Културен живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Културен живот

Мнение от Joy »

Не че имам време, но имам огромното желание, а значи, все някога ще успея да намеря и време... :roll:

И така, хора, как си организирате културния живот? Подсказаха ми тук идея за безплатни или евтини концерти от музикалните факултети на Университетите. Казаха ми,че концертите били разкошни.

http://francais.mcgill.ca/calendar/?Sta ... &UnitID=30

На UdeM не намерих график... :(

Някой ходил ли е?

Дайте график на културните мероприятия, които посещавате! Да ме прощава Тодор Колев,но за тези пари ще посетя 2 местни концерта.

http://www.sallejeangrimaldi.com/genera ... p?C=0_&N=0
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Културен живот

Мнение от Optimist Creed »

JOY написа:
Дайте график на културните мероприятия, които посещавате! Да ме прощава Тодор Колев,но за тези пари ще посетя 2 местни концерта.

http://www.sallejeangrimaldi.com/genera ... p?C=0_&N=0
Че за к'во да ходим на Тодор Колев ???

За да ни изпее онази си песен ,в която се казва " ... те българските имигранти са стигнали вече и до полюса , ама можете да ги познаете по това ,че ходят ... боси ".

Пожелавам на желаещите да му посетят концерта г-н Колев да им изпее именно тази песен. :wink: .

А иначе Джой, тази събота на 5 Март от 19 ч. ще има бг театър в Кот-Де-Неж (колежа Нотер-Дам).
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Разходи се до центъра на Монреал, в Redpath Building (ако си спомням правилно, така се казва сградата; намира се на Шърбрук) има голямо табло с концерти на студентите от МакГил, а вътре в самата сграда има листовки с целия сезон. Билетите бяха по 5$ на концерт.
В Плас дез Артс има огромни табла също с информация за различните постановки; можеш и да се абонираш за тях на сайта им в Интернет(безплатно изпращат всички новости по мейл), а можеш и билети да си поръчваш по този наин.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Ako Тошшо Колев ми изпее "Сто кила ракия давам , само да те притежавам..." веднага отивам на концерта,колкото и да са билетите :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Alex_dim
Мнения: 388
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 9:32 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Re: Културен живот

Мнение от Alex_dim »

JOY написа:....
И така, хора, как си организирате културния живот? Подсказаха ми тук идея за безплатни или евтини концерти от музикалните факултети на Университетите. Казаха ми,че концертите били разкошни.

......
Дайте график на културните мероприятия, които посещавате!
....
Вземай си от Плас дез Арт безплатното месечно списание La Scena Musicale (ла шена музикале) - има го в Аршамбо и на някои други места. Вътре е дадена пълната програма по дни на класическите и джазови концерти в различните зали и катедрали за целия месец на по-големите градове в Квебек и Онтарио.
Ето и онлайн изданието: http://www.scena.org/
също: La Scena musicale (PDF)
В залите на университетите има много безплатни или съвсем евтини концерти. Често се изнасят и в катедралите - напр. в Англиканската църква (до метро МакГил) има почти всяка събота и неделя. Пише, че е безплатен, но искат $5 дарение. :wink: Хубавите концерти обаче, с участие на известни изпълнители, винаги са платени и то сериозно. :? :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

леле за мен културният живот се свеждаше до посещението на няколко стрийптиз бара и салона за масажи пък то се оказа ,че имало и други мероприятия.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Re: Културен живот

Мнение от huba »

Optimist Creed написа:
JOY написа:
Дайте график на културните мероприятия, които посещавате! Да ме прощава Тодор Колев,но за тези пари ще посетя 2 местни концерта.

http://www.sallejeangrimaldi.com/genera ... p?C=0_&N=0
Че за к'во да ходим на Тодор Колев ???

За да ни изпее онази си песен ,в която се казва " ... те българските имигранти са стигнали вече и до полюса , ама можете да ги познаете по това ,че ходят ... боси ".
Пожелавам на желаещите да му посетят концерта г-н Колев да им изпее именно тази песен. :wink: .
Tova li imash predvid:
Българите там в Канада много са
стигнали са даже и до полюса
там са българските ескимоси....
лесно се познават-те са боси...
ako e tova, tova e pesen na NLO , a ne na Todor Kolev.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Който и да е изпълнителя не е далеч от истината.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bateto написа:Който и да е изпълнителя не е далеч от истината.
бате,вие в Канадата и обосяхте ли?Горките :shock:
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Културен живот

Мнение от Optimist Creed »

huba написа:
Optimist Creed написа:
JOY написа:
Дайте график на културните мероприятия, които посещавате! Да ме прощава Тодор Колев,но за тези пари ще посетя 2 местни концерта.

http://www.sallejeangrimaldi.com/genera ... p?C=0_&N=0
Че за к'во да ходим на Тодор Колев ???

За да ни изпее онази си песен ,в която се казва " ... те българските имигранти са стигнали вече и до полюса , ама можете да ги познаете по това ,че ходят ... боси ".
Пожелавам на желаещите да му посетят концерта г-н Колев да им изпее именно тази песен. :wink: .
Tova li imash predvid:
Българите там в Канада много са
стигнали са даже и до полюса
там са българските ескимоси....
лесно се познават-те са боси...
ako e tova, tova e pesen na NLO , a ne na Todor Kolev.
Значи съм сгрешил.
Официално си връщам думите назад. Нека г-н Колев ме извини.

Ама ако НЛО-то решат да идват , не бих им стъпал на концерта.
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

tuk подозирам яко триене на мннения??? ама защо и мойто не разбрах :shock:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

не е съвсем по темата, ама да се изфукам - ходих на Лхаса де Села този петък. Това е дама, дет спечели една награда на ББС за World Music, там дет гласувахме за Иво Папазов.
Концерта беше в теaтър Ла Корона, малко джазова обстановка с масички и винцок, билета беше $40. Загряваше май някакво местно момче Патрик Уотсън. Голям кеф беше.

you’ve travelled this long
you just have to go on
don’t even look back to see
how far you’ve come
though your body is bending
under the load
there is nowhere to stop
anywhere on this road
Alex_dim
Мнения: 388
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 9:32 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Alex_dim »

През април ще има концерт на Андреа Бочели в Centre Bell. Билетите обаче тръгват от $65. :?
rr123
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 12:45 pm
Местоположение: "в рая"

Мнение от rr123 »

Mожете безплатно да отидете на концерта Mбунго ГАMАНУНДА от Лесото- еmигрант 1 поколение- живял в третата колиба,четвъртото село по течението на третия ръкав на река Конго. Сега-наш съгражданин. Култура- да ти види окото. Хеm така ще се интегрираш по бързо.
Pipi Dalgoto Chorapche
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 5:08 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Pipi Dalgoto Chorapche »

Kakvo shte kajete ako Sevdalina i Valentin Spasovi napraviat koncert v Canada. Za tezi kioto ne se seshtat koi sa pripomniam che te napisaha i izpiaha pesenta "Sine, sine"
Bihte li otishli?
Easy come...Easy go
Заключено