"За" или "против" Канада - хайде стига!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

V Montreal
:D
ama kato si go obicham tva Harmanli, sardce ne mi dava da go smena
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Както се казва в такива кслучаи - "ние мислехме едно, а то стана, каквото стана..."
Комсомолец съм бил, може и да ми е останало нещо от патоса, в доста държави съм бил, а в някои и съм живял - не малко години. Опит имам за да изразя свое мнение, пък било то субективно, но и да не обидя хората с него... Повярвайте /проверете/ - аз лично най-рядко съм се влючвал в тези безсмислени спорове, защото добре знам руската поговорка "на вкус и цвет товарищей нет". Иначе аз действително харесвам Канада и знам защо:)
А относно настоящия постинг: Гледайте първо филмите, бре хора, тогава пишете - това ми беше само предложението. После ще установите, че аз даже съм бил много мек и сдържан в началото...
В Канада ксенофобия няма! Поне такава, каквото съм виждал в Германия и Холандия например...Тук все още никой не ми се жалвал да е бил жестоко бит от скинхедс, само заради това, че има някакъв акцент в говора си...То да е само това!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

bibco написа:Както се казва в такива кслучаи - "ние мислехме едно, а то стана, каквото стана..."
Комсомолец съм бил, може и да ми е останало нещо от патоса, в доста държави съм бил, а в някои и съм живял - не малко години. Опит имам за да изразя свое мнение, пък било то субективно, но и да не обидя хората с него... Повярвайте /проверете/ - аз лично най-рядко съм се влючвал в тези безсмислени спорове, защото добре знам руската поговорка "на вкус и цвет товарищей нет". Иначе аз действително харесвам Канада и знам защо:)
А относно настоящия постинг: Гледайте първо филмите, бре хора, тогава пишете - това ми беше само предложението. После ще установите, че аз даже съм бил много мек и сдържан в началото...
В Канада ксенофобия няма! Поне такава, каквото съм виждал в Германия и Холандия например...Тук все още никой не ми се жалвал да е бил жестоко бит от скинхедс, само заради това, че има някакъв акцент в говора си...То да е само това!
moje bi tova e problema na Canada - nikoi ne si promenia nravite
edno vreme puskaha telefon za 2 dena - sega chakah sedmica
puskaha internet i cable za 3 dena sega chakam 2 sedmici
niamashe bokluci tuk i tam - sega samo na agala pred predpriatieto sabrahme 5 chuvala
vsichko ima plusove i minusi
a sega na vsichko otgore shte praviat i detskite gradini bezplatni...
xsenofobiata poniakoga e jelatelno iavlenie polezno za zdraveto na darjavata. V Canada sashto ima ksenofobia no tuk horata sa ksenofobichni skrito - strah gi e da si iziaviat istinskite chuvstva.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Re: "За" или "против" Канада - хайде сти

Мнение от St.Anger »

bibco написа: Предложението ми е – хора, гледайте тези филми, помислете над всичко и СПРЕТЕ на плюете Канада!!!
Весели празници!
Ами да, аз например оня ден гледах Хотел Руанда и вече 2 дни се радвам, че като вървя по улиците и никой не стреля по мен! За което благодаря ти Канада! :D :lol: :lol:
To Live Is To Die
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Бибко ако си препорчетеш първото мнение (доколкото може по-обективно) може би ще разбереш че се опитваш да насаждаш мнение на другите. Особено корифеен за мен е пазажа:
Все пак се реших, като искам с този постинг да сложим край на този дълъг спор!
Предложението ми е – хора, гледайте тези филми, помислете над всичко и СПРЕТЕ на плюете Канада!!!
Та един съвет: Аз като реша да изразявам свое мнение или да ни правя филм-ревю използвам "Аз мисля", "Аз смятам" и т.н. и забелязвам че дава по-добри резултати.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

huba написа:
IvHaydu написа: Капише?
Nishto ne "kapishe" ! Sigurno ne sam dostignala nivoto na "vishata emigrantska izvisenost " za da razbera edin takav "umen" posting :D :D


