Как да си изпратя пералнята???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

В Канада има перални с предно зареждане на прилични цени. Комбинацията пералня-сушилня може да се купи за не-повече от 2,000$ и то става въпрос за добри марки с добри опции. При това има възможност за разсрочено безлихвено изплщане, например за 3 години, при което се плащат минимални суми на месец (ние плащаме 100$ на месец за 6 уреда, 3 от които са "последна дума на модата" (всъщнсот последна от 2003 година) по отношение на дизайн и техника.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

beckythomas9 написа:В Канада има перални с предно зареждане на прилични цени. Комбинацията пералня-сушилня може да се купи за не-повече от 2,000$ и то става въпрос за добри марки с добри опции. При това има възможност за разсрочено безлихвено изплщане, например за 3 години, при което се плащат минимални суми на месец (ние плащаме 100$ на месец за 6 уреда, 3 от които са "последна дума на модата" (всъщнсот последна от 2003 година) по отношение на дизайн и техника.
Bezlihveno? Samo ti taka si mislish.Vsichko si e smetnato vatre. :)

Da ne govorim kolko e dostapno za novopristignali.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

huba написа:
beckythomas9 написа:В Канада има перални с предно зареждане на прилични цени. Комбинацията пералня-сушилня може да се купи за не-повече от 2,000$ и то става въпрос за добри марки с добри опции. При това има възможност за разсрочено безлихвено изплщане, например за 3 години, при което се плащат минимални суми на месец (ние плащаме 100$ на месец за 6 уреда, 3 от които са "последна дума на модата" (всъщнсот последна от 2003 година) по отношение на дизайн и техника.
Bezlihveno? Samo ti taka si mislish.Vsichko si e smetnato vatre. :)

Da ne govorim kolko e dostapno za novopristignali.
Ами да, безлихвено - колкото биха ми стрували да ги платя в брой, толкова ми струва да ги платя на части. Защо винаги е нужно да се търси "под вола теле"? За мен е важно, че имам удобства, а какво е "сметнато вътре" не е мой проблем! Не съм дребнава.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

А можеш ли да дадеш малко по вече подробности как тая схема действа за новопристигнали,т.е. за коне без история,че ми се струва малко да се изхвърляш.
Ако обичате говорете по същество,а не кой какво е постигнсл и до какво се е докопал.
В случая лихвата няма значение дали я има или я няма ,кажи как са ти дали правото да ги купиш тия неща на изплащане ,мен не че ме интерисува ,но има хора в Бг. които четат форума и на тях би им било интересно,щото от подобни изказвания оставам с впечатление ,че те оставт с впечатлението,че бананите растат по дърветата.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Hi

Мнение от janyz »

Prestanete da se zajazdate sas saforumcite !!!!! A na His Shadow shte kaza ,che tova e "mecheshka usluga",izobshto ne pomagash s nishto !!! Zashto si mislite ,che Sashka ne govori za ultrazvukovite peralni ,koito sa malomerni i spokoino mogat da perat i kitenik???????? :oops: :oops: :oops:
Predlagam dasprete s nekonstruktivnite predlozenija i podigravki !!!!!
Ne zabravjaite ,che i Vie ste tragnali ot BG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I za da se pomirite : :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Гост

Re: Hi

Мнение от Гост »

janyz написа:Prestanete da se zajazdate sas saforumcite !!!!! A na His Shadow shte kaza ,che tova e "mecheshka usluga",izobshto ne pomagash s nishto !!! Zashto si mislite ,che Sashka ne govori za ultrazvukovite peralni ,koito sa malomerni i spokoino mogat da perat i kitenik???????? :oops: :oops: :oops:
Predlagam dasprete s nekonstruktivnite predlozenija i podigravki !!!!!
Ne zabravjaite ,che i Vie ste tragnali ot BG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I za da se pomirite : :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Уау, :shock: ще кажа аз за това, че сме тръгнали от България. Какви са тия ултразвукови перални, които са маломерни и перат китеници :shock: :shock: :shock: Такова чудо на техниката в тази страна не съм ни виждала, ни чувала.

Аз лично изобщо не се заяждам със Сашка, а дадох идея, че ще излезе по-евтино да си купи тук пералня. Намирам за особено точен и невероятно конструктивен отговорът на ВанВС относно техническите и финансовите проблеми на канадска земя. Не съм била далеч от мисълта да си "прелетя" такива "багажи" от Европа, обаче сега знам със сигурност, че това е пълен абсурд. Аха, и общо взето всички се опитват да обяснят това на Сашка, ама тя си знае :wink: :)
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Омби, аз заради пустото пране на времето се замислех да се оженя, че ми беше писнало да пътувам всяка седмица до мястото където живееха родителите ми .....
Веднъж бях занесъл на майка ми за пране 70 (седемдесет) чифта чорапи и клюкарките от махалата отишли да я питат от къде ги е събрала толкова :shock: :shock:
fart

Мнение от fart »

Саше, баба ти и без пералня се е оправила, пък ти общата не харесваш :shock:
Винаги се чудя кога станахте мандраджии, та си омазахте задниците със сметана 8) 8) 8)
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

Сашке вземи си пералнята да се подпираш на нея докато некой негър със сабя 67 номер се държи за кръста зад теб,за да не го боли от резките движения :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз познавам един Ненов, дето си донесе на баба си легенчето да си пере.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Mi da vi kaja, 4e nie kato tragwahme, gledahme kakwo mojem da saberem w 4-te saka i da ne nadwi6im tegloto (towa ni be6e edinstwenata borba). Ta se6tate se, 4e nai-weroiatno izob6to ne sme pomislili za peralnia i t.n. Oswen towa ne znam za6to :wink: , no dopuskahme, 4e w Amerikata (w 4astnost Ca) bi triabwalo da sa 4uwali za peralni i dr. el. uredi (biahme pro4eli niakade, 4e towa bili konsumatorsko ob6testwo :wink: ). I mnogo dalnowidni izliazohme, naprawo prozrenie ni e bilo obhwanalo :lol: .
Обичам да преча
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Много ми хареса понятието "преалния с предно зареждане"...напомня ми за мойта съквартирантка :wink: . Обаче тука съм сигурен че Наско флекса ще ме подкрепи че е добре пералнията да става и за задно зареждане :P , защото е доказано че колкото по-универсална е една вещ, толкова по-трудно я заменяме с друга :idea:
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

pomiar написа:Много ми хареса понятието "преалния с предно зареждане"...напомня ми за мойта съквартирантка :wink: . Обаче тука съм сигурен че Наско флекса ще ме подкрепи че е добре пералнията да става и за задно зареждане :P , защото е доказано че колкото по-универсална е една вещ, толкова по-трудно я заменяме с друга :idea:
Понятието "преалния с предно зареждане" се явява фройдизъм. Писах съобщението късно снощи - това говори ли ти нещо? :lol: :lol:
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

Страдаш от безсъние :shock:
Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо
изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги
надмогва реда, защото е по-способен организатор.
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

beckythomas9 написа:Понятието "преалния с предно зареждане" се явява фройдизъм. Писах съобщението късно снощи - това говори ли ти нещо? :lol: :lol:
Фройдизъм не беше ли движението на оня лулдите дето карат ски по фиордите на северна Европа? Знам ги. Брат ми беше един от тях преди един помияр да се изпикае точно на порсеката по която той се спускал. И така си отиде без да може да разбере защо некав си тъп помияр се е изпикал на пътеката, а не на близкото дърво (за незнаещите отговора е прост- защото бил женски помияр и не се нуждаел от дърво). :idea:
Ти го писа снощи, а аз го прочетох сутринта. Разлика никаква. Както се сещаш не е важно какво пишеш, а какъв смисъл влагаш в написаното. Пак мене такива мисли (за типовете зареждания ми идват по всяко време на денонощието) :P
Заключено