Как да си изпратя пералнята???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

Абе, хора не се сърдя на никой за мненията ви ама защо не прочетохте това преди да ме нападате. :roll: :oops:
http://www.bgcanada.com/oldforum3/viewt ... 8fbbe8f419
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Бъди сигурна че всеки я е чел поне 2 пъти, повечето сме я чели още когато е написана и Архив 3 всъщност си беше действащия форум :wink: Аз на твое място щях да се замисля защо толкова хора ми казват че не е добра идея, а най-вече обърни внимание на съвета на VanBC (да направиш пак сметките хубаво, щото и на мен ми се струва че такъв товар от апартамента ти в София до апартамента в Мтл няма как да излезе само 350 CAD)
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

а също така и ние живеем тук
както са ти казали - избери си на кого да вярваш!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

sashka написа:Абе, хора не се сърдя на никой за мненията ви ама защо не прочетохте това преди да ме нападате. :roll: :oops:
http://www.bgcanada.com/oldforum3/viewt ... 8fbbe8f419
Да, след тази апокалиптична картина за пералните в Канада нищо чудно, че си решила да помъкнеш една от България.

Че общите перални не са кой знае какво чудо на техниката - не са. От друга страна и ние, че и всичките познати, за които се сещам, не сме имали собствена машина докато живеехме под наем. И бебешки дрешки са се прали, и не сме ходили мръсни по улиците. Другото са бели кахъри. Ако ще даваш пари за допълнителен багаж, помисли по-скоро за български книги. Такива в Канада няма, дори и втора употреба :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Саше, пералнята ще ти е най-малкия кахър. Ама нейсе, като дойдеш ще разбереш за какво иде реч. И не си мислете, че тук ядат доматите с колците.
Аватар
exquisitus
Мнения: 497
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 10:12 am
Местоположение: Hell

Мнение от exquisitus »

speedy написа:
sashka написа:Ако ще даваш пари за допълнителен багаж, помисли по-скоро за български книги. Такива в Канада няма, дори и втора употреба :)
znachi ima nuzhda ot knizharnica, eto ti edna hubava ideia. any takers ?
The secret of success is sincerity. Once you can fake that, you've got it made. -- Jean Giraudoux
--------------------------------------------------------
If the world were the perfect set of teeth, you would be plaque!! -- Dolph, the fascist hippo
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз от летището до бъдещия апартамент на Сашка ще и взема само 50лв като за сънародник.,държа да подчертая само,щото ако попадне на някой местен идиод ще трябва да се раздели със стотарка.
А в същност общественната пералня си е хубаво нещо ,идеално место за социални и сексуални контакти.
А и Влико дето вика ,то така ще те опере живота в началото,че едвали ще ти е до пералня.
Моето мнение е,че оперцията с транспортирането на тоя вид домашен любимец е много недалновидна.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:Аз от летището до бъдещия апартамент на Сашка ще и взема само 50лв като за сънародник.,държа да подчертая само,щото ако попадне на някой местен идиод ще трябва да се раздели със стотарка.
А в същност общественната пералня си е хубаво нещо ,идеално место за социални и сексуални контакти.
А и Влико дето вика ,то така ще те опере живота в началото,че едвали ще ти е до пералня.
Моето мнение е,че оперцията с транспортирането на тоя вид домашен любимец е много недалновидна.
бате нещо се гъбаркаш, нали?

та тя в самолета има право на 2 куфара.
Пералнята няма да я носи в самолета - чети какво е написала.
така, че семейство с 4 куфара си взимат такси за 20-30 долара и си свиркат.
Тия бая ги пускаш по пързалката - хем комфи в камиона, хем 50тарка.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ами след една седмица като и дойде пералнята на терминала няма да я носи на гръб или с такси я. :D
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:Ами след една седмица като и дойде пералнята на терминала няма да я носи на гръб или с такси я. :D
със сигурност не четеш какво е написала.
иначе застраховки имаш ли, а лиценз? ако разбиеш пералнята кой плаща?
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Верно бе ,тя щяла да я кара с кораб,но ако се наложи и до Халифакс ще отидем.Застраховка з товара ползвам на компанията контрактор,а лиценз защо ми е ,няма да правя мувинг,а то всъщност не се ли казва регистрация.
Клара
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 6:12 am
Местоположение: MNT

Мнение от Клара »

[quote="fart"]Саше, баба ти и без пералня се е оправила, пък ти общата не харесваш :shock:
Fart, zenata napisa che chaka bebe. Az ot izvestno vreme pera na raka drehite na moeto nerodeno bebe i si milsia che zadminah i prababa si v 21 vek.
Iskam da vidia kak she pusnesh derehite na tvoeto dete v obshata peralnia. Nashata e edna na 47 apartamenta. Za Sashka-Spored men e dobre da se kupi peralnia tuk, ako vaobshe e vazmozno da se postavi v kibritenata kutiika, saglasno dogovora za naem.
Good luck!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Клара написа:..., ako vaobshe e vazmozno da se postavi v kibritenata kutiika, saglasno dogovora za naem.
Дай го малко по свежо де, то вси4ките ''софианци'' дето живеят в Лиулин имат по 2-3 спални и холове като футболни игриста ...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Клара написа: Iskam da vidia kak she pusnesh derehite na tvoeto dete v obshata peralnia. Nashata e edna na 47 apartamenta. Za Sashka-Spored men e dobre da se kupi peralnia tuk, ako vaobshe e vazmozno da se postavi v kibritenata kutiika, saglasno dogovora za naem.
ot чисто хигиенна гледна точка нямаш проблем- повечето микроорганизми измират при над 50градуса температура. а в сушилнята е доста над. така че проблема идва от фантазията ти че "е гадно" някоя дърта индийка да си пере мензисовите и плесенясали гащи в пералнята преди тебе :lol:
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

sara написа:мале... Сашка, винаги съм била на мнението (което сега ще го повторя), че при имиграцията основния момент е човек да може да се интегрира и да си намери пътя!
всички дискусии като посочената, плюс какъв им бил хляба, как имало антифриз в храните, какви им били тъпи тея и други системи, как не знам си какво нямало и било не знам си колко зле са много типични за бг имиграционна вълна! Ако това ви е основната грижа в живота и при местенето ви в нова страна и намирането на мястото си - евала ви!
това е за всички дето ту му млякото горещо ту пшък друго нещо! то ако към едни перални не можете да привикнете....
лично мнение!
със здраве
Въпрос 1-ви
Какво пречи на Сашка да се интегрира повече от чудесно тук с една хубава пералня,независимо дали е донесена от България или закупена оттук?
Само не ми казвай,че тукашните перални,които на почти всеки от нас се налага да ползва за съжаление,са последен писък на модата.
Въпрос 2-ри
Нормално ли е според теб най-дългата част от програмата да са изплакването и центофугирането(ок. 14-15 мин.)при положение,че общото време за пране е 21-28 минути за различните модели?
Въпрос 3-ти
Защо смяташ,че всички трябва да са роботи като теб и след като ти харесваш нещо,то и другите трябва да го харесват?
Въпрос 4-ти
Защо си мислиш,че само българите са тези които се оплакват тук?Аз съм говорил с румъници,австралиика,новозенландец,японка,италианец,украинци,американци,мексиканци и т.н. и т.н.,които също се оплакват от някои неща в Канада!Единствените които не съм чул все още да се оплакват са африканските и арабските бежанци!
Въпрос 5-ти(Той е свързан с интегрирането!)
Ако тук е прието това,че за да се интегрираш по-добре,трябва да си режеш по 2 пръста от всеки крайник,ти би ли се интегрирала по този начин?
Въпрос 6-ти
За теб всичко с интеграцията ли се изчерпва с приказката "Тук е Америка"?Ако е така,много жалко :lol:
Заключено