Ti obache mojesh da prodaljavash da sipesh personalni "plunki", ako tolkova ti haresva.Ne znam na kakvo shte se prevarnesh, nito e moia rabota, nito pak me interesuva. :shock:
Опитвам се да ти кажа да не си толкова зла, че не е хубаво, ама явно ти такава си се харесваш...
Светът е наистина хубав, ако се опиташ да го погледнеш с добри очи. Опитай, може пък да ти хареса...
:D :D :D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Бибко, друже, не отнемай негативизма на някои хора!
Че то ако ги "отмиеш" от техния си негативизъм, току-виж, че изчезнали... :D :D
Не забравяй, че повечето българи си остават българи повече в негативния смисъл, отколкото в градивно-позитивния, което пък идва в повече на повечето от българите с повече позитивизъм, отколкото негативизъм. :D :D :D
Така че повече не се хаби...
Спомни си крилатата фраза на Любо Пенев и поръчай една вряла пилешка супа за душата на всички черногледци, пък те да я ползват по предназначение...
Надявам се да не съм нарушил добрия тон... :D :D :D
То и аз мога да духам пяната на бирата, ама понеже не съм като тях, си я сипвам без пяна... :wink:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

foxxbatter написа:Канук гледам пак пориш мрака с повърхностни мнения, но би ли споделил в колко от изброените държави си работил или живял за своите 25 години? И не аз чух, а пък там ми казаха едни приятели. Защото имам усещане че си ги гледал тези държави на пощенска картичка или по предаване Атлас. ...
Yavno ne si me razbral, no shte otgovorya na zayadlivite ti zabelejki uchtivo. Mejdu drugoto ne sam na 25, a na 26 godini, no gore-dolu si poznal. :lol:
V nito edna ot izbroenite drjavi ne sam jivyal ili rabotil i imenno zatova ne sam dal po-gore LICHNO mnenie za tyah, nito sam nameknal po kakvto i da e nachin, che tam naistina e LOSHO. Tova, koeto iskah da kaja s primerite e, che problemat na nyakoi bulgari e, che ne spirat da plyuyat, kadeto i da se namirat, i da sa v Shveycariya, i da sa v Germaniya, i da sa v Canada- prosto ne spirat da plyuyat, shtoto sa plyuvalnici po priroda. Celta mi beshe da opisha nyakoi nedovolni bulgari, a ne davam harakteristiki na koyato i da e zapadnoevropeyska strana. A, uveryavam te, podobni hora ne sam gi gledal po predavaneto Atlas, a sam gi vijdal na jivo. E, slava Bogu ne sam jivyal s tyah, zashtoto predpochitam da sam obgraden s pozitivnno nastroeni hora :lol:

Guinness, takiva hora, plyuvalnicite po priroda i za UK govoryat sashtite neshta. :idea:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

IvHaydu написа:Бибко, друже, не отнемай негативизма на някои хора!
Че то ако ги "отмиеш" от техния си негативизъм, току-виж, че изчезнали... :D :D

ИвХайду, кат гледам определени персони направо се пръскат от злоба, ама и аз не мога да си обясня защо :roll:
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

аз пък честно казано не искам да спират споровете за това дали е хубаво или лошо , за или против , защото те са едни от интересните теми . иначе само ще четем и пишем по теми като :" колко марки да сложа на плика за Букурещ ?" и " Продават ли се цвички в Канада " и т.н.
На мен лично вчера по обяд много ми беше харесало в Канада , към вечерта ми писна и исках да се прибера в България .
:)
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

miteto написа:
IvHaydu написа:Бибко, друже, не отнемай негативизма на някои хора!
Че то ако ги "отмиеш" от техния си негативизъм, току-виж, че изчезнали... :D :D

ИвХайду, кат гледам определени персони направо се пръскат от злоба, ама и аз не мога да си обясня защо :roll:


Ами щото толкова си могат... :D
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

...
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

   
Последно промяна от foxxbatter на Съб Апр 30, 2005 12:39 pm, променено общо 1 път.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

