Къща в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

при този "мек" климат тука взимането на къща се обезмисля :D то като не можеш да си излезеш на двора да пиеш кафе за какво ти е...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

alexa написа:Кое е за предпочитане-къща или кондо?Цените за една средна по -големина къща-2 етажа, 2-3 спални е колкото на едно кондо на нива.
Кои са предимствата и недостатъците на едното и но другото и за семейство с дете/деца кой е по-добрия вариант според вас?
В България бих предпочела да живея в мезонет ново строителство, а не в къща, заради по-голямата сигурност, но знам , че в Канада няма чак такъб проблем с престъпността и варианта с къщата е добър.
Сравнениено само по цена е може да бъде много заблуждаващо. Цената зависи много от мястото. Едно кондо в блоковете на брега на езерото срещу островите струва доста повече пари, от същото кондо някъде във вътрешността на града. Същото важи и за къщите.

Кое е по-добро зависи от начина на живот. Ако сте младо семейство без деца и търсите повечко градски живот кондото е за предпочитане. Като се почвят децата къщата става доста по-примамлива. За предимството на кондото другите са написали. Предимството на къщата са, че нямаш съседи от другата страна на стената, същия този двор дето трябва да се коси и където можеш да натириш децата като ти се качат на главата :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
alexa
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:29 am

Мнение от alexa »

:beer: :beer: :beer:
Ура-а-а-а!!!Най-после разбрах как става
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

[quote="IRA"]Аз лично бих предпочела кондо с голяма тераса. quote]

аз попаднах на обява за апартамент - стая, бокс и солариум -доколкото го разгадах остъклен балкон 3,0х1,5
целия този дворец за 1 000 CAD :shock:
трудно ми е да разбера къде се спи - в солариума-тераса или в дневната -трапезария :D :cry:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

alexa написа:Кое е за предпочитане-къща или кондо?Цените за една средна по -големина къща-2 етажа, 2-3 спални е колкото на едно кондо на нива.
Кои са предимствата и недостатъците на едното и но другото и за семейство с дете/деца кой е по-добрия вариант според вас?
В България бих предпочела да живея в мезонет ново строителство, а не в къща, заради по-голямата сигурност, но знам , че в Канада няма чак такъб проблем с престъпността и варианта с къщата е добър.
Най-голямата разлика е, че с къщата купуваш реално парче земя, т.е. истински недвижим имот, а с кондото купуваш само 4 външни стени (и няколко вътрешни между тях). Други разлики: Като имаш къща, си 100%-тов собственик и сам решаваш кога и какво да ремонтираш и реновираш. В кондото имаш домоуправителен съвет който решава от името на всички какво да се прави и който може да ти наложи да кихнеш 10 бона за пребоядисване на фасадата на блока независимо от твоето мнение, че фасадата си е много добе и може да изкара още доста години без пребоядисване ... :roll:. В къщата можеш да си пушиш, да си имаш куче или 10 котки, да си постриш гараж или работилница, да си купонясваш до 3:00 сутринта, ... с една дума - да си правиш каквото си искаш. В кондото си горе долу с правата на наемател, само дето си плащаш property таксите, отоплението и тока сам :wink: ... :beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
alexa
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:29 am

Мнение от alexa »

Много се радвам , че стана дискусия!Благодаря на всички за мненията.
Значи общо взето за мен точките са доста поизравнени между къщата и кондото.Кондото е като апартамент в България, с тази ВАЖНА според мен разлика , че тук дори и общото събрание да реши покриване на разноски за общи части, има другари и другарки, които посмъртно и под страх от разпри даже няма да платят ТВЪРДО, защото им е в принципа да ползват , а да не плащат.В 100 % от блоковете и кооперациите този проблен е налице.В Канада както изглажда няма мърдане в това отношение, но честно казано, аз съм ЗА спазването на реда, колкото и да не ми изнася на джоба това.
Придобиването на земя заедно с къщата , от друго страна , е много примамлив факт, предвид, че къщите в Канада са от дърво и не могат да се ползват от 2-3 поколения, например.
:beer:
Ура-а-а-а!!!Най-после разбрах как става
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Придобиването на земя заедно с къщата , от друго страна , е много примамлив факт, предвид, че къщите в Канада са от дърво и не могат да се ползват от 2-3 поколения, например.
Чувала съм, че има дървени къщи на по 70-80 години. Защо да не може да се ползват от няколко поколения?
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

