Български простотии.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

Ivan1007 написа:
prace написа:
Ivan1007 написа:Изкарвал съм 40 000 на година и над 140 000 . Заеми съм имал за къщата, мортгиджа на която също като на прасето е сравним с наема. Заем за кола съм взимал два пъти с 0 % interest. От 15 години пазарувам само с кредитна карта която баланса винаги го плащам изцяло всеки месец. Тенденцията винаги е била разходите да стигнат доходите, като никога не съм позволявал да ги надминат.
На почивка съм ходил дори когато съм бил с нисък доход - Оканаган е на същото разстояние от Калгари колкото от Чилауак и съм си изкарвал чудесно. Тази година пак ходих за 4 дена.
Не знам prace, като каква е работила в болници тук, но в България медицинските сестри взимат на месец по-малко от колкото тя е изкарвала на седмица тук.
И аз ходих тази година няколко пъти на почивка. На море на Поморие, в Гърция, в Испания и по няколко уикенда из България....Без да имам мортгидж и кредитна карта....
:
Със заплатата от българска болница? 8)
И с нея си купи кеш жилище?
Не работя в българска болница. Жилище си имам. Аз съм една от българите със собствен дом.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

prace написа:
Ivan1007 написа:
prace написа:
Ivan1007 написа:Изкарвал съм 40 000 на година и над 140 000 . Заеми съм имал за къщата, мортгиджа на която също като на прасето е сравним с наема. Заем за кола съм взимал два пъти с 0 % interest. От 15 години пазарувам само с кредитна карта която баланса винаги го плащам изцяло всеки месец. Тенденцията винаги е била разходите да стигнат доходите, като никога не съм позволявал да ги надминат.
На почивка съм ходил дори когато съм бил с нисък доход - Оканаган е на същото разстояние от Калгари колкото от Чилауак и съм си изкарвал чудесно. Тази година пак ходих за 4 дена.
Не знам prace, като каква е работила в болници тук, но в България медицинските сестри взимат на месец по-малко от колкото тя е изкарвала на седмица тук.
И аз ходих тази година няколко пъти на почивка. На море на Поморие, в Гърция, в Испания и по няколко уикенда из България....Без да имам мортгидж и кредитна карта....
:
Със заплатата от българска болница? 8)
И с нея си купи кеш жилище?
Не работя в българска болница. Жилище си имам. Аз съм една от българите със собствен дом.
Чакай не разбрах.
Собствения дом от лотарията ли го спечели?
И защо в Канада не успя да работиш това което работиш сега ми блъска по болниците?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

Ivan1007 написа:
prace написа:
Ivan1007 написа:
prace написа:
Ivan1007 написа:Изкарвал съм 40 000 на година и над 140 000 . Заеми съм имал за къщата, мортгиджа на която също като на прасето е сравним с наема. Заем за кола съм взимал два пъти с 0 % interest. От 15 години пазарувам само с кредитна карта която баланса винаги го плащам изцяло всеки месец. Тенденцията винаги е била разходите да стигнат доходите, като никога не съм позволявал да ги надминат.
На почивка съм ходил дори когато съм бил с нисък доход - Оканаган е на същото разстояние от Калгари колкото от Чилауак и съм си изкарвал чудесно. Тази година пак ходих за 4 дена.
Не знам prace, като каква е работила в болници тук, но в България медицинските сестри взимат на месец по-малко от колкото тя е изкарвала на седмица тук.
И аз ходих тази година няколко пъти на почивка. На море на Поморие, в Гърция, в Испания и по няколко уикенда из България....Без да имам мортгидж и кредитна карта....
:
Със заплатата от българска болница? 8)
И с нея си купи кеш жилище?
Не работя в българска болница. Жилище си имам. Аз съм една от българите със собствен дом.
Чакай не разбрах.
Собствения дом от лотарията ли го спечели?
И защо в Канада не успя да работиш това което работиш сега ми блъска по болниците?
Ти в България нямаш ли жилище?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

Аз те питах ти откъде имаш жилище в България?
Спечели от тотото или го изплати със заплатата си за 8 години?
Питах и защо в Канада си работила в болници за средна заплата (горе-долу) за Канада и сега дали работиш за средна заплата в България?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