IvHaydu написа: Опитвам се да ти кажа да не си толкова зла, че не е хубаво, ама явно ти такава си се харесваш...
Светът е наистина хубав, ако се опиташ да го погледнеш с добри очи. Опитай, може пък да ти хареса...
:D :D :D :D :D
Ivane,, az moia jivot si go haresvam takav kakavto e.I s hubavoto i s loshoto.Hubavoto mi nosi radostite, a loshoto mi pomaga da avansiram.
Izobshto niamah namerenie da ti otgovariam , no vidiah che si slojil edin mnogo "nezloben" komentar sled moia post, ta zatova se hvanah na horoto, pak kato gledam i tvoite komentari, iavno mnogo ti haresva da se iziaviavash v roliata na dobria forumen advokat.Dai da vidim sega:
IvHaydu написа:[
Защо ли все неразбиращите и непознаващите плюят?
Сигурно защото се мъчат да заместят липсата на знания и вяра с плюнки...
Ама то един плюл, плюл, плюл...та се превърнал в плюнка...
Капише?

Za kakvo nerazbiranie i neznanie stava duma? Da ne bi da me poznavash che da mi znaesh razbiraniata i poznaniata?Ako pak me poznavash,koi ti dava pravoto da obsasjdash moite znania i razbirania? Ili az sam "loshata", a ti si "dobria".I estestveno na teb vsiakakvi izrazni sredstva sa ti pozvoleni.Ami zashto kato imash pretencii da badesh dobar, ne zapochnesh s lichnia primer?
Vladi, niama nujda ot advokat.Toi mnogo dobre me razbra.Obache ti kato obshtestven zashtitinik, reshi da "razmahash sabia" i da "razmajesh vraga s "nepersonalni plunki". Plosko, mnogo plosko Ivane.

miteto написа:
IvHaydu написа:Бибко, друже, не отнемай негативизма на някои хора!
Че то ако ги "отмиеш" от техния си негативизъм, току-виж, че изчезнали... :D :D

ИвХайду, кат гледам определени персони направо се пръскат от злоба, ама и аз не мога да си обясня защо :roll:



Az pak kato gledam, drugi sa se razpodskachali ot choveshko dobrodushie i chovekolubie.A zabravih, ti ne si zloben, ti samo se "bazikash" :)


Na avtora na temata shte kaja, che komsomolski e ne tolkova patosa mu, a nachina na manipulirane na auditoriata.Da se davat kato argumenti filmi e nezrialo, da ne kaja smeshno.Ako niakoi reshi da napravi film za Canada i celi da pokaje trudnia imigranski jivot shte ima ne po-malko material za "hudojestven izraz".Kato zapochnesh ot universiteski diplomanti chisteshti kenefite i tignesh do takiva podlagashti se na eksperimentalni lekarstva.Az naskoro gledah edin nemski film za trudnostite prez koito minavat nemskite mladeji.I napravo kato go gledah si vikam: "Egasi gadnata strana.Taka da se pree...va sas svoite deca.Tam ne shta da stapia" :( .Obache tova e parvosignalnata reakcia.I komunistite navremeto tochno na neia razchitaha v promivaneto na mozaci.Takav kakavto e i tvoia priziv."Gledaite tezi filmi i sprete da "pljuete" Canada".Ami hubavo e ako na tebe tova ti pomaga za avtotreninga, ama na men pak mi e smeshno.Kakto ti e kazal niakoi po-gore.Napravo nablegni na holivudskite produkcii.Mnogo pomagat pri mazaneto s rozovata chetka. :D
Последно промяна от huba на Съб Апр 30, 2005 12:43 pm, променено общо 1 път.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Приятелю foxxbatter, прости ми ако те засягам, като те наричам приятел -виждам, че си докачлив... Ако се вгледаш внимателно в същия, цитиран от теб пазаж, ще видиш, че присъства и думата ПРЕДЛОЖЕНИЕ.
Иване, приятелю/ теб поне без притеснения мога да си те наричам така/, аз винаги съм бил привърженик на идеята, че всеки е в правото да си троши главата както намери за добре...
Заключено