speedy написа:[Предимството на къщата са, че нямаш съседи от другата страна на стената, същия този двор дето трябва да се коси и където можеш да натириш децата като ти се качат на главата :)
ТОВА НАПРАВО МЕ ПЛЕНИ!!! :lol:
Винаги се сблъскваме с проблема -къде да озаптим малките, че да разменим с половинката две думи по същество... :nenam:
Идеята с къщата ми допада, обаче ме притеснява -защо в Канада се строят дървени къщи?!? Българинът си е малко предубеден ...и аз включително... :oops: Прекалено скъпо ли е масивното строителство или това е своего рода канадски традиционализъм? :nenam:
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Leka e konstruktsiqta.
Vinagi moje6 da si q pripravi6 otnovo. Ako iska6 vsqka godina q prikroqvai na novo s razli4ni vidove stai. Lesno se nadstroqva , ako ti e nujen nov etaj ili novi pristroiki.
Ne e za potsenqvane i otoplenieto. Tuk pri tezi klimati4ni usloviq darvenata kasta si e predimstvo. :D
Tova, 4e sme predubedeni si e za na6a smetka. :D
Kanadtsite si jiveqt v takiva kasti otdavna i qvno ima pri4ina da prodaljavat da si jiveqt. Edva li sa po- glupavi ot nas.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

tornado написа:...... Прекалено скъпо ли е масивното строителство или това е своего рода канадски традиционализъм? :nenam:
Ами по-ефтино е за строителя,значително по-ефтино.За копувача според мен не. Строят по бързо и не им трябват кой знае колко клалифицирани работници.Къща се строят на ново всеки двайсетина години и съответно строителите печелят повече.Няма да е още дълго защото гората свършва.
И в България щяха да се строят дървени къщи ако имахме толкова дървесина не заради друго ами защото строителите щяха да правят огромно печалби.
Последно промяна от IRA на Сря Мар 09, 2005 10:16 am, променено общо 1 път.
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Изобщо не съм искала да обиждам канадския тип строителство, нито да го подценявам. Просто не съм убедена доколко е сигурно то...затова питам. Може би донякъде и защото К не е с висока земетръсна степен...все пак всичко си има някакво обяснение.
Освен това смятам, че дървото като материал е много по-уютно и близко до естествения комфорт на човека. Ако и технологиите позволяват достатъчна степен на изолация.../което не е за пренебрегване в К./ - значи всичко е наред!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Според мен повечето хора като чуят дървена къща си представят дебелли дървени греди които са оставени да се виждат в интериора и затова си мислят че много уютно ама не е така,тука ползват трески и шперплат, това е.От дърво също може да с е направи хубава къща ама тука се правят едни бараки по моему,гледат да спестят от каквото могат -малки прозорци,глупави разпределения (половината къща стълба).За мен как е организирано пространството е много важно и си имам претенции.Абе аз съм си маниак по темата и затова може би прекалявам.На мен ми харесва индивидoаллното строителство,но тука то е много скъпо.Правими впечетление че при кондодата има по добри решения затова съм се ориентирала на там.
Между другото преди да сте ме нападнали ще кажа че това което пиша се отнася за типовото строителство,което за мен е отврат на всякъде по света -България ,Канада няма значение.
Ако някога въобще си построя къща ще си наема архитект които да ми направи индивидоален проект ,конструцията аз ще ся направай до тогава би трабва да съм си приравнила дипломата :lol:
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Значи искаш да кажеш, че прословутата им "дървена къща" си е нещо като тип сандвич панел от дървесни отпадъци??? :shock:
Ей затова се изненадах- как така можеш да си я прекрояваш и надстрояваш както ти скимне! Ми то като й бръкнеш в конструкцийката...? :nenam:
IRA, май добрият български традиционализъм ще ми се отрази по-добре... 8) пък нека съм консерва :oops: ...
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Значи искаш да кажеш, че прословутата им "дървена къща" си е нещо като тип сандвич панел от дървесни отпадъци???
Добре де нека да е сандвич панел, но доста хора споменаха,че в помещенията е топло. А аз в моя бетонен панел си умрях от студ тая зима :) :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Хей Дами не забравяйте, че си е друго традиц. българско строителство с тухли и бетон, цялата рода на биене на плоча се събира и до няколко години вдигаш къща на село тип прогимназия в която нема кой да живее от една страна от друга готовата вече къща е готова на ниво груб строеж. Всяка година се прави и пуска една стая за живеене останалите чакат догодина да се спестят парички за черни дни и пак се прави една стая така след 10-тина години всички стаи са ремонтирани и годни за живеене, проблема е, че децата са поотраснали и са отишли да живеят в София и къщата остава един музеен експонат тип паметник в който живеят мама и тате докато са живи - те са роби на къщата до края на живота си. Обикновено тия къщи остават и недоизмазани отвън 20г след построяването си, а отоплението това е друга тема зимата се топли една стая в която живеят всички и т.н.
Това е може би алтернатива на канадският начин на живот и мислене, който иска може и това да си избере.
Наслука
NO PAIN NO GAIN
Заключено