Във България има много народ със собствено жилище, останало от Тодор Живково време. Тогава всеки имаше собствен дом и/или вила. Всеки е преценил за себе си какво да прави с това. Продажба, за да замине за Канада, замяна за по-голямо с доплащане, продажба и покупка на друго по-ново...и т.н
Не е нужно да печелиш от лотарията.
Сега работя също за малко над средната заплата, ако решим че средната заплата е 1000 лв в София. Това не е толкова трудно, след като касиерка в Лидл взима 1000 лв за фул тайм бруто
Други въпроси?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

Начи ... в България жилищата от Тошово време дето са останали масово са панелки подлежащи на взривяване ... пардон на саниране.
Мойта къща в Канада е строена 1967 ма, когато е строен блока в който жена ми получи наследствено жилище от баба си изплатено от майка и и баща и без дългове, но с гладуване и мизерия за 20 и кусур години от учителски заплати. Тъста и тъщата още живеят в същия тухлен блок (лукс тогава сравнен с панелките) строен от Строителни Войски, който е напукан и се руши. Руши се щото е строен по Тошово време и по Тошов начин - като правих ремонт преди 25 години майстора ми показа как са редували тухли с парчета картон. Къщата ми в Канада е дървена и за 50 години не мръднала. Асансьора там е на 50 години и жена ми и дъщеря ми отказват категорично да го ползват като идем на гости. Тъщата и тъста се прекръстват и се качват щото нямат избор. Страшно си е.. В панелката на майка ми и баща ми никога не е имало асансьор, те са над 80 години и живеят на 6 тия етаж.
Та ... нямам повече въпроси. Ясно ми е какво разбираш под
Трудно е в такова деградирало и кухо общество плюс липса на основни семейни ценности подрастващите да са щастливи и да има смисъл живота им.
Обществото в Канада е деградирало и няма семейни ценности, щото не ти е дало на готово жилище и затова не си била щастлива. :tmi:
Аз пък съм щастлив, щото съм постигнал всичко сам почвайки от нулата. Въпрос на ценности. :tmi:
С 1000 лева заплата си е същото като с 2000 долара в Канада - жива мизерия.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

Ivan1007 написа:Начи ... в България жилищата от Тошово време дето са останали масово са панелки подлежащи на взривяване ... пардон на саниране.
Мойта къща в Канада е строена 1967 ма, когато е строен блока в който жена ми получи наследствено жилище от баба си изплатено от майка и и баща и без дългове, но с гладуване и мизерия за 20 и кусур години от учителски заплати. Тъста и тъщата още живеят в същия тухлен блок (лукс тогава сравнен с панелките) строен от Строителни Войски, който е напукан и се руши. Руши се щото е строен по Тошово време и по Тошов начин - като правих ремонт преди 25 години майстора ми показа как са редували тухли с парчета картон. Къщата ми в Канада е дървена и за 50 години не мръднала. Асансьора там е на 50 години и жена ми и дъщеря ми отказват категорично да го ползват като идем на гости. Тъщата и тъста се прекръстват и се качват щото нямат избор. Страшно си е.. В панелката на майка ми и баща ми никога не е имало асансьор, те са над 80 години и живеят на 6 тия етаж.
Та ... нямам повече въпроси. Ясно ми е какво разбираш под
Трудно е в такова деградирало и кухо общество плюс липса на основни семейни ценности подрастващите да са щастливи и да има смисъл живота им.
Обществото в Канада е деградирало и няма семейни ценности, щото не ти е дало на готово жилище и затова не си била щастлива. :tmi:
Аз пък съм щастлив, щото съм постигнал всичко сам почвайки от нулата. Въпрос на ценности. :tmi:
С 1000 лева заплата си е същото като с 2000 долара в Канада - жива мизерия.
Значи изборът е ясен. Ти живееш щастливо в Канада, а аз щастливо в България, а че обществото в Канада е деградирало и няма семейни ценности ням нищо общо с това, че някой не ми е дал наготово жилище..И всъщност жилищата в България не се даваха наготово. Всеки ги купуваше на поносими цени.
Лягай да спиш, че стана късно ....Не стой по форумите щастливо. Утре ще дробиш пак.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

