Banff

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
borimira2
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 1:40 pm
Местоположение: Burlington, ON

Мнение от borimira2 »

Alina, sas sigurnost shte ti haresa. No Calgary e goljama greshka, ako shte se mestish napravo potegljai kam Vancouver. Calgary e edno ogromno boring selo... To ne che Ottawa e neshto po-razlichno de... Az chak kato se mahnah ot Ottawa razbrah, che defakto sam bila na zatochenie v Ottawa.

Alina написа:Абе ако вземе наистина да ми хареса толкова много, ми се вихри една мисъл в главицата малка.... Go West... :lol: Ей го къде е Калгари, на няколко часа път със самолет :lol: Нямам деца, нямам къща... Местенето не е проблем :lol:
ariel
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 7:38 am

Хей, а къде остави Гела и Родопите!

Мнение от ariel »

Alina написа:Мерси много приятели

Бате, недей така бе. Аз ще ходя през лятото, а тогава цените са малко по-така. Освен това понякога поработвам в Холидей ин и като служител там имам право да спя на 1/4 цена по тяхната верига хотели и още няколко като Краун Плаза из цял свят. Примерно наскоро спах в хотел, който струваше 249$ стаята за 69$ (King bedroom). Така че... недей да плашиш хората каращи лада на село. А и за какво да кътам тея пари, като утре може талибаните да се ядосат на Канада и мен вече да ме няма. А и БГ като прави бази на НАТО... знае ли човек...


Хайде народе към Бааанффф. Гледам на снимките - все едно си на Пириииин. Обичам Пириииинннн. :lol: :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Споделям мнението на Боримира,бил сам по малко и в двата града ,Калгари нов град ,чист изглежда модерен,но не може да се опрена Внкувер.Прилича на сели с небостъргачи от американски тип.Нещо като Оттава ще дойде само дето столицата има по европейски дух доколкото това се отнася за континента.Аз сега например бих отишъл да живея във Ванкувер ,но в Калгари никога ,предполагам ,че хората го предпочитат като мислят ,че има по големи переспективи за работа,но цените на наемите ми се струват еднакви с Ванкувърските,а Ван. е къде къде по стойностен град.Пак по мое наблюдение наемите в Кал. и Ван. са от порядъка на 20-30% по ниски от отавските.Пак казвам хубав град ,но за който предпочита с колата до вкъщи,до работа и до молла.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Zdrasti Bate,
Az jiveya v Calgary ot 3.5 godini. Parvite 2 godini byahme bez kola i nyamahme problem. V radius 800 metra imam 2 supermarketa, 2 dollarstora, shoppers drug mart, greek magazin, da ne ti kazvam kolko kruchmi ima.... Hodya pesha na rabota (25minuti).Aâòîáóñúò ñïèðà ïðåä áëîêà. Æèâåÿ â äàóíòàóí. Àïàðòàìåíòúò ìè ñòðóâà 118000 (áåòîííà ïëî÷à, 1977 ãîäèíà, 78 êâàäðàòà). Õà ñåãà ñè êóïè íåùî òàêîâà âúâ Âàíêóâúð çà òåçè ïàðè.
Ñåãà çà Áàíô. Òîâà å Ìåêàòà çà ÿïîíöèòå, òå ïðèòåæàâàò ïî-ãîëÿìÿòà ÷àñò îò Áàíô. Áàíô å æåñòîêî ìÿñòî, ïðàâåíî ñ ìíîãî ïàðè. Ïðåïîðú÷âàì äà îòèäåòå íà ìèíåðàëíèÿò áàñåéí (íå òîçè â çàìúêà). Âèæòå è Ôåúìîíò Ñïðèíãñ õîòåë (çàìúêà) íà âúðõà.
Îòñêî÷åòå è äî Êàíìîð (ñïðåòíàò ãðàäåö íà îêîëî 20 ìèíóòè îò Áàíô â ïîñîêà Êàëãàðè.
Íàçäðàâå
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Съгласен съм с теб ,града е нов и модерен ,не е съвсем като американските градове разхвърлян ,има хубав център със всичките му забавления,предполагам има и уреден транспорт,определението да живееш на колела не означава ,че в центъра не можеш да се разходиш и нямаш всички удобства на крака,използвам го за стил и начин на живот в подобен тип градове,живял си в То. и предполагам ,че ми разбираш мисълта.Това което го написа Номера като сравнение м/у Вин. и То.това имам и аз навпредвид макар и да не съм ходил в Вин. ,но си мисля ,че и двата града са сходни,както Ванк. и Калгари като стил и начин на живот и градски облик си приличат.А сравнението м/у Ван. и Ка. е на база градоустройство,архитектура ,разположение,природа ,интересн места,а не къде е по лек живота.Предполагам ,че в Ка. по лесно може да се нареди един имигрант,предлагане на работа,по ниски цени на жилища ,по малка конкуренция от имигрантска страна.Във Ван твоя апартамент ще е три пъти по скъп и това изобщо не е от маловажно значение,като се има навпредви ,че във Ван. заплатите и предлагането на работа не са 3 пъти по големи.Но Ван. си е по привлекателен и то не само заради климата за живеене,то в съотношението цената -качеството си вървят заедно,само да нямаше толкова азиатци и чалмалии щеше да си е супер град.
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

Kam Alina....,super e v BAnff....nyama nachin da ne ti haresa...:)

Kam Huba.....ako shte mu broite mesecite na Botzo....i shte se pravite na drebnavi.....ne sa 4 ...a sa 3....:)

KAm Alina....i v Rila sme imali sluchka s mechka....ama tuka(t.e tam) Mnogo mechki,da vnimavate ,eiiiii!!!!!
Ako se obadim na Ombi,moje da si napravim strahotno damsko trio...:))))

Kam Borimira2.....edin chovek,deto misli ,kato men.....za Calgary....i Vancouver....:),vij za Ottawa ne se izkazvam...ne sam jivyala tam....ama za drugite 2 grada....:)
:thumbsup: :dance: :wave:
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Riba написа: Kam Huba.....ako shte mu broite mesecite na Botzo....i shte se pravite na drebnavi.....ne sa 4 ...a sa 3....:)
:
Tai kato mnogo obicham da me obiaviavat v drebnavost, eto:
Пон Окт 25, 2004 9:47 pm Канада


Първи впечатления - СТУДЕНО

Спецялни благодарности на черноморските морски пехотинци, които за един ден ни намериха апартамент и работа.

Благодарим!"
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ght=#65005

I umiram ot kef da mu broia mesetcite.Tova e denonoshtnoto mi zanimanie :lol: :lol: :lol:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Abe to Calgary i na men mi se stroi dosta skuchen grad, vav Vancouver ne sam bil, no shte ida tva lyato, a Ottawa v sravnenie s Toronto ili Montreal kato socialen jivot, prosto ne moje da ima sravnenie :oops: , no kato izklyuchim zimata prez drugite sezoni izobshto ne e skuchno stiga da znaesh kade i koga da idesh.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Сакън, братя и сестри. Не пипайте Отава. Щото ще излизаме на бой в калта:lol: :lol: :lol: Тя е свещена :lol:


Майтап бе Уили. Наистина си обичам Отава. Който знае къде да ходи, а и с кого, няма как да му омръзне. Верно че няма типа европейски изглед с магазини по улиците, а само молове(което и аз не харесвам), но не това е най-важното за мен. Имам много други красиви и приятни места за разходка, и както многократно съм казвала - за пикници(стига да си падате по тях). Така че на мен тук не ми е скучно. Освен това е на стратегическа позиция - на еднакво разстояние от Кебек сити и от Торонто :lol: Кеф ти Кебек, кеф ти Торонто :lol: Близо до Хамериканската граница... ако това е предимство :wink:

И все пак аз не съм вързана никъде тук все още. Все още ми се експериментира, обикаля ми се по за малко из цяла Канада, докато си намеря мястото, в което ще се чувствам най-щастлива, или поне като у дома.


Колкото до Родопите и Гела - познай къде съм завещала да ми разпръснат праха някой ден като си замина от тоя свят :lol: :lol: И гайда искам да ми свири в тоя момент. Никакви траури, глупости, искам Рипни калинке и 100 каба гайди :lol:


Рибка, Това хич не е лоша идея, но преди това около 1 Юли ще се посъберем заедно по друг повод. Надявам се Омби също да е там :wink: :lol:
Alina
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Оттава няма европейски вид с магазини по улиците :( ,алинке ти не живееше ли в Отава или се бъркам заради това ти твърдение.Аз пък си мисля ,че точно Отава има най европейски център от всички канадки градове,центърат и ми наподобява тоя на Брюксел.Ами търговските улици ,Ридо,Банк,Кент и другите там не им помня имената в квартала с билдингите южно от парламента ,ами търговския район с множествот магазини и ресторанти и пазара на открито с пешеходната зона до американското посолство,почти като в България всичко е изнесено на широки площи през лятото на улицата.Такаива местенца във Ван. и Кал. трудно ще откриеш ,особенно във втория.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Бате 100х :beer:


Абсолютно си прав. Нямам търпение да се стопли, да дойде Май и Отава да заприлича на себе си, да закипи. :lol: Сега ми се вижда мнооого сива и някак си като грозното патенце :lol:
Alina
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Това се отнася за навсякъде в Канада ,зимата и лятото имам усещането ,че живея в две различни страни.В Бг. не се усеща контраста заради климата и начина на живот,но тук ни е сериозен проблем,ама дето казва един мой,ако климата в Канада беше поне като тоя в Бг. Канада нямаше да е 30 ,а щеше да е 300 милиона.
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

banff

Мнение от No667 »

ama vie ot tema Banff smenihte kakvi sa gradovete
Az mislia che Calgary,Winn i Van si prilichat mnogo po gradoustroistvo,parkingi i vsichko po magistralite v grada i samo s kola
az znam hora i v Winn deto sa bez koli,obache ne si e rabota
az sum chul ot hora ot Calgary da kazvat che v Winn vse pak ima niakoi drug chovek na ulicata i si napravo ojiveno,sravneno pri tiah.
Po Tv sum gledal novini ot Calgary i Edmonto,vse edno che gledam v moia grad kadri, 90% e ednakvo
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

greshka... :D
Последно промяна от Riba на Пон Фев 28, 2005 10:55 pm, променено общо 1 път.
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

Huba,vzemam si dumite obratno..Pravilno si broish ti,az neshto ne sam v chas....:)
Bate,ako ne beshe kazal,che centara na Ottawa ti prilicha na centara na Brussels ,tova e poslednoto neshto na zemyata,za koeto bih asociirala mejdu vaprosnite dva grada....napravo me ubi....:))
Haide sas zdrave i Chestita Baba Marta.Vsichki da sme beli i cherveni,rumeni, zasmeni.....na vsichki podaryavam po edna virtualna martenichka za zdrave...:) :wave: :thumbsup:
Заключено