Zdravna kasa i NOI - dalgove

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Хе хе ми системата май успява :wink: само че и данъци няма да плащат тези които не взимат детските и си вдигнат чукалата да емигрират :lol:
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

goliama mechka написа:
Kpetrov написа:Бате да ще се откажа като едното нощо от тоева скапано гражданство неискам и да го чувам повече. В тая държава дето номера ви каза какво е повече не искам и да стъпвам.
Много си прав,ама само да те светна,че аз вече съм питал - за отказването от Бг-ско граждансто също се киха,мисля че е най-малко 1000 кинта,ако не и повече.Хайде честито :beer: не знам за вас,ама аз съм бесен,най-вече от безсилие
Голяма ме4ка аз пък се притесних за този 4овек, тя работата му се оказва доста по сложна с тия 1000 лв.
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/ ... e/0#657398
историята е прикрепена на фаил, приятно 4етене :D
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Vapros kam forumtzite.
Az se iznesoh ot BG predi 5 godini. Mislya da otskochim do BG s jenata i deteto tova lyato.
Vaprosat mi e - mogat li tezi pederasi ot NOI da me zahapyat za neplateni zdravni vnoski, za men i jenata? Abe ima li zakon v BG, koito da zabranyava na dlajnitzi kam NOI da napuskat BG? Da ne obarnat BG na zatvor- samo se chudya de...

Sashe (sasho71) ne se kosi kakvo shte pravish v BG ako zaboli apendisita i nyamash osigurovka. Prosto otivash v BG s Travel Insurance ot Canada. Az, ako si hodya v BG tazi godina, shte imam 1000000 dollara Travel Insurance, koiyato pokriva daje i transport do canada, ako v BG ne mogat da me operirat. Ako tryabva da hodya na doktor v BG, prosto shte sabiram kasovi belejki i fakturi. Posle v Canada shte gi claimvam and that is it.
Cheers
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

AlexAA написа:Vaprosat mi e - mogat li tezi pederasi ot NOI da me zahapyat za neplateni zdravni vnoski, za men i jenata? Abe ima li zakon v BG, koito da zabranyava na dlajnitzi kam NOI da napuskat BG?
Абе чак такава паника с това НОИ... Могат да те захапят за ... на теслата дръжката (да се направя малко на наскофлекса :D). Няма такъв закон засега. Пък и ти най-вероятно имаш кан. ситизъншип така че за НОИ - един голям ................ кленов лист :P
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Ха Ха това ме подсети за днешният ми разговор с великите военни :lol:
Значи пратиха ми миналия месец некво повиквателно да ходя да си сменя повиквателната заповед (демек къде да се явя в случай на мобилизация). Та обаждам се аз и те ми викат бързо идвай,че нали знаешшш.... И отивам аз и тея пичове ми викат абе то отпаднало това само си се разкарвал :twisted: Викам нали ми казахте вчера по телефона да идвам, абе грижа го е някой, че хората са на работа. Та казах им че заминавам те като почнаха снимки доказателства че заминавам незнам к'во още. Казах им да забравят направо :lol: 8)

Та к'во да ви кажа вчера пак повиквателна :shock: за същото и се обаждам... и викат тоя път е наистина непременно да дойдете :lol:

Та викам утре на военните пак един голям... кленов лист :lol:
Ще им кажа да напишат в повиквателната в случай на мобилизация да ме чакат с подводницата на бреговете на Нюфаундленд :metro:
Аватар
exquisitus
Мнения: 497
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 10:12 am
Местоположение: Hell

Мнение от exquisitus »

Kpetrov написа:Та викам утре на военните пак един голям... кленов лист :lol:
Ще им кажа да напишат в повиквателната в случай на мобилизация да ме чакат с подводницата на бреговете на Нюфаундленд :metro:

man u rule :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
The secret of success is sincerity. Once you can fake that, you've got it made. -- Jean Giraudoux
--------------------------------------------------------
If the world were the perfect set of teeth, you would be plaque!! -- Dolph, the fascist hippo
Аватар
sofiya
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:08 pm
Местоположение: MTL
Обратна връзка:

Мнение от sofiya »

AlexAA написа:Vapros kam forumtzite.
Az se iznesoh ot BG predi 5 godini. Mislya da otskochim do BG s jenata i deteto tova lyato.
Vaprosat mi e - mogat li tezi pederasi ot NOI da me zahapyat za neplateni zdravni vnoski, za men i jenata? Abe ima li zakon v BG, koito da zabranyava na dlajnitzi kam NOI da napuskat BG? Da ne obarnat BG na zatvor- samo se chudya de...

Sashe (sasho71) ne se kosi kakvo shte pravish v BG ako zaboli apendisita i nyamash osigurovka. Prosto otivash v BG s Travel Insurance ot Canada. Az, ako si hodya v BG tazi godina, shte imam 1000000 dollara Travel Insurance, koiyato pokriva daje i transport do canada, ako v BG ne mogat da me operirat. Ako tryabva da hodya na doktor v BG, prosto shte sabiram kasovi belejki i fakturi. Posle v Canada shte gi claimvam and that is it.
Cheers
Alex, po zakon ( za sajalenie ne pomnia koi tochno, zashtoto pitah bratovchedka mi -advokat v BG) ne mogat da te sprat da izlezesh ot stranata ako niamash dalgove kam darjavata po-golemi ot 5000lv
A za plashtaneto za speshna operacia v BG - pochti vseki rabotesh i osiguriavash se na postoianno miasto v Canada ima zastrahovka za speshni medicinski uslugi izvan Canada - proverete si knijkite s firmenite benefiti.
Mainata im na NOI - nishto niama da dam na tia skapaniaci - ne zashtoto tolkova mi se svidi, kolkoto me e iad,che niakvi maloumni darjavnici s maloumni zakoncheta se opitvat da ni napraviat nas maloumni. :evil: :evil:
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

sasho71 написа:e що? да приемем варианта че си отиваш до БГ, заболява те апандисита и се налага операция- тогава какво? ако не си плащал вноските ще ти излезе през носа болничния престой

Спешните случаи са все още безплатни , наскоро познат му направиха 2 операции и плати само 120 лв. на доктора и го приеха по СПЕШНОСТ :lol: :lol: :lol: :lol:
Навсякьде си има вратички , аз не сьм плащал от 5г. и нямам намерение :beer:
Ако правиш само това което вече можеш, ще останеш завинаги това което си!
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

Канада си е Канада какво ми разправят някои хора ,4е в БГ- било по леко ---леко е на някои хора .Какво толкова се оплакваме от Канада ,,,България ни накара да емигрираме --там ни забиха шута там ни се подиграваха там ни тъп4еха МУТРИТЕ за които сега работят БГ-те там хората се самоубиват от глад и мизерия .И не ми казвайте ,4е БГ е Европейска Държава.
Глупости на търкалета ---мисля ,4е номера е много прав .

Ние сме родени там и естествено това е нашата родина ама самата тя ни изгони ----мащеха така се вика Братя Българи
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

[quote="JOY"]:D Керкелов, много си се впечатлил от един троснат отговор по телефона! Я помисли дали ти самия не отговаряш по същия начин и дали ако поровиш из спомените си няма да намериш къде по-ужасни примери.
На мен например няколко месеца по телефона в България с анонимни обаждания ми заплашваха детето и нищо не можех да направя,освен да го затворя в къщи. :(


не съм се впе4атлил 4ак толкова само го дадох за пример.
А ти от къде знаеш аз как съм отговарял.Самата ти си опитала от действителността а сега ме питаш
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
ety
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:48 am
Местоположение: Vancouver/ plovdiv

Мнение от ety »

О-детски(аз също не ги получавам ние също сме били богати), О България, няма да ми е мъчно за нищо, защото се подиграват с нас. Ами когато преди 1 година се срещнах с крадец, който беше влязъл в къщи, кой направи нещо по въпроса - никой. Даже ми викаха -Ами къде е бил мъжа ти. Ама не питат, защо не е бил у дома. По въпроса за родителите - при мен нещата стоят малко по-различно и предполагам, че майка ми няма да страда за това, че не съм в БГ. Никой с нищо не ми е помогнал в този живот особенно в БГ, че да ми е мъчно. Майната им на всички, един път като дойдем там при вас пак ще си говорим...
nobleman

Мнение от nobleman »

..............
Последно промяна от nobleman на Пет Апр 29, 2005 6:12 am, променено общо 1 път.
Аватар
ety
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:48 am
Местоположение: Vancouver/ plovdiv

Мнение от ety »

Съгласна съм, но след известно време да го прехвърлим към Канада а? Мене не ми е проблем, че не ги получавам детските, но ме е яд за това, че има хора, които ни лъжат в очите и казват с гордо вдигната глава, че всички са много добре в БГ. Защо не отидат на Четвъртък пазара в Пловдив и да видят как пенсионерите се мъчат да я сколасат някяк си. Жал ми е за старите хора, че цял живот са се трудили, а сега и старините трябва да ги живеят като скотове.
RABO
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Май 06, 2004 1:26 pm
Местоположение: Winnipeg MB

Мнение от RABO »

kerkelov napisa
Канада си е Канада какво ми разправят някои хора ,4е в БГ- било по леко ---леко е на някои хора .Какво толкова се оплакваме от Канада ,,,България ни накара да емигрираме --там ни забиха шута там ни се подиграваха там ни тъп4еха МУТРИТЕ за които сега работят БГ-те там хората се самоубиват от глад и мизерия .И не ми казвайте ,4е БГ е Европейска Държава.
Глупости на търкалета ---мисля ,4е номера е много прав .

Ние сме родени там и естествено това е нашата родина ама самата тя ни изгони ----мащеха така се вика Братя Българи
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :beer: :beer: :beer:
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

1

Мнение от No667 »

Zashto tolkova se vpriagate kato kritikuvam nerednosti v BG?
Ami che tova e deistvitelnosta,ako ne beshe taka niamashe da sme prasnati tolkova bulgari po sveta da tarsiat prepitanie i po-dobar jivot.

I Kanada si ima kusuri,no i Bg ima sumati nerednosti i bezhaberia
Stom sme se mahnali ot BG tova pravi li ni patrioti ili predateli?
Kakvo e miastoto na patriotizma v dneshnia globalen sviat?
Chovek tarsi dobro i udachno miasto za da jivea dobre,niakoi sme v Canada,drugi v USA,drugi v Ispania ili Anglia i t.n.
Bih jivial i v rabotil v Bg,ako imam adekvatni na kanadski uslovia.
vaobshte imali miasto za niakav kompleksarski patriotizam v dneshnia komersialen sviat?

Az obicham BG,roditeli,rodnini i priateli i s tiah nai-se radvam,no kak veche da ostana da jivea i rabotia v Bg,kato sum se mahnal ot milionite gluposti koito gi ima,prosto nachina na jivot e shiban i zatova si ima vinovni,a ne BG
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Заключено