Семейните ценности в България се състоят в това да се пребива учителя:
http://dnes.dir.bg/news/agresia-uchenitzi-26376639?nt=4"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

Аз те питах ти ли си изплатила жилището?
Или ще сравняваме ябълки с толумбички? :D
Може да кажеш, че са били поносими цените на жилищата, ако си го купила ти.
Ама не си, така че не знаеш колко са били поносими.
Твойта ценностна система ми е ясна - по далече от пъпа ти не стига. :D
Кога лягам и кога ставам решавам аз - не си ми плащала нито жилището нито храната.

И Канада не ти е крива, че не си се справила с живота там. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

Иванчоооо
Половината от жилището съм го изплатила аз. Как съм го изплатила те оставям да мислиш в дългите и студени калгарийски нощи..
Айде лягай че стана късно в Канада...събирай сили за утрешния форум.
Последно промяна от prace на Сря Сеп 20, 2017 6:12 am, променено общо 1 път.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

В България има и ново строителство, има много нови сгради и кооперации, строени след соца. В София изградиха цели нови квартали и в момента предлагането на жилища е по-голямо от търсенето. Много българи и в момента взимат кредити и си купуват жилища, а цените на недвижимите имоти, особено в провинцията са ниски и поносими дори за българския стандарт- 15-20 хиляди евро- кво му плащаш?
В София средната заплата по последни данни на НСИ е около 1400 лева, малко повече от 1000 CAD.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Български простотии.

Мнение от agent Ozo »

Къде си, Канак, да видиш поредната тема, в която иванчовци доказват, че всеки, който разочарован е напуснал Канада, е просто лузър и нищо друго. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

agent Ozo написа:Къде си, Канак, да видиш поредната тема, в която иванчовци доказват, че всеки, който разочарован е напуснал Канада, е просто лузър и нищо друго. :D
Чудно защо успелите българи вместо да дават пример на лузърите правят точно обратното.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Български простотии.

Мнение от Pyrelight »

Отишъл един нашенец на гурбет в Европата.
Днес няма работа, утре няма...Кредитните карти набъбват, няма какво да яде, не може да си плаща наема, мацките не му обръщат внимание или по-лошо...Чува как го коментират: "Мани го тоя прошляк!"
Върви по улицата и се тюхка, оклюмал нос.
Изведнъж... О, изненада! Българска реч. :o
Един супер добре облечен подпрян на едно Порше си говори с друг (очевидно сънародници)
Засилил се нашият човек към тях.
- Виждам, не сте от тук като мен, но сте се добре уредили. А вижте ми хала! Нямам работа. Няма ядене и пиене. Какво да кажем за поршето? ;(
Другият усмихнато му отговорил:
- Добре! Понеже си искрен и сънародник, ще те науча как и ти да си подобриш положението и да си щастлив.
- Гледай сега. Не е нужна специална квалификация. Просто трябва да си тук в полунощ. Този квартал е населен със завеяни богати европейци, които като се напият нощно време не знаят какво правят. Изпускат портфейли пълни с пари. Ти само трябва да ги събираш и ще си добре.
И добавил...
-Аз за друг не бих го направил, ама понеже си сънародник, ще ти дам едната улица на теб.
Речено-сторено!
Дошъл нашият човек на другата вечер. И само дето направил няколко крачки...Хоп на земята портфейл пълен с пари.
Навел се. Преброил парите. Затворил го. Вдигнал глава и с театрален жест отново го хвърлил на земята.
-Е нема па да им работя още от първата вечер!... :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

agent Ozo написа:Къде си, Канак, да видиш поредната тема, в която иванчовци доказват, че всеки, който разочарован е напуснал Канада, е просто лузър и нищо друго. :D
Не е така. От изключително ограничените случаи които знам, никого не бих нарекъл лузър. Може причината да е че лузърите се връщат преди да се запознаят с много други българи. Едни се върнаха щото жената си намери много хубава работа в България, а едни се върнаха щото жената "не й понасяше цялостно" - тя е счетоводител.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор