Smyana na driver licence quebek-ontario

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Smyana na driver licence quebek-ontario

Мнение от bateto »

Nyakoy smenyal li e qebekarska shof. knigka pri preselvaneto si v ontario i kakvi sa iziskvaniyata pri smyanata ,dostatachno li e samo da posochish adres v ontario/naprimer Toronto/ na koyto giveesh ili iskat da im pokagesh billa ili drugi dokazatelstva ,che deystvitelno si se preselil ot Qc. v On.,a ne kakto az iskam fiktivno da go napravya s posochen adres na moi blizki.Mersi.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Ами положението ти не е много розово:
Като за начало, ако нямаш 2 години стаж като шофьор в Канада, тук няма да ти дадат пълен лиценз, какъвто имаш в Квебек - ще получиш G2. За да продължиш към лиценз за професионална книжка обаче ти трябва G, което можеш да вземеш след навършване на 2 години стаж като шофьор в Канада. Можеш да вземеш G, ако забравиш за местната книжка и започнеш всичко от начало с българската, което обаче става за месеци.
Колкото до местожителството, не съм съвсем сигурна, но май искаха договор за наем (на книжката ти е написан постоянният ти адрес). Имай предвид, че всяка институция имаща достъп до SIN номерът ти може да извади данни за постоянният ти адрес. Ministry of Transportation на Онтарио със сигурност имат достъп до базата с данни.
Още една подробност - ползвайки, макар и фиктивно постоянен адрес в Онтарио, би трябвало да си смениш и здравната карта. Ами какво ще кажеш за номерата на колата и застаховката?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Absolyutno sam saglasen po uslovie na smyana na knigkata ,tova vsichko sam go chel v ofic. site na MTO,a otnosno za nomerata na kolata i zastrahovkata moga da karam taka do6m.,do togava ste ya brakuvam ,kolata ne e problem ,a knigkata .edin moment ne mi e yasen ,kato cheta site,zashto nyama da moga da se yavya za G full vednaga sled kato si smenya kebekskata knigka za G2, atryabva da chakam 2g. i tiya 2g. broimi ot keb. knigka li sa ili ot novata G2.Sashto pri pologenie ,che imam izdadena knigka ot Qc.,ste mi razreshat li da pristapya kam vadene na takava ot On. no s Bg. knigka,kakto pisa.Predpolagam ,che i v Toronto se chaka s meseci kakto v Mtl. tova imash na vpredvit kato kazvash meseci,a nyakoy moge li da kage kolko se chaka v Ottawa,predpolagam ,che po barzo se dvigat neshtata stom grada e po malak i ima po malko imigranti.Vse pak , ako ima takava opciya s Bg. knigka da izvadya takava ot On. ste e dobra novina za men,dage imam i nachertan plan ,s oste edin priyatel ste naemem kvartira v Cornweel do granicata s Qc.,tam predpolagam ,che neshtata stavat po barzo,kakvo da se pravi do sega v saaq sam se yavyaval pone 7,8 pati po razni izpiti ,nyakoi i drug pat ste go preglatna samo da moga da si realiziram celta.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Показвайки адрес в Онтарио имаш два варианта: да си смениш Class 5 лиценза за G2 (ако нямаш 2 години стаж в Канада) или да се явиш на теория + след това на практика с българската си книжка за получаването на G. Първият вариант ще ти струва около 50$ и 10 минути, а след това ще можеш да се явиш за G като направиш 2 години стаж в Канада. G2 лицензът е с валидност 5 години. Вторият вариант ще ти струва около 250$, като трябва да се запишеш за теория и да чакаш да ти излезе дата. После е същото и с практиката. В Торонто може да чакаш за това и 9 месеца, в по-малките градчета може и по-бързо да стане. Ако си готов да платиш 2-3 пъти повече, има фирми ще те уредят да минеш всичко по-бързо, примерно за 2-3 седмици. За Отава не знам как стоят нещата.
Аватар
boby
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:58 pm
Местоположение: отново в BG

Мнение от boby »

Privet ot Ottawa! Usloviata i tuk sa kato za chialo Ontario(: Az imam knijka ot BG B kategoria. Jvih se napravo za G klas.Minavash vednaga listovki ili oral test i ti nasrochvat data za road test 2/magistrala/, koeto oznachava klas G. Za road test 2 se chaka tochno 2 mesecha.Ne iskat dogovor za naem, samo im kazvash mesten adres,na koito si poluchavash knijkata.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Mersi za infoto.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Vaprosa mi e kam ontarienci,sled kato minete G1 testa se yavyavate na G2,a ima li sluchai kogato G2 se propuska i mogesh da se yavish direktno na G full.chetoh v site im ,che ima takava opciya ,ako imash nad 2g. shof. stag v stranata ot koyato idvash ,dokazvalo se ot datata na izdavane na bg.knigka.
2.ot G1 do G2 chakaneto e za svobodna data za izpita ,a ot G2 do G full sashtata li e situaciyata pri pologenie ,che ne si nov shof. ,a ot bg. imash primerno20g. stag ili ima nyakakav srok ,koyto tryabva da mine .t.e mogesh li sled G2 da se yavish bez ogranicheniya na G full,kato izklyuchim chakaneto za svob. data.
3. kolko grupi po kolko vaprosa ima na teor. izpit ,za listovki sam chuval , a opciya na PC ima li i ima li ogranichenie za vreme.ako adresat mi naprimer e v Toronto,moga li da se yavya v nyakoy drug izpiten centar v provinciyata s obyasnenieto ,che ne mi se chaka ili stava samo tam kadeto ti e adresa
4.kogato se yavyavam s bg. knigka na G1 osven zaveren prevod ot kakav drug dokument ste se nugdaya,pasport,RPkarta ili neshto oshte,po princip koy kak e minal ,ako vse oshte si spomnyate tiya podrobnosti.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Bate, ne znam za vaprosite, no imash li knijka ot bg, naistina mojesh da se yavish direktno za G, ako si pone 25-godishen.
Bonne chance! :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Mersi priyatel ,taka go pishe po zakon ,no moi priyateli ot Toronto parvo gi prekaraha prez G2 i tova sa sluchai s trima choveka za koito znam ,ne znam po kakva prichina gi vartyaha ,az i za tova pitam da chuya neshto ot praktikata ,to inache zakona e yasen ,no i kakto tuk talkuvaneto mu se prilaga ot slugitelya i mnogo zavisi ot nego do kolko go znae i do kolko e kompetenten,zashtoto sam gi zasichal ,che mnogo ne sa.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

bateto написа:Vaprosa mi e kam ontarienci,sled kato minete G1 testa se yavyavate na G2,a ima li sluchai kogato G2 se propuska i mogesh da se yavish direktno na G full.chetoh v site im ,che ima takava opciya ,ako imash nad 2g. shof. stag v stranata ot koyato idvash ,dokazvalo se ot datata na izdavane na bg.knigka.
2.ot G1 do G2 chakaneto e za svobodna data za izpita ,a ot G2 do G full sashtata li e situaciyata pri pologenie ,che ne si nov shof. ,a ot bg. imash primerno20g. stag ili ima nyakakav srok ,koyto tryabva da mine .t.e mogesh li sled G2 da se yavish bez ogranicheniya na G full,kato izklyuchim chakaneto za svob. data.
3. kolko grupi po kolko vaprosa ima na teor. izpit ,za listovki sam chuval , a opciya na PC ima li i ima li ogranichenie za vreme.ako adresat mi naprimer e v Toronto,moga li da se yavya v nyakoy drug izpiten centar v provinciyata s obyasnenieto ,che ne mi se chaka ili stava samo tam kadeto ti e adresa
4.kogato se yavyavam s bg. knigka na G1 osven zaveren prevod ot kakav drug dokument ste se nugdaya,pasport,RPkarta ili neshto oshte,po princip koy kak e minal ,ako vse oshte si spomnyate tiya podrobnosti.
Здрасти Бате, ето как протекоха при мен нещата, за съжаление някои неща просто съм позабравил, все пак мина известно време оттогава.
За G1 се явявах на компютърния тест - разликата с теста на хартия е че ти дават оценката по-бързо, иначе въпросите са същите. Всъщност мисля че въпросите бяха общо 40 на брой, но вече не помня със сигурност, освен това са точно по книжката с инструкциите. Според мен за човек с истински шофьорски опит изпита по теория не би трябвало да е проблем.
Явих се в най-близкия до квартирата ми център, но не е ставало изобщо дума да се явявам по местоживеене. Така че според мен можеш да се явиш и някъде другаде, стига да имаш как да стигнеш до там. Все пак не е лошо да питаш за това, за да си сигурен.
След това се явих за G2, като познати ме бяха посъветвали да не отивам директно за G, защото е много по-вероятно да ме скъсат. В интерес на истината имам колега, които се явява на изипит за G2 общо 5 пъти докато успее да го вземе. Знам обаче че можех да се явя и директно за G, на база шофьорския опит от България.
За да удостовериш опита си от България ще ти искат българската книжка, при това без какъвто и да е превод - поне на мен превод не са ми искали, доколкото на гърба на книжката пише от кога съм шофьор в България. За явяването на изпит мисля че ми искаха поне още един документ за самоличност, но и това вече не помня точно - какво им показах, може би БГ задграничния ми паспорт с лендед визата, но не съм сигурен.
Вземеш ли G2 пак на база българския ти стаж можеш да се явяваш на изпит за G, въпроса е да има дата в Министерство на транспорта.
Това се сещам в момента, дано да съм ти бил полезен.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Mersi Koko infoto ti pokriva tova koeto cheta v site na MTO i znam ot poznati,samo sam ozadachen zashto moite hora ne sa se yavili direktno na G,no moge bi taka sa predpocheli ili sa nyamali info,che mogat da se yavyat direktno.A sled testa pitat li te za izbora G2 ili G predpochitash ili tryabva sam da go anonsirash.Za tova dali moga da se yavya v drug grad na testa ste si napravya truda da pitam V nyakoy izpiten centar na MTO,mislya da atakuvam Cornwall,che mi e blizo ili Otawa,no se pritesnyavam da ne im zaosryam vnimanieto,stoto adresa mi e v Toronto,dali ste go priemat za normalno,ako ima nyakoy s opit bi li spodelil.
Nemoga da namerya samo ofic. info kato sam s kebekska knigka imam li pravo da se yavya za ont. s balgarskata ,mogat li da zasekat ,che imam takava ot qc.I tuk sam mu namislil cakata ,pri podoben problem se otkazvam avtom. ot kebekskata ,no celta mi e da ne stigam dotam,ako vzema taya ot Ont. vednaga ya vrashtam ,no mi se shte da ya zadarga dokato stane za da ne dviga pesha .Mersi.
galateia
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:56 pm

В контекста на темата

Мнение от galateia »

Да ви попитам - откъде може да се дръпне електронният вариант на тестовете за Онтарио? Как до си ги набавим предварително?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Namerih gi ,no samo da se prodavat online.
Аватар
boby
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:58 pm
Местоположение: отново в BG

Мнение от boby »

Bate, Listovkite sa dva lista po 20 vuprosa.Edinia sa znaci i tabeli, a drugite 20 sa pravilnik,zakonni razporedbi i situacii .Tuk ima niakoi po-razlichni neshta v sravnenie s drugite provincii.Sled teoriata sam ,povtariam SAM se zapisvash za sledvashtoti nivo.Tel. e :1-888-570-6110.Moje da izchakash vruzka s operator i da si zadadesh vuprosite.Mnogo sa vnimatelni.Pitat te v koi grad i v koi centur iskash da se iavish.Zatova predvaritelno razgledai adresite na centrovete:
www.mto.gov.on.ca[/url]. Datata za sledvashtoto iaviavane zavisi mnogo ot raiona v koito iskash.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

OK Bobi,mersi za infoto,zapoznat sam sas sistemata,no za da si vzema chas za teor. test ste se yavya lichno i ot tam mi idvat pritesneniyata dali nyama da napravi vpechatlenie,no primera koyto mi dade mi e dostatachen za da si napravya precenka kak da deystvam,vse pak vapros na psihologiya giveesh v Toronto ,a se yavyavash na teor.test na maynata si.Ne moga da izpolzvam tel. zashtoto me pritesnyava fakta ,che ako se predstavya ot Toronto ste im izpishe montrealski nomer.
Заключено