Знаете ли че...?!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Знаете ли че...?!

Мнение от ivalin »

"
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от grozdan »

ивалин е открил туй видео днес и с треперещи от вълнение пръсти е побързал да го сподели тук, мислейки си, че е ново и интересно. Уви, и този път не се получи.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ablood »

Това старо, екстремно-патриотарско видео е с толкова пресилени факти, че е направо иронично.

Или е предвидено за помпане на националното самочувствие на деца. Виждал съм как едно такова пораснало дете се излага пред недоумяващи чужденци.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от mama mia »

Извинявай, Аблъд, би ли споделил кои са пресилените факти и къде е иронията. Ако разбирам добре, теб по-скоро те е срам, че си българин, което обяснява и цинизма и реакциите ти. Но не всичко се чустват като теб, приеми го и не се опитвай да ги промениш, така както ти не се променяш заради тях.
Съединението прави силата!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ablood »

Не mama-mia, не разбираш добре. Не ме е срам, че съм българин. Да си българин е несравнимо по-достойно/престижно/приятно, или както искаш го наречи, отколкото по-голямата част от тукашните емигранти.

Срам ме е, когато сънародник (с който естествено ме асоциират) изтъпани простотия от рода на "България е дала на света компютрите".

Или когато някой разбрал-недоразбрал се фука с българската музика на борда на Вояджър, без да е наясно, че това е една малка част от един дълъг, международен албум с музика.

Или, че България била дала една от трите официални писмености на Европа?!?! Хем е вярно, хем тази писменост е руска модификация, на българска модификация, на византийска модификация (К&М) на гръцка модификация на финикийска модификация... на азбука. Не сме дали, а сме допринесли. Разлика да виждаш?

Дойранската епопея не дължи успеха си толкова на невероятните суперсили на българите да устояват на артилерийски обстрел, колкото изключителното (!!!!) стратегическо предимство да имат месеци наред време за окопаване, леене на бетон и изграждане на солидни укрепления. Не искам да подценявам качествата на генерал Вазов, ама в раздувките не се споменава какво би станало при сблъсък в равни условия. Всичко се приписва на българските качества.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от mama mia »

Благодаря за отговора!
Съединението прави силата!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от Bistra »

Прочитам заглавието "България над всичко" и съм дотам. Има достатъчно неща, които са преди...та така!
Директно от кофата, но се изказах все пак! :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от speedy »

Bistra написа:Прочитам заглавието "България над всичко" и съм дотам. Има достатъчно неща, които са преди...та така!
Директно от кофата, но се изказах все пак! :P
Пак нищо не си разбрала. Заглавието е "bulgariq nad vsichko".
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ablood »

Пропагандата "България над всичко" е несравнимо по-безобидна от нашумялото напоследък "Помогни ни в политическата война и ще ти осигурим 30 девственици в рая".

Всички патриотични и религиозни надъхвания са с цел укрепване на властта. "Ние ви защитаваме от лошите врагове, защото нашата нация/вяра е добра, а другата е лоша".

Другарите хвърлиха толкова усилия да очернят Турция последните няколко поколения, че някои промити мозъци дори използват "турчин" като обида.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от pumpy »

mama mia написа:....... Ако разбирам добре, теб по-скоро те е срам, че си българин......
Тоест или е бяло (трепнеш при гледането на споменатото видео) или е черно (срамуваш се, че си българин) ???
На мен ми е интересно какво ви дава въпросното видео ?
Защо, живеейки на хиляди мили от това "неповторимо кътче на земята" имате нужда от тази пропаганда ?
Защо, след като сме направили съзнателния избор да имигрираме и да се претопим с поколенията, ежедневно се борим срещу себе си ? Нима децата и внуците ни ще смятат себе си за българи ?
И за да се опитам да разбера, ще дам пример с подвъпрос :o
Как се чуствате като гледате долното видео ?

https://www.youtube.com/watch?v=lrA4V6YF6SA"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от Bistra »

Е, как?! Това е най-гнусната държава на земята, която трябва да ме хрантути доживот без да и давам в замяна нищо!!!!
Az sam gord balgarin!!!! Bulgariq nad vsichko!!!!
Как бях граматически? Добре, нали? Venceremos!!!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от mama mia »

pumpy написа:
mama mia написа:....... Ако разбирам добре, теб по-скоро те е срам, че си българин......
Тоест или е бяло (трепнеш при гледането на споменатото видео) или е черно (срамуваш се, че си българин) ???
На мен ми е интересно какво ви дава въпросното видео ?
Защо, живеейки на хиляди мили от това "неповторимо кътче на земята" имате нужда от тази пропаганда ?
Защо, след като сме направили съзнателния избор да имигрираме и да се претопим с поколенията, ежедневно се борим срещу себе си ? Нима децата и внуците ни ще смятат себе си за българи ?
И за да се опитам да разбера, ще дам пример с подвъпрос :o
Как се чуствате като гледате долното видео ?

https://www.youtube.com/watch?v=lrA4V6YF6SA"
Пумпи, за теб живота е долари и зъби, не се намесвай там, където има и душа и сърце. Моят син се чувства българин, за твоите незнам. Да, за мен България е неповторимо кътче на Земята, а ти си гледай пуснатото от теб видео.
Приемете хората такива каквито са, престанете да им насаждате своето мнение.
Незнаех, че да обичаш родината си било толкова опасно :) та чак скандално.
Айде, че имам доста по-важни неща в живота си :)
Съединението прави силата!
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от myhata II »

Е какво да очаквате ?
Единия евреин, другия турчин, а третата е от краен квартал на с. София !

А, че , БЪЛГАРИЯ Е НАД ВСИЧКО , спор няма !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от optics »

То всяко кътче е неповторимо. И румънското и гръцкото и т.н.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от pumpy »

mama mia написа: Пумпи, за теб живота е долари и зъби, не се намесвай там, където има и душа и сърце. Моят син се чувства българин, за твоите незнам. Да, за мен България е неповторимо кътче на Земята, а ти си гледай пуснатото от теб видео.
Приемете хората такива каквито са, престанете да им насаждате своето мнение.
Незнаех, че да обичаш родината си било толкова опасно :) та чак скандално.
Айде, че имам доста по-важни неща в живота си :)
Пак лични нападки, поради липса на всякакви аргументи.......сина ти може и да е българин, ако си го "домъкнала" в Канада, достатъчно голям, но внуците ти НЯМА да са и там ти е проблема. Колкото по-бързо го осъзнаеш, толкова по-добър живот ще живееш.......

Оптикс, как смееш да им разваляш идилийката: "от Искъро по-дълбоко НЕМА, от Витоша по-високо НЕМА, аз съм булгар".....
Публикувай отговор