 10 години назад от днешна дата, или от 18-тия ти рожден ден насам - до днес, в зависимост от това кой от двата периода е по-дълъг. Много хора не обръщат внимание на това условие или изобщо не го знаят (ако друг им попълва документите), а си знаят едно - 10 г. назад и толкова. Но като попадне един такъв недоизпипан формуляр в ръцете на педантичен чиновник, неминуемо следва писмо-искане за допълване на пропуснатото.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
niko_28
Мнения: 57
Регистриран на: Вто Яну 20, 2004 6:26 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от niko_28 »

Zdravei, i az poluchih podobno pismo i sam sled medicinski pregled(napraven na 01. 09. 2004) iskaha mi spravka za tova kakvo sam pravil prez opredelen period za koito naistina ne sam napisal vav formulqrite. mislq che ima srok za izprashtane ot 60 dni taka pone pisheshe na moeto pismo.Popalnih tablichkata koqto sa mi izpratili v pismoto podpisah se ot dolu s data i im q pratih po faxa (na pismoto imashe moq bar kod )kato gi popitah izrichno dali tova e dostatachno.Ti ako mojesh prati im nqkakva belejka ako si rabotila nqkade az pisah che sam bil bezraboten, nali i bez tova ne ni priznavat trudoviq staj tan:)
uspeh!
lili_Bn
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 3:00 pm

Мнение от lili_Bn »

..
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Както обикновенно - в 10 ката !!!

Мнение от alen vid »

Linko написа:......Много хора не обръщат внимание на това условие или изобщо не го знаят (ако друг им попълва документите), а си знаят едно - 10 г. назад и толкова. Но като попадне един такъв недоизпипан формуляр в ръцете на педантичен чиновник, неминуемо следва писмо-искане за допълване на пропуснатото.
Както казва и Ботцо: - едно от най важните условия за успешна и безпроблемна кандидатура са изрядно попълнените формуляри!!!!!

Конкретно по темата: - бих Ви посъветвал :-бързо да изпратите получения формуляр попълнен с данни за липсващия период и да прикрепите към него учтиво обяснение - извинение /в случай че сте сгрешили вие в попълването на предишните док./
Конкретно за периода ако сте била безработна НО НА СОЦИАЛ -пишете: че сте била - о шомаж, за което Ви трябва и доказателствен документ.
А ако сте била просто без работа ,но не и на социял: - пишете че сте била - санс емплоа на френски език ,така мисля ,че се разграничаваше двата вида безработно състояние.
А ако сте работила през този период : - отидете до НОИ и поискайте справка за трудовият Ви стаж - само един лист е и няма да се налага да превеждате цялата Ви трудова книжка.

Желая Ви Успех
Botzo

Re: HELP!

Мнение от Botzo »

nadia написа:... Какво да правя? За 1 година нямам документ и не съм я описала във формулярите....
100% аналогичен сличай. Това е от федералните. Те а разлика от кебекарите не искат само последните 10 г. ами целия ти живот. При мен беше малко повече от година. Та взех отново формуляра и допълних посочените дати представени ми от посолството като за тях сложих Je n'ai pas travaillé. Това е без никакви повече обяснения. На федералните никакви преведени документи не се пращат след като имаш сертификат за селекция.
Между дригото и на мен ми връчиха липсващите дати написани на ръка но се четяха :wink:
Благодарности за съформката която ми каза как точно да го направя.

п.п. Не е зле да имаш винаги копие от анексите които пращаш до посолството за да знаеш какво си писала.
Последно промяна от Botzo на Пон Май 02, 2005 8:43 am, променено общо 1 път.
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Re: HELP!

Мнение от St.Anger »

Botzo написа: je ne suis pas travailler
Това би ли го превел :?:
To Live Is To Die
Botzo

Re: HELP!

Мнение от Botzo »

St.Anger написа:Това би ли го превел :?:
ОК :
Je n'ai pas travaillé
Грешка при бързописа. Коригирах и по-горе.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

I az navremeto imah dupki vuv v grafata za rabotnia staj - v samite formuliari pisah sans emploi (pisah i neshto au foyer, ama ne si spomniam kak da go formuliram) - nishto ne sa mi iskali poveche. Vmesto da tarchite po NOI i t.n. ne mojete li da napishete, che ne ste rabotili i zatova ne ste go popalnili - na teh im e iasno, che v BG polojenieto ne e rozovo i ako kajesh, che si bil bezraboten, niama da te uhapiat...
A moje i da pishete, che ne ste rabotili, za da se gotvite za nekakvi izpiti, ili da pishete diplomna rabota - zavisi v koi period e bilo i dali suvpada s ucheneto...Edna priatelka pisa, che e bila po maichninstvo - zasega ne sum chula da sa i iskali oshte dokumenti, ama da vidim...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Супер е !!!!

Мнение от alen vid »

Elia написа:......A moje i da pishete, che ne ste rabotili, ...
Точно и аз това казвам : Жу не па ефектю юн професион
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Re: Супер е !!!!

Мнение от Леля Екимка »

alen vid написа:
Elia написа:......A moje i da pishete, che ne ste rabotili, ...
Точно и аз това казвам : Жу не па ефектю юн професион
Ama hich ne mi zvuchi: je n'ai pas effectué une profession...
Kvo mu e na: sans emploi?:-)
Tova si e nai-chistiat variant - taka nema kakvo da ti zadavat vaprosi!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мир Елиа , мир

Мнение от alen vid »

Ама добре де, и аз това го казах в по-горният ми постинг а именно
- санс емплоа
звучи не само супер а и носи и смисъл израза му с израз.
Сега ти кво ме нахока така яката а ? :D :D :D
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Re: Мир Елиа , мир

Мнение от Леля Екимка »

alen vid написа:Ама добре де, и аз това го казах в по-горният ми постинг а именно
- санс емплоа
звучи не само супер а и носи и смисъл израза му с израз.
Сега ти кво ме нахока така яката а ? :D :D :D
E haide, haide! nidei riva! Sigurno e ot polojenieto na Saturn spriamo moia zodiakalen znak...Mnogo kofti...
oh, da ne razvaliam temata:-)
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Заключено