Български простотии.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

Румене, мани го тоя. Трола спиро с претенции за Ентелект.
Да не си губим времето с него.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български простотии.

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:
roumensp написа:
спеца написа:
optics написа:....За съжаление и ти както много други като земат да спорят се хващаш за нещо странично. нестандартно....
Българи решиха да дарят кръв за пострадалите при терористичното нападение този следобед в испанския град Барселона.....
"В болницата, в която отидохме, има опашка от желаещи да дарят кръв. Ние видяхме в Twitter, че има нужда от кръв и затова се отзовахме", разказа Мария Алипиева пред Нова телевизия
Убаво, ама 'що майка ми е трябвало да плаща на цигани да дарят кръв, за да й направят операция ? Правилото било всеки сам да си осигури кръвта ... only in Bulgaria. :x
майка ти колко е плащала здравните осигуровки на месец знаеш ли ?
Ти на идиот ли се правиш или си си такъв по рождение ?

истината е че здравната каса издъхва и не може да покрие всички тези разходи ....

как да се покрие операция и консумативи при положение че плащаш 18 лв. на месец здравни

кой е идиота сега се пита в задачката
маде ин БК и село Ванкувър :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Български простотии.

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:как да се покрие операция и консумативи при положение че плащаш 18 лв. на месец здравни
Как я изчисли тази твърда ставка от 18 кинта на месец бе, мухЪ? Здравното осигуряване на лица с доход в България е 8%, като максимума е 208 кинта на месец. Тази ставка, дето си я изпляскал е само за безработни. В България всички ли са безработни бе? :D
myhata II написа:кой е идиота сега се пита в задачката
Въпросът изглежда е риторичен. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български простотии.

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
myhata II написа:как да се покрие операция и консумативи при положение че плащаш 18 лв. на месец здравни
Как я изчисли тази твърда ставка от 18 кинта на месец бе, мухЪ? Здравното осигуряване на лица с доход в България е 8%, като максимума е 208 кинта на месец. Тази ставка, дето си я изпляскал е само за безработни. В България всички ли са безработни бе? :D
myhata II написа:кой е идиота сега се пита в задачката
Въпросът изглежда е риторичен. :rofl:

1 000 000 са само безработните
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Български простотии.

Мнение от Kpetrov »

optics написа:
optics написа:В България (все още) карането на кола е много мъжкарска работа, а карането на кола с автоматични скорости - запазена марка за меки китки и заспали кифли. Смешно ми е че чак ми е жал.
За сравнение, в Канада никоя жена която кара с ръчни скорости не го счита за геройство.
Ако ме познаваше щеше да знаеш че не си измислям и че винаги говоря от реални впечатления. Приятелче пътува за щатите, запазва кола там. Коментара е - за съжаление в тоя клас нямаше с ръчни. Аз му викам - защо да е за съжаление???.
Какъв е точно проблема, че някой предпочитал ръчни скорости!?
На повечето автомобили - народен клас закъснението в автомата е толкова голямо, че в пъвия момент имаш чуаството, че нещо се е повредило.
Не, че няма да стигнеш от точка А до точка Б.
В България може да се мъжкарее с ръчни скорости, но другаде пък има и друг вид крайности.
Тук ако не може да ядеш и да пиеш в колата и най-вече да чатиш ще се мре!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Български простотии.

Мнение от Rall »

Kpetrov написа: На повечето автомобили - народен клас закъснението в автомата е толкова голямо, че в пъвия момент имаш чуаството, че нещо се е повредило.
:D То щото, на същите тия таратайки като сложиш ръчка та почват да ускоряват като ракети... :rofl:
Dead Eyes See No Future
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

myhata II написа:истината е че здравната каса издъхва и не може да покрие всички тези разходи ....

как да се покрие операция и консумативи при положение че плащаш 18 лв. на месец здравни
Бълха, проблемите на здравната каса изобщо не ме интересуват, ти ми намери една по-развита държава дето трябва сам да си носиш кръв за операцията си.

BTW, пенсионерите плащат 0.00 лв. здравни осигуровки, затова въпроса ти е идиотски. За сметка на това мен ме водиха длъжник за близо 10 години, в които не съм стъпвал в България.
Последно промяна от roumensp на Пет Авг 18, 2017 3:08 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Тук ако не може да ядеш и да пиеш в колата и най-вече да чатиш ще се мре!
Айде поредната глупост ...
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от 7George »

Kpetrov написа:Тук ако не може да ядеш и да пиеш в колата и най-вече да чатиш ще се мре!
Никога не текствам, ама се научих да ям и пия в движение, това дето най- го мразех.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от 7George »

На повечето автомобили - народен клас закъснението в автомата е толкова голямо, че в пъвия момент имаш чуаството, че нещо се е повредило.
Винаги им давам време да зацепят, щото може да се повредят нещо, най-малко почва да придърпва или не реагира по-рано. Тва само по филмите героят скача в колата, пушек и мръсна газ и изхвърча с отскок. Иначе автоматика си е удобство, освен ядене и други много неща се правят лесно, пък и трябва да си щадим ръчичките вече. Но ръчката е по-пъргава при равни условия, автомата си превключва както му е заложено, не по волята на водача, че да е все в "оптимален режим", ама който друго не знае и се е учил в Америка не прави разликата. Мойте возила са 50 на 50, инак е 90 : 10 градското съотношение сигур.
Embrace your climate change!
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български простотии.

Мнение от myhata II »

.
Последно промяна от myhata II на Пет Авг 18, 2017 3:37 pm, променено общо 1 път.
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български простотии.

Мнение от myhata II »

myhata II написа:
roumensp написа:
myhata II написа:истината е че здравната каса издъхва и не може да покрие всички тези разходи ....

как да се покрие операция и консумативи при положение че плащаш 18 лв. на месец здравни
Бълха, проблемите на здравната каса изобщо не ме интересуват, ти ми намери една по-развита държава дето трябва сам да си носиш кръв за операцията си.

BTW, пенсионерите плащат 0.00 лв. здравни осигуровки, затова въпроса ти е идиотски. За сметка на това мен ме водиха длъжник за близо 10 години, в които не съм стъпвал в България.
ми длъжник си румба, защото не си го заявил на НЗК , а и да се върнеш да живееш в Бг мисля че трябва да си платиш здравните със задна дата 5 г. кръвта никой не те кара да си я носиш, искат ти 3 ма доброволци и бележка за дадената кръв преди операцията, защото нямат много в излишък кръв[/quote]
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Български простотии.

Мнение от Guinness »

myhata II написа:

1 000 000 са .....
.....мухите в най-горната част от тялото ти!
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Български простотии.

Мнение от Pyrelight »

roumensp написа:
Kpetrov написа:Тук ако не може да ядеш и да пиеш в колата и най-вече да чатиш ще се мре!
Айде поредната глупост ...
Ми не е! Нали претендираш да си живял в Щатите, а поглеждал ли си някога съседите по волан какви ги вихрят?
Последният хит беше един, който си гледаше видео (а защо и не цял филм) на мобилния телефон, държейки го успоредно на волана и карайки поне със 120. :(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

7George написа:
Kpetrov написа:Тук ако не може да ядеш и да пиеш в колата и най-вече да чатиш ще се мре!
Никога не текствам, ама се научих да ям и пия в движение, това дето най- го мразех.
Аз се научих далеч преди Канада. Примерно как се яде вафла и кара каяк едновременно. Доста по-триково е, щото от волан можеш да си пуснеш едната ръка ама я опитай от каяково весло.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор