България се отказва от еврото

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Koko »

roumensp написа:
agent Ozo написа:Не знам на какво основание смяташ, че военните са били подлагани на специална идеологическата обработка, но това не е вярно.
Преди '89-а изискваше се или не офицерите да са членове на БКП ? Съвсем сериозно питам, защото не знам отговора.
Мога да ти разкажа собствени войнишки спомени точно от времето след когато пукна демокрацията, как със заповед в армията обръщението "другарю" беше заменено със "господин" офицер, съответно някои фуражки с по-дълга служба позеленяваха от яд като чуеха към тях да се обръщат с господин, но трябваше да стиснат зъби и да се примирят че това не зависи от срочно служещите.
Също имаше момент в който пак със заповед всички трябваше да свалим звездичките от шапките, и мина някакъв период от време преди да бъдат сменени с лъвче. Накъде там през 1990 или 1991ва, също беше приет и закона за деполитизация на армията, благодарение на който някои кадрови офицери или дори старшини, предпочетоха вместо да хвърлят партиният билет - да се уволният от армията или да се пенсионират. Не си спомням точно в кой момент БНА беше преименувана на БА, предполагам че Озо трябва да знае кога точно се е случило.
Политкомисарят на поделението ни, чиято работа беше именно полит-пропагандата и партийната обработка, беше преквалифициран на "офицер по възпитателната работа" но след като и той самият предпочете да не се деполитизира и съответно напусна армията - след него нов "възпитател" така и не беше назначен и ако не се лъжа тази длъжност просто беше закрита. Всъщност командира ни искаше от него да почне да дава бойни дежурства като всички останали офицери, но той явно не ставаше за тази работа и просто намери предлог да се уволни.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:А това с лицемерието им е добре познато на падполковника и на другаря Петров. . И те само плюят Запада, но не щат при Путлер :D
За какво плюене по запада говориш!? Това, че наричаме нещата с истинските им имена не означава, че плюем, нито твърдим, че в Русия е по-добре от там където живея в момента.
Колко пъти трябва да те попитам за да получа отговор на въпроса - защо запада не помага на тези които търсят помощ, а толкова се натягат да "помагат" на Русия?
Никакви не са ми руснаците, Путин и режима им и буквално ми дреме на оная работа за тях, но след като запада има гео-политически интереси защо и те да нямат?
Това не са истинските имена на нещата и в 99% от случаите е повтарЯне на руска пропаганда и/или теории на конспирации.те.
Да ти нищо не твърдиш по принципа на всички глупаци - не знам как е но не е така. Когато кротикуваш нещо трябва да посочиш кое е правилното или по-доброто, но на практика, а не теоритизирани измишльотини.

Това за геополитическите интереси на Русия е типичен пример за такова празнословие. Геополитическите интереси на Русия е нормално и естествено да ги отстояваш от Русия. Тогава бих ти обяснил какви всъщност са Гео политическите интереси на Русия и защо съм против тях. На практика ти също си проти в тях избирайки да живееш в Канада. Другото са празни фрази без никакво покритие.
Последно промяна от Ivan1007 на Вто Авг 15, 2017 10:08 pm, променено общо 2 пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Личи си, Канак, че нямаш време да четеш подробно форума и затова си правиш прибързани изводи. Изобщо не е моя тема тази за лузърите и още по-малкото пък любима. Тя е такава на първо място за Иван1007, който не пропуска случай да се самоизтъкне като успял в Канада и да обижда опонентите си на лузър. Аз, естествено, съм на първо място сред лузърите.
До скоро бях наричан "социаладжията" с цел да бъда уязвен и презрян от аудиторията, макар и никой от иванчовците да нямаше каквото и да е доказателство за това, че съм на социални помощи.

Аз, лично, никога и на никого не съм си позволявал да давам каквито и да е оценки. Гледал съм да помагам с инфо, без да влизам в ролята на морален съдник или учител. И затова дълбоко презирам парвенющината и себеизтъкването, особено когато е без всякакво основание. Но дори и човек да е постигнал много, то това не му дава право да обижда и да презира останалите, които не се вписват в критериите му за успялост. Такъв е именно случаят с наш Иван1007.

Не знам на какво основание смяташ, че военните са били подлагани на специална идеологическата обработка, но това не е вярно. Бих казал дори, че идеологическите дисциплини в учебния план на висшите военни училища със сигурност са били доста по-малко застъпени отколкото в гражданските вузове. Ако някой е навит, може да сравним приложенията от дипломите си и да проверим.
А и не се сещам за някакви допълнителни извънкласови способи и методи за исеологическа обработка.
Отделен е въпросът и, че партийната членска книжка в джоба, изобщо не означава идейна убеденост и непоколебима вяра в партийната линия. Това са клишета, използвани от деншните пишман-демократи и новоизлюпени антикомунисти, които гледат да се докарат пред новите властимащи.
На мен никога не ми е дремело за това дали идеите ми са политкоректни и на кого се харесват, или не. :)
Да това е рядка вкисната бОза.

ТИ си постоянно в ролята на морален съдник и учител, което е неприемливо точно както не би било приемливо бивш член на нацистката партия на Германия или на фашистката в Италия да го прави.
За съжаление в България не беше проведена декомунизация за разлика от денацификацията на Германия и декомунизацията в Източна Германия, Полша, Чехословакия и Унгария и затова бившите комунисти си позволявате да давате акъл вместо да се покаете и поискате прошка за съучастието си в престъпленията на комунистическия режим . Целта на всичките ти пискания е да оклепеш всички и ги представиш като маскари, та да не си личи какво всъщност си ти самия.
И това колко получаваш,какво работиш, какво притежаваш разбира се, че не е съществено.
Същественото е, че комунистическа подлога и фурнаджийска лопата се опитва да дава морална оценка на когото и да било. Когато пък се опитва да дава такава оценка на университетски преподавател подмятайки че може да му се наложи да лице руски задници това си е чиста гнусотия. Целта е ясна - да се внуши, че всички са маскариера

Безусловно съм съгласен с теб, че военните не е трябвало да се подлагат на специална идеологическа обработка. Тя беше прилагана на мислещите, не на военните.
Приложенията на дипломите ни са еднакви в тази част - История на БКП, Марксистко-Ленинска Философия, Политикономия и Научен Комунизъм (оксиморон) с държавен изпит по Марксизъм -Ленинизъм (ако не ме лте паметта за точното наименование ) имащ същата тежест в крайната оценка като оценката на дипломната работа и защита на дипломна работа :puke:
Последно промяна от Ivan1007 на Вто Авг 15, 2017 10:35 pm, променено общо 6 пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:
roumensp написа:Преди '89-а изискваше се или не офицерите да са членове на БКП ? Съвсем сериозно питам, защото не знам отговора.
Не, никога не е имало такова изискване.
Изискването беше да не се назначават офицери на длъжност от командир на рота/батарея и приравнените им нагоре, ако не са членове на БКП. Който не желаеше да членува в БКП, си оставаше на ниво взводна перка и на по-висока длъжност не можеше и да се надява.
Ти кога го разбра това изискване?
Като юноша бледен преди да кандидатстваш във военното училище или като го завърши те сюрпризираха?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Canuck написа:Kpetrov, основно преподавам съвременна история и международни отношения и няма как в крайна сметка да не стигна до Путин и Крим, панамската афера Путин-Ролдугин, лицемерието на целия руски политически елит. От сутрин до пладне все лошият Запад им е в устата, а дъщерите на Путин си живеят в Германия и Нидерландия, на външния министър Лавров дъщеря му е в Ню Йорк и т.н.
След като това е областа в която преподаваш, съгласен не може да се мине без тези неща за които говориш и съм напълно съгласен с теб.
За да сме обективни обаче кои други режими критикуваш и споменаваш в лекциите си? Нещо за това, че практически без дори да се отрича американците са извършили преврати в редица суверенни държави? Да не би членовете на техния елит да нямат офшорни сметки и компаниите им да нямат авоари в данъчни оазиси?
И в какъв контекст лошия запад е в устата на путиновия режим? Не съм чул да прокламират, че тяхната икономика или стандарт на живот е по-висок от този на запада за да бъде проблем това, че децата им живеят на запад.
А кое им е по-високо в Путинова Русия от това на Запад?
Всичко друго им е по-добро само стандарта на живот на Запад е по-висок и затова децата на управляващите в Русия живеят на Запада щото при мама и тате не могат го достигна този стандарт? :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:
Canuck написа:Kpetrov, основно преподавам съвременна история и международни отношения и няма как в крайна сметка да не стигна до Путин и Крим, панамската афера Путин-Ролдугин, лицемерието на целия руски политически елит. От сутрин до пладне все лошият Запад им е в устата, а дъщерите на Путин си живеят в Германия и Нидерландия, на външния министър Лавров дъщеря му е в Ню Йорк и т.н.
След като това е областа в която преподаваш, съгласен не може да се мине без тези неща за които говориш и съм напълно съгласен с теб.
За да сме обективни обаче кои други режими критикуваш и споменаваш в лекциите си? Нещо за това, че практически без дори да се отрича американците са извършили преврати в редица суверенни държави? Да не би членовете на техния елит да нямат офшорни сметки и компаниите им да нямат авоари в данъчни оазиси?
И в какъв контекст лошия запад е в устата на путиновия режим? Не съм чул да прокламират, че тяхната икономика или стандарт на живот е по-висок от този на запада за да бъде проблем това, че децата им живеят на запад.
А кое им е по-високо в Путинова Русия от това на Запад?
Всичко друго им е по-добро само стандарта на живот на Запад е по-висок и затова децата на управляващите в Русия живеят на Запада щото при мама и тате не могат го достигна този стандарт? :D
Не разбирам въпроса ти! Нищо не им е по-високо в Путинова Русия и никъде не съм казал, че е.
Само не разбирам и какво от това... трябва да ти лазят в краката ли?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:А това с лицемерието им е добре познато на падполковника и на другаря Петров. . И те само плюят Запада, но не щат при Путлер :D
За какво плюене по запада говориш!? Това, че наричаме нещата с истинските им имена не означава, че плюем, нито твърдим, че в Русия е по-добре от там където живея в момента.
Колко пъти трябва да те попитам за да получа отговор на въпроса - защо запада не помага на тези които търсят помощ, а толкова се натягат да "помагат" на Русия?
Никакви не са ми руснаците, Путин и режима им и буквално ми дреме на оная работа за тях, но след като запада има гео-политически интереси защо и те да нямат?
Това не са истинските имена на нещата и в 99% от случаите е повтарЯне на руска пропаганда и/или теории на конспирации.те.
Да ти нищо не твърдиш по принципа на всички глупаци - не знам как е но не е така. Когато кротикуваш нещо трябва да посочиш кое е правилното или по-доброто, но на практика, а не теоритизирани измишльотини.

Това за геополитическите интереси на Русия е типичен пример за такова празнословие. Геополитическите интереси на Русия е нормално и естествено да ги отстояваш от Русия. Тогава бих ти обяснил какви всъщност са Гео политическите интереси на Русия и защо съм против тях. На практика ти също си проти в тях избирайки да живееш в Канада. Другото са празни фрази без никакво покритие.
Изглежда си в голяма заблуда. Не отстоявам геополитическите интереси на Русия, а признавам най-вече първо пред себе си, че не съм само аз на тази земя и че всички останали се стремят към по-добър живот така както ти признаваш правото на мюсюлманите да са това което са без да си в Саудитска Арабия.
Можем да говирим и за това кое е правилно на практика, след като толкова държиш, но това е много обширана тема и доста субектива.
Като за начало, мога да ти кажа кое не е правилно - това ти да ридаеш за кой трябва или не трябва да гласуват руснаците.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Kpetrov »

Canuck написа:Kpetrov, аз съм в Испания, боли ме и за американците и за руснаците. Естествено, че и американците не го пропускам, говорим си за всичките ужаси на Виетнамската война, за режисираните от ЦРУ преврати в страни като Гуатемала и Иран и т.н. А, иначе американците едно им признавам, насаждат им от малки, че са номер едно и си живеят в САЩ, защото искрено го вярват, вкл. елитите им. Докато руснаците в момента водят активна пропаганда, че в Русия се живее по-добре от на Запад и Путин лично говори как руснаците трябвало да учат и живеят в Русия, но междувременно неговите дъщери не са там. А, къде е личният пример?
Хубаво е, че реално не си едостранчив защото пред тази аудитория бяме чули само че осем от дест руснаци не струват и излезе, някак си с преубеждение.
Каква пропаганда водят в Русия не знам, но по принцип призива за това да учат и живеят там е правилен според мен.
А това че семействата на управниците не са чак такива патриоти каквито се изкарват не може да се отрече.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Canuck »

Колеги, не се карайте за глупости. Всеки има право на мнение. И аз едно време си губех времето с това, да споря, да се хапя с форумници като Guinness примерно, а сега съм много над тези неща и ако се видим с Guinness, ще го черпя една сангрия със сигурност. Като имате път, обаждайте се, имате по една студена сангрия от мен!
Kpetrov, 8 от 10 руснаци не ме кефят, още си говорят на тавариши, вярват на глупостите на медиите си и Путин колко зле било на Запад и си мислят, че българите използват руската азбука. Но, то като се замисля и масовият американец си е бая прост. Пресен пример от миналата година с една канадка, собственичка на сувенирен магазин в центъра на Виктория, Британска Колумбия. Та, тази ме пита какъв бил курсът на испанския долар спрямо канадския. :rofl: :rofl: :rofl:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: България се отказва от еврото

Мнение от ablood »

Canuck написа:КИ аз едно време си губех времето с това, да споря, да се хапя с форумници като Guinness
Guinness ми отиде в игнор листа даже преди първосигналния шапкар.

Едно е да водиш дискусия с някого, друго е да гледаш как само търси нещо да те нервира. Нека си се дърлят с мухата и IFF
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
valsto1
Мнения: 426
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: България се отказва от еврото

Мнение от valsto1 »

Kpetrov написа:...
Не разбирам въпроса ти! Нищо не им е по-високо в Путинова Русия и никъде не съм казал, че е.
Само не разбирам и какво от това... трябва да ти лазят в краката ли?

Да бе, последните 20-тина години, Русия наруши терирориалната цялост на Молдова, Грузия и Украйна, създаде точки на "замразени конфликти" и цял куп непризнати териториални образувания - "Приднестровска република", "Република южна Осетия", "Република Абхазия", "Донецка република ", "Луганска република"..... Същевременно всячески поддържа Армено-Азербайджанския конфликт жив. И всичко това защото според теб се чувства уплашена от евентуалните натовски бази по границите си? Уплашена от същото това НАТО, с което граничи от 4-ти април 1949?
За последните 25 години , Русия е нарушила териториалната цялост на ВСИЧКИ свои европейски съседи, които не членуват в НАТО или ЕС, с изключение на Беларус.За какво лазене претендираш?

САЩ "краде" от Германия,Япония,арабите/нефта,газта/, но не ги ограбва и народите им живеят несравнимо по-добре от пияните мужици със все още сламените покриви по деревните! До преди 30 години "советските" човеци там не са имали даже и паспорти/не всички ,разбира се/! На капиталиста не му трябват земи,той иска бизнесът и печалбата да вървят,той работи с умът си и инициативноста! Рашките наемат "ЕНИ" за поставяне тръбите на дъното на морето,ега ти техническата нация! А минималната им работна заплата е под жизненият минимум на пиещите антифриз!

Дали го има някъде по света да пият антифриз?
Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:
Canuck написа:Kpetrov, основно преподавам съвременна история и международни отношения и няма как в крайна сметка да не стигна до Путин и Крим, панамската афера Путин-Ролдугин, лицемерието на целия руски политически елит. От сутрин до пладне все лошият Запад им е в устата, а дъщерите на Путин си живеят в Германия и Нидерландия, на външния министър Лавров дъщеря му е в Ню Йорк и т.н.
След като това е областа в която преподаваш, съгласен не може да се мине без тези неща за които говориш и съм напълно съгласен с теб.
За да сме обективни обаче кои други режими критикуваш и споменаваш в лекциите си? Нещо за това, че практически без дори да се отрича американците са извършили преврати в редица суверенни държави? Да не би членовете на техния елит да нямат офшорни сметки и компаниите им да нямат авоари в данъчни оазиси?
И в какъв контекст лошия запад е в устата на путиновия режим? Не съм чул да прокламират, че тяхната икономика или стандарт на живот е по-висок от този на запада за да бъде проблем това, че децата им живеят на запад.
А кое им е по-високо в Путинова Русия от това на Запад?
Всичко друго им е по-добро само стандарта на живот на Запад е по-висок и затова децата на управляващите в Русия живеят на Запада щото при мама и тате не могат го достигна този стандарт? :D
Не разбирам въпроса ти! Нищо не им е по-високо в Путинова Русия и никъде не съм казал, че е.
Само не разбирам и какво от това... трябва да ти лазят в краката ли?
Товарищ Петров,
Дай да започнем бавно и постепенно:
Как да го разбираме това дето си го написал и аз съм го подчертал?

Щото аз го разбирам, че не е лицемерие децата на руските управляващи и олигарси да живеят на Запад, щото руснаците не твърдят, че руската икономика и стандарт на живот са по-високи от западните?
Или си имал нещо друг на ум?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България се отказва от еврото

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:А това с лицемерието им е добре познато на падполковника и на другаря Петров. . И те само плюят Запада, но не щат при Путлер :D
За какво плюене по запада говориш!? Това, че наричаме нещата с истинските им имена не означава, че плюем, нито твърдим, че в Русия е по-добре от там където живея в момента.
Колко пъти трябва да те попитам за да получа отговор на въпроса - защо запада не помага на тези които търсят помощ, а толкова се натягат да "помагат" на Русия?
Никакви не са ми руснаците, Путин и режима им и буквално ми дреме на оная работа за тях, но след като запада има гео-политически интереси защо и те да нямат?
Това не са истинските имена на нещата и в 99% от случаите е повтарЯне на руска пропаганда и/или теории на конспирации.те.
Да ти нищо не твърдиш по принципа на всички глупаци - не знам как е но не е така. Когато кротикуваш нещо трябва да посочиш кое е правилното или по-доброто, но на практика, а не теоритизирани измишльотини.

Това за геополитическите интереси на Русия е типичен пример за такова празнословие. Геополитическите интереси на Русия е нормално и естествено да ги отстояваш от Русия. Тогава бих ти обяснил какви всъщност са Гео политическите интереси на Русия и защо съм против тях. На практика ти също си проти в тях избирайки да живееш в Канада. Другото са празни фрази без никакво покритие.
Изглежда си в голяма заблуда. Не отстоявам геополитическите интереси на Русия, а признавам най-вече първо пред себе си, че не съм само аз на тази земя и ]че всички останали се стремят към по-добър живот така както ти признаваш правото на мюсюлманите да са това което са без да си в Саудитска Арабия.
Можем да говирим и за това кое е правилно на практика, след като толкова държиш, но това е много обширана тема и доста субектива.
Като за начало, мога да ти кажа кое не е правилно - това ти да ридаеш за кой трябва или не трябва да гласуват руснаците.
Товарищ Петров,

Това дето си го написал и аз съм го подчертал по-горе е факт неоспорим записан дори в Декларация за независимостта на САЩ.
We hold these truths to be self-evident, that all men are created equal, that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights, that among these are Life, Liberty and the pursuit of Happiness.
Сега обаче трябва да се върне и да прочетеш написаното от теб непосредствено преди подчертаното от мен.

Не може да се упражняват тези права (на живот, свобода и стремеж към щастие) така че да се отнемат същите права на други хора. Това е престъпление и тези, които го правят са престъпници.
И ти ревеш като вдовица за чеп точно за правата/интересите на престъпния режим в Кремъл.
Този режим е престъпен не само поради фактите изброени по-горе от valsto1. Има още много и не от вчера, а от повече от 2 века той е престъпен не само към съседите и окупираните народи в Русия, но и към българите.
Та не върви да надигаш вой за правата на престъпниците и същевременно да седиш у Канада, щото от Канада не можеш да се убедиш, че режима в Кремъл е престъпен. Дървени философи като теб могат да го разберат само, ако го изпитат на собствения си гръб.


Сравнението ти с мюсюлманите е адски тъпо.
Аз никога не съм се обявявал в защита на геополитическите интереси на краля на Саудитска Арабия и нямам нищо против никоя религия включително Източно Православното християнство което е най-разпространената религия в Русия, че и в България.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: България се отказва от еврото

Мнение от agent Ozo »

ablood написа:
Canuck написа:КИ аз едно време си губех времето с това, да споря, да се хапя с форумници като Guinness
Guinness ми отиде в игнор листа даже преди първосигналния шапкар.

Едно е да водиш дискусия с някого, друго е да гледаш как само търси нещо да те нервира. Нека си се дърлят с мухата и IFF
Ама той Блъда никога и никой не провокира, не обижда и не нервира, неее. Той е едно херувимче и дори когато ръси обиди, го прави от добро сърце и с добри намерения.

Не види гредата в собственото си око този човек и туйто. Щото всички, които му я показват, са в игнор-листата му. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: България се отказва от еврото

Мнение от agent Ozo »

valsto1 написа:Да бе, последните 20-тина години, Русия наруши терирориалната цялост на Молдова, Грузия и Украйна, създаде точки на "замразени конфликти" и цял куп непризнати териториални образувания - "Приднестровска република", "Република южна Осетия", "Република Абхазия", "Донецка република ", "Луганска република"..... Същевременно всячески поддържа Армено-Азербайджанския конфликт жив. И всичко това защото според теб се чувства уплашена от евентуалните натовски бази по границите си? Уплашена от същото това НАТО, с което граничи от 4-ти април 1949?
За последните 25 години , Русия е нарушила териториалната цялост на ВСИЧКИ свои европейски съседи, които не членуват в НАТО или ЕС, с изключение на Беларус.За какво лазене претендираш?
И как я наруши тази териториална цялост на споменатите държави? Даваше грантове и лъжливи обещания на властимащите в тях да провокират, дискриминират и извършват насилия срещу рускоезичното население в определените области? Включително и с използването на редовна армия с танкове, артилерия и авиация срещу беззащитни цивилни граждани. Демократичният Запад мълчеше като пукал докато ставаха всички тези безобразия, щото такъв му е интереса.
Пък когато се намери кой да помогне на въпросните граждани и накара насилниците да си ядат вратовръзките (буквалн0), то тогава настана такъв демократично-либерастки вой, че стой та гледай.
Лицемери, сър.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор