Трябва да взема важно решение

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Да ходим ли в Канада, ако имаме собствен бизнес в България?

Анкетата свършва на Пон Май 02, 2005 3:27 am

1. Да
13
33%
2. Не
25
64%
3. Може, ако .....(изпрати мнение)
1
3%
4. Недей, ако .....(изпрати мнение)
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 39
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

Мнение от toncho »

Моето мнение което не веднъж съм споделял е, че ако не знаете защо го правите изобщо не се захващайте.

А ти наистина вече си взел решението - мерси че все пак ни информира какво е то.
Само че като си седнал да описваш нещата на кантара да беше сложил нещо и на другата везна - поне за парлама.

1. Дали тук няма да живеем по-добре с тези 1500 лева.
- Аз най добре си живеех като бях студент - със 150 кинта на месец. Ако парите за теб са всичко какво да обсъждаме?!
Освен това според мен 1500 кинта не са толкова много, просто много малко си взимал до сега.

2. Както знаем, стресът се отразява на здравето.
- Прав си - за това повечето хора са дошли тук, не заради парите.

3. Климата и отпуските.
- Климата си е таковал таковата, това е истина. Зимата е ужасно студена. За 2 мин на ден - докато не влезеш в транспорта.
Иначе тук не се полагат отпуски!

4. Дали там няма да се отнасят с нас като втора ръка хора?
Не съм чул правителството да задължава емигрантите първите 2 месеца да спят на кашони, но нека други споделят и техния опит.....

5. Често чета, че хората на Запад са като зомбирани: на работа- в къщи и обратното. Как е там социалния живот?
Тук всички са зомбирани:
- и заради студа
- и защото няма социален живот (правителството го забранява)
- няма заведения
- няма кина и театри
- само работа братче даже не всяка вечер те пускат да се прибереш
- и отпуските не забравяй - но вакейшънс!!
- изобщо тук нищо няма особено за тези които не могат да го намерят

6. С това влизане е Европейския съюз и със сериозните подобрения в живота ни напоследък, дали все пак Старата Европа не е за предпочитане?
- за предпочитане е, даже от цяла европа най е за предпочитане БГ - не виждаш ли какво става от чужденци в БГ - масова имиграция на англичани и немци.

7. Всичките ни роднини са в БГ.
- ай да им се не види и роднините как не ги е срам.....

8. Да обобщя: ДАЛИ В НАШИЯ СЛУЧАЙ НЕ СЕ ОКАЗВА ЧЕ МОЖЕМ ДА ИЗПУСНЕМ ПИТОМНОТО, ЗА ДА ГОНИМ ДИВОТО???

- НИКОГА НЕ да разчитай на безплатни съвети от нета! евтиното излиза много скъпо!! Обърни се към професионална врачка.
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
BiskVitkA
Мнения: 215
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 10:59 am

Мнение от BiskVitkA »

Аз НЕ бих емигрирала, ако бях на твое място...

Успех в избора :wink:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Аз отговорих с "НЕ"!

Не заради парите и всичко това,което си изброил! Никой не би могъл да каже как ще се развие животът ти тук-в положителен или отрицателен смисъл...
Спокоен живот аз тук един ден не съм имала. "Забързан живот в София"??? :shock: :lol:
Въпреки това, никога не съм съжалявала. Животът ми тече на бясна скорост и е интересно и познавателно.

Отговорих с "не",защото винаги съм считала, че в Канада трябва да пристигат много убедени в решението си хора, готови на всичко да постигнат целта си. Нерешителност, нежелание за учене, определено не са от качествата на успяващите тук.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Taka kato ti gledam postinga maj she e po dobre da si stoish v BG, ama ne shtoto she vadish po 1500 i she tie spokojno ( spokojno v BG - she me utepete be ora) ami shtoto maj si si bash za tam. Ne se obizdaj ama misla che korenite ti sa dalboko v bulgarsko zabiti i poradi tova tuk she ti e krivo.
Kolkoto do EU - smeh golem, sia kat dodat komuniagite na vlast da ne chekate pak za kremvirshi s kuponi.
Vsashtnost kato se zamisla chak do tam ne moze da se stigne no opredeleno she ima zabavni momenti v stil BKP.
:lol:
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Здравейте,
мисля, че Коко ви е дал най-правилните съвети..Няма смисъл да повтарям .....аз съм на същото мнение като него...
Наистина несигурността поражда доста тревоги и безсънни нощи...но ако сега не направите тази крачка....аз си мислия, че после ще съжалявате...и все ще се питате...ех ако бяхме отишли в Канадааа......така, че смело напред....ще ви струва пари да дойдете тук и да стоите известно време..но пък ще знаете, че сте опитали и ако се върнете в БГ след това поне няма да се чудите :Какво би станало АКО.....
Аз бях в подобна ситуация на вашата..с много добър доход..собствен апартамент...приятели...родители....но реших да дойда и да пробвам..щом съдбата ми е дала този шанс, значи трябва да го използвам..пък като не ми хареса или се уморя да се боря на г...а на географията, ще си се прибера в БГ...тук както знаеш изходни визи няма..така, че ....... :lol:

В Анкетата не съм гласувала.....просто всичко е според зависи от човека и целите му и мотивацията му.....
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

poumpy написа: аз изкарвах по повече от 3 хиляди месечно, а сме и двамата с жена ми така и пак заминахме, защото парите критерий ли са ?
Пумпи, ако това е вярно наистина, аз за себе си не мога да си обясня твоите мотиви, в смисъл че ти си зъболекар, практикувал си и добре си печелел. На мен например това ми е най-важното, аз сега тук в Канада си мечтая за 3000 лв и работа по професията, а пък ако беше и в БГ ехей... :lol: !
To Live Is To Die
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

some написа: ...ami shtoto maj si si bash za tam.
Брей това някакъв нов вид обида ли е!? :lol: Ти си си за БГ, тук е само за нас, големите :lol: ! Ха ха, ами ти откъде долетя, от Луната ли!?
Абе доста хора повтарят постоянно една и също дума, възможности, в Канада имало големи възможности, та само искам да поуточня малко, че има известна разлика между реалните възможности и теоритичните възможности, т.е. тези в главата ни.
To Live Is To Die
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз пък имам един въпрос към отговорилите на питащия с призива ;Ела тук ,щото ако останеш в Бг. може и да съжаляваш; Та конкретно на въпроса -Колко от вас са били реализирани в Бг. и са изкарвали по 2-3000 лв. на месец например и имат мнение как се живее в Бг. с тия пари за да дават акъли ? Колко от вас сте дошли заради необятните канадски простори,а не от зор за пари ,щото в Бг. не сте били способни да изкарате лев ,а сте чакали на една заплата с подложени шепички в края на месеца?
К'во толкова ви боли ,че човека има възможност в Бг. за добри доходи , периспектива и развитие в работата ,та искате да го набутате.Това наистина не мога да го разбера ,ако някой се е преебал с идването си тук или не му е вървяло в Бг. и от зор е дошъл тук, защо е склонен да слага и другите под собственният си знаменател.
Всички като ястреби скачате -:Ела; ,ами що да идва ,да не му изгори кирливата виза ли,следва обяснението резервен вариант,тип застраховка ,ако в Бг. нещата ти забоксуват.
Не слушай грешни съвети приятел ,следвай си пътя и си изграждай бъдещето,навсякъде е еднакво несигурно ,така че гаранции няма ,може би единственната гаранция за теб самият е ,че щом си стигнал на такова ниво в Бг. значи си оправен и става нещо от теб.Те тук половината ,ако можеха да изкарват тия пари в Бг. щяха да си стоят там ,а не да се оправдават ,че са дошли заради спокойния и сигурен живот тук.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

St. Anger mi to i ti si si bash za tam!
:)

A ako tova ti se struva obida, to znachi sam prav.
A tuka e za nas deto iskame da sme tuka, tam e za mrunkachite po Bulgaria.
A i oshte neshto - ne ot lunata ot BG imenno sam doletial za tva gi znam nekoi raboti.
:wink:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

some написа:Kolkoto do EU - smeh golem, sia kat dodat komuniagite na vlast da ne chekate pak za kremvirshi s kuponi.
А ти тъй като ше идваш у Канада,за богоизбран ли се смяташ :D :D
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

some написа:St. Anger mi to i ti si si bash za tam!
:)

A ako tova ti se struva obida, to znachi sam prav.
A tuka e za nas deto iskame da sme tuka, tam e za mrunkachite po Bulgaria.
A i oshte neshto - ne ot lunata ot BG imenno sam doletial za tva gi znam nekoi raboti.
:wink:
Ами аз знам, че съм си за там - страхотна природа, богата земя, хубави хора...ама да вземат да емигрират всички крадци и мошеници, че да можем и ние да се порадваме на тези блага, а пък то какво, емигрират такива като тебе и мене :lol: ! Аз иначе един уикенд в Пирин или по южното море с нищо не мога да го сравня, нито Куба или каквото ще да е там. И това не е просто носталгия както някой казват щото аз така си виждах нещата и в БГ като живеех. Тъй че това ми се вижда че е комплимент, а не обида :P !
To Live Is To Die
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

St. Anger dosta si prav! - tova seriozno.
Guiness sashto e prav - smetam deka sam ne samo bogoizbran che i otgore. :)
I osven tova sam i mnogo skromen.
:)
Ej toz forum golema veselba.
:)
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Всъщност първосигналните отговори са лесни:

ДА - ела тук бе, кво още се мъчиш в тая дупка България. Канада е рай. Тук гладен или на улицата няма да останеш. А пък ако към социала и детските добавиш и малко работа на черно може и на почивка в Куба да отидеш. А пък като се изучиш, и ако си "мотивиран", еех кви "възможности" ще ти се отворят някой ден.

НЕ - абе я не си зарязвай бизнесчето, кво ти трябва да си почваш живота отначало. Нали вече си "успял". Не е нужно да се "доказваш". Канада е само за хора, които едва са свързвали двата края в България. Тука ще те върнат в първи клас. Ще се гърчиш в манифактурата за $8/час и ще живееш в дървен блок с една тумба цигани.

Не мисля, че който и да е от двата отговора ще ти помогне. Може би най-добрият вариант е по малко да чакаш готови отговори и да следваш интуицията си.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
mitko pitko
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Окт 25, 2004 8:57 pm

Мнение от mitko pitko »

Слушай Коко какво ти казва...Сериозно.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Äî ìëàäåæà ñ 1500ëâ íà ìåñåö.
Ñ ïîñòèíãà ñ, êîéòî ñè îòâîðèë òàçè òåìà ñè íàïèñúë åäíà îäà çàùî äà íå íàïóñêàø ÁÃ. Òî ïàðèöè, òî ðîäíèíè, ñòðåñ, ïðèÿòåëè, åçèê, òî Åâðîïåéñêè Ñúþç è ïðî÷åå. Ëîøî íÿìà, ñòîé â ÁÃ, è òàì òðÿáâà äà îñòàíàò ñâåñòíè õîðà.
Êàêòî âå÷å ïèñàõ â äðóãà òåìà- òðÿáâà äà çíàåø çàùòî èñêàø äà èäâàø â Êàíàäà.
 Êàíàäà ñå èäâà èëè çàùîòî áÿãàø îò øèáàíàòà äúðæàâà Áúëãàðèÿ, èëè çàùîòî èñêàø äà íàïðàâèø ïà÷êà â "äóïêàòà" Êàíàäà è ïîñëå äà ñè õàð÷èø ïàðèòå íà "âúðõà" ÁÃ.
Òè ÿâíî ñè õàðåñâàø ïàðèöèòå â ÁÃ, è äúðæàâàòà íå òå ïðèòåñíÿâà. Êâà òè å äèëåìàòà?!?!?!?
Áàòå, ïî÷òè âñè÷êè ìîè ïðèÿòåëè â Êàíàäà ïðàâåõà íå ëîøè ïàðè â ÁÃ. Ïî êóðñ 2005 ãîäèíà, ìåæäó 800 è 4000ëâ/ìåñåö. Âñè÷êè ñå ìàõíàõà îò ÁÃ, çàùîòî íå ìîæåõà äà ïîíàñÿò äúðæàâàòà.
Çíàì, ÷å çà òåá å òðóäíî äà ðàçáåðåø òàêàâà ìîòèâàöèÿ, íî çà âñåêè âëàê ñè èìà ïúòíèöè.
Íàçäðàâå
